Wielkim zainteresowaniem kibiców cieszyła się derbowa konfrontacja drużyn z Jeleniej Góry, wicelidera IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej MKS Karkonosze z przodownikiem grupy I A klasy, Victorią (komplet czterech zwycięstw, bramki 30:5) – na zdjęciach. Na boisku w Parku Norweskim ambitni podopieczni trenera Bartosza Gęcy grali jak równy z równym i byli bliscy sprawienia największej niespodzianki w trzeciej rundzie PP. Victoria objęła prowadzenie po golu Radosława Paradowskiego. Po przerwie na 1:1 wynik wyrównał Robert Lekszycki. Autorem zwycięskiego trafienia w 90. minucie był Bartosz Poszelężny. Sędzia główny Arkadiusz Dołęga (asystenci Janusz Staniewski i Zbigniew Mateuszów), doliczył siedem minut gry, ale końcowy wynik nie uległ już zmianie.

W derbowej potyczce w Mirsku piłkarze Włókniarza z klasy okręgowej z pucharowej rywalizacji wyeliminowali gryfowskiego Gryfa (IV liga) po golu Juźwika. W roli gospodarza zespół BKS Bolesławiec (kl. O), bezbramkowo zremisował z Leśnikiem Osiecznica (IV liga), jednak skuteczniej – 4:2, egzekwował rzuty karne. Leśniański Włókniarz (IV liga) pokonał 1:0 w Zgorzelcu ekipę Nysy (kl. O). Futboliści jeżowskiego Lotnika (IV liga) zwyciężyli w Lwówku Śląskim 2:1 niżej notowanych rywali Czarnych z okręgówki.

Piłkarskim pogromem zakończyły się konfrontacje Piasta Wykroty w Starych Jaroszowicach (wynik 10:2) i mysłakowickiego Orła w Wojcieszowie z Orłem (wynik 7:1).

Dzień wcześniej, 1 września, czwartoligowy Apis Jędrzychowice wygrał 6:3 (1:1) w Nowogrodźcu z liderem grupy III z A klasy, Chrobrym. Cztery zwycięskie bramki strzelił Paweł Rismann, dwa Ciupka, dla pokonanych Kojder (2) i Orda.