Pustki w jeleniogórskich galeriach handlowych

Pustki w jeleniogórskich galeriach handlowych

Od poniedziałku (4.05) można robić zakupy w galeriach handlowych. Sprawdziliśmy, co dzieje się w jeleniogórskich placówkach Galerii Sudeckiej i Nowym Rynku. Na razie sklepy świecą pustkami.

W każdym z otwartych sklepów wprowadzono limity klientów. O tym ilu z nich może równocześnie przebywać w sklepie, informują duże ogłoszenia przed wejściem. Tam także znajdują się środki z płynem dezynfekującym oraz rękawiczki jednorazowe.

W galeriach wprowadzono także szereg dodatkowych procedur higienicznych. Odkażane są podłogi, przemywane szklane powierzchnie, kosze na śmieci i toalety. Zamknięte wciąż pozostają strefy aktywności fizycznej oraz wyspy handlowe, a także strefy odpoczynku, włącznie z ławkami  i urządzeniami do zabawy dla dzieci. Co jakiś czas nadawane są komunikaty informujące o zasadach panujących w centrach handlowych i apele o zachowanie ostrożności. Kierowcy proszeni są o parkowanie samochodów na co drugim stanowisku. Zakupy robimy w maseczkach na twarzy. Ma je także personel sklepów.

W Galerii Sudeckiej nieczynne są sklepy należące do grupy LPP: Reserved, Copp, House, Mohito i Sinsay. Czynny jest Empik, sklepy sportowe, drogerie, sklepy z biżuterią, artykułami gospodarstwa domowego i sprzętem rtv. Można kupić modną sukienkę, garnitur czy bluzkę w kilku czynnych sklepach odzieżowych. Tłumów nie ma. Najwięcej klientów miał wczoraj (6.05) market spożywczy, który i tak był czynny wcześniej.

W galerii Nowy Rynek poza marketem spożywczym, czynne są lubiane sklepy odzieżowe Bershka i Stradivarius, H&M oraz kilka innych. Na stoiskach z jedzeniem można kupować jedynie na wynos. Otwarte są punkty operatorów telefonii komórkowej, sklepy z butami, biżuterią, drogeria.

W obu galeriach nie ma dużego ruchu. - Robię teraz zakupy przez internet. Jest bezpieczniej i można spokojnie wybierać– przyznaje Monika, młoda jeleniogórzanka. A tu mam obawy przed chodzeniem między wieszakami z ciuchami – dodaje. Do Galerii Sudeckiej przyszła na zakupy w markecie spożywczym.

- Zobaczymy co będzie w następnych dniach – mówi smutno pani Ewa, sprzedawczyni w jednym ze sklepów odzieżowych w galerii Nowy Rynek.

Na razie zakupy robią pojedyncze osoby. Krótko i konkretnie i zaraz wychodzą – relacjonuje.

Widać, że nikt nie spaceruje po galerii, tak jak to było kiedyś. Ekonomiści przyznają, że pandemia sprawiła, iż wiele osób rezygnuje z osobistych zakupów i załatwia je przez internet. Ponadto wielu ludzi ogranicza wydatki, bo obawiają się utraty pracy. To może sprawić, że w galeriach handlowych jeszcze długo będzie pusto.

galerie handlowe (1).jpg
galerie handlowe (2).jpg
galerie handlowe (3).jpg
galerie handlowe (4).jpg
galerie handlowe (5).jpg
galerie handlowe (6).jpg
galerie handlowe (7).jpg
galerie handlowe (8).jpg
galerie handlowe (9).jpg
galerie handlowe (10).jpg
galerie handlowe (11).jpg
galerie handlowe (12).jpg
galerie handlowe (13).jpg
galerie handlowe (14).jpg
galerie handlowe (15).jpg
galerie handlowe (16).jpg
galerie handlowe (17).jpg
galerie handlowe (18).jpg
galerie handlowe (19).jpg
galerie handlowe (20).jpg
galerie handlowe (21).jpg
galerie handlowe (22).jpg

Komentarze (26)

Wielkie sieci Niemieckich i Francuskich marketów nie płacą w Polsce podatków. Niech padają.Nareszcie naprawimy Polski handel.

Sytuacja z pandemią przyspieszyła tylko proces tego co widzimy od lat w Jeleniej górze.Proces upadku.Targowiska,nigdy nie dokończona galeria na pijarskiej, Grodzka,przy Tesco,teraz proces dotknie nowopowstałej sudecka i nowy rynek.Centrum miasta już padło szans na La Ramble nie widać.Nie widać też środków zaradczych jakie zamierza się podjąć w ratuszu dla odwrócenia trendu i wskazaniu w oparciu o co Jelenia Góra ma się rozwijać.

Targowisko mogłoby funkcjonować, gdyby ewoluowało. Zakupy w obskurnych blaszakach, zimne przebieralnie na kartonach, to nie miało prawa bytu już dawno temu. Zmiany w mieście są, faktycznie z jednej strony na gorsze, z drugiej nie każdy chce mieszkać w "małym Wrocławiu". Cisza i spokój też jest fajna.

O czym Ty piszesz? Naprawmy POLSKI handel????
Przecież 90% ludzi kupuje ,,szajs,, na AliExpress!!!!

Tak tak. Polskie zedąa dwa razy tyle

A ty dasz pracę pracownikom tych sieci. Mam nadzieję, że nie robisz tam zakupów.

Pamiętajcie rodacy -----KUPUJCIE POLSKIE PRODUKTY. Niemiec już dość narobił strat nieszczęść w Naszej Ojczyznie.

Popłacz jeszcze. A na wczasy pamiętaj do agroturystyki RP masz jechać i kurki podglądać.

Pozostało tylko chodzić do kościółka ,autka są na wyprzedaży plebanowi się należy.

Masz rację , chodzić do kościoła i modlić o mądrą władzę w mieście.

[quote=soclib]Pozostało tylko chodzić do kościółka ,autka są na wyprzedaży plebanowi się należy.[/quote]

A ten jak zawsze pier.zi na jedną nutę.

Ta, "Nareszcie naprawimy Polski handel." tylko jaki Polski ? Biedronka portugalska, Lidl i Kaufland niemieckie, Inter i Auchan francuskie, Żabka należy do CVC Capital Partners z Luksemburga ...dalej mam wyliczać ? Nie wiem skąd bierzesz tą pseudo ekonomiczną wiedzę ? z Kreskówek ? Czym ma samorząd (miasto) przyciągnąć porządne inwestycje do JG ? Bandą narzekających i roszczeniowych ludzi ?

on podczas jakiegoś spotkania przyznał, że udawał prawice. Zrobił to żeby polska prawica nie doszła do władzy. Ktoś wrzucił na TT filmik z tego spotkania.

Polski handel a co to takiego ? Nie chcę kupować w Społem i Gromadzie.

Nie żebym reklamował, ale dobrze funkcjonuje targowisko w Cieplicach. Fajne warzywa i owoce i podstawowe ciuchy kupisz, bez łażenia po galeriach.

...i tak każdy zachoruje, żadne maseczki, środki dezynfekujące i inne zalecenia nie pomogą...

Największe laboratorium w Tanzani w którym pracują eksperci z różnych krajów, ponieważ tam bada sie próbki dla WHO z całej Afryki, zrobiło testy na COVID-19 zwierzętom, owocom, ludziom i okazuje sie, że wyniki są jak rzut monetą. Ciekawe dlaczego w Polsce nikt nie sprawdzi w podobny sposób tych fejk-testów na podstawie których PiS rozje... godpodarke?

Psycho terror medialny zrobił swoje. Wpierw zacieszali w tv żeby nie wpadać w panikę a teraz zdziwienie. To logiczne , że ludzie wolą kupić mąkę niż nowe dudy na kicio. I jeszcze te informacje o dyskryminujących aplikacjach o stanie zdrowia itp. Powodzenia. Ja tam mało pieniędzy zostawiałem, niech te g..zaorają, a młodzi oduczą się tam chodzić. Gratuluje gola do własnej bramki.

500+ zostało zamknięte w domu. A ciuchy to ostatnia rzecz potrzebna na już. Idzie lato, każdy obleci w tym co ma. Za to składy budowlane i itp. zawalone ludźmi. Wnioski są takie, że każdy liczy pieniądze i woli inwestować.

Ciuchy itp. rzeczy można sobie zamówić, zmierzyć w domu, a gdy nie pasują, nie odpowiadają, można odesłać. Najlepiej zamówić do paczkomatu InPost, odebrać wieczorem, gdy kręci się mało ludzi.

Ludzie tutaj zawsze będą marudzący i roszczeniowi, bo wychowanie w domach otrzymali komunistyczne. Państwo ma dawać, za kogoś myśleć, pozwalać kraść, a jak nie to " kończ szkołę potem wyjedź ".

Nie dziwota, dosyć że pozamykane kina restauracje, to jeszcze Reserved tez się nie otworzył.

Mam nadzieję, że Reserved i Mohito będą ponownie czynne.

Siem kurna narobiło !!! miastowe piejom ni to ze złości ni z radości. Markiety łotwarte klienta ni ma. Te wase Mokito , Zary , adidusy ,hindusy Rosewery to wyroby TAIWAN ,Vietkong , ChIna, India MADE IN Asia mniejsa.Faste woody , Kefsee, Macolandy smaczne szpanerskie zatrute żarcie.Niemiaszek płacze ze śmiecha że szais ichny nabywce znajduje na potemżnej giełdzie notowanej akcyjnie London CITY, a tu poważne wypociny na temata forum romanum nowobogackich niewolników Erkołchozu.Arbeit macht ...... Gastryków dudki tam tłukom , obdziargane od łepetyn po giczoły dudki wydajom w krainie niedostatku. A może do RITZA na nocleg ,po odzienie markowe do DIORA w Paryż na pokazówkę pełne kosze i powrót na ŁOKEMCIE AIR-Bair Z FASONEM I SZPANEM .Obraz Polaka teraz jakoś dziwny a nie wiedzą że idzie od miesięcy PRZEKRĘT i zastraszenie ŚMIERTELNOM PANDEMIJOM OKRUTNOM. AMENUS GLOBUS !!!!!

Otwieranie galerii jest moim zdaniem przedwczesne. Jaką przyjemność mają sprawiać zakupy w biegu?

Ludzie idący do galerii lubią sobie na spokojnie pochodzić, pooglądać, zmierzyć, a teraz takiej możliwości nie mają.

Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo, zaczekajmy, aż zażegnane zostanie niebezpieczeństwo, a potem stopniowo przywracajmy normalne funkcjonowanie sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, barów itp.

...byłem wczoraj - super, bez tej całej trzody z DLW,DLB, DJE, DZG i innych wioch...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.