Pucharowe medale karateków

Pucharowe medale karateków

Czternaście razy stanęli na podium reprezentanci jeleniogórskiego klubu Oyama Karate w otwartym Pucharze Makroregionów: Wschodniego i Zachodniego Oyama PFK (na zdjęciach). W pierwszych zawodach w Lublinie w konkurencji kumite złote medale wywalczyli Natalia Grześ, Dawid Zierałka, Mikołaj Chorążyczewski i Kacper Omelko. W drugim turnieju we Wrocławiu w kata i kumite rywalizowało aż 31 zawodników i zawodniczek z Jeleniej Góry.

W zawodach w dolnośląskiej stolicy startowało blisko 350 karateków z klubów Oyama i Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Rafał Majda. Dla części wychowanków trenerów Andrzeja Burkiewicza i Michałą Popczyńskiego (obaj 1 dan), Macieja Gizińskiego (2 dan) i Łukasza Grzesia (1 kyu) był to dopiero pierwszy lub drugi sprawdzian turniejowy. W klubowej ekipie Oyama Karate nie zabrakło „stałych” bywalców mistrzowskiego podium. Złoty medal w kumite i srebrny w kata odebrała Natalia Grześ, Kacper Omelko i Alan Suchecki dostali złote trofea w kumite. W tej samej konkurencji brązowe medale wywalczyli Przemek Sałam, Dawid Zierałka, Dawid Mizera i Julia Zawadziło. W kata Hania Jeremenko stała na najwyższym podium, Hania Grześ na brązowym. Czterech jeleniogórzan zajęło czwarte miejsce, pozostali klubowicze mimo dobrej postawy ulegli w eliminacjach.

Kolejnym sprawdzianem umiejętności karateków będzie Ogólnopolski Turniej Oyama PFK w kata i kumite w Nowogrodzie Bobrzańskim zaplanowany 16 grudnia. Patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

-1-.JPG
-2-.JPG
-3-.JPG
-4-.JPG
-5-.JPG
-6-.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.