Rada seniorów gotowa do działania

Rada seniorów gotowa do działania

Rada seniorów, która doradzać ma prezydentowi miasta, jak polepszyć w Jeleniej Górze życie starszych osób, wybrała zarząd i gotowa jest do działania.

Przewodniczącym rady został Józef Puszczyński, emerytowany nauczyciel, działacz Aeroklubu Jeleniogórskiego i instruktor pilotażu. Jak zapowiada, konkretne plany działania ustalą jeszcze w tym tygodniu.

Józef Puszczyński zapowiada, że radni seniorzy będą regularnie spotykać się z mieszkańcami. Wkrótce zostaną wyznaczone czas i miejsce spotkań z jeleniogórzanami.

- Prezydent oczekuje na nasze inicjatywy, jest otwarty na pomysły, to dobrze rokuje na dalszą współpracę-  mówi przewodniczący. Obiecuje , że rada seniorów będzie starała się, aby prezydent i miejscy radni zwracali uwagę na potrzeby seniorów i uwzględniali ich problemy przy kształtowaniu budżetu.

Pierwszy efekt reakcji na sygnały od seniorów i osób niepełnosprawnych już jest. Na ich wniosek w ratuszu, który właśnie jest remontowany, będzie zamontowana winda.

Rada seniorów w Jeleniej Górze liczy 11 osób. Pracują społecznie i mają za zadanie między innymi wspieranie aktywności osób starszych, doradzanie władzom samorządowym, podejmowanie tematów z zakresu profilaktyki.

Skład Rady Seniorów - kadencji 2019-2024:

1. Józef Puszczyński - przewodniczący

2. Bartosz Lipiński - wiceprzewodniczący

3. Tadeusz Gardziejewski - sekretarz

4. Jan Andrzej Nowak

5. Wiktor Żuryńsk

i 6. Mirosława Jośko

7. Marek Dębski

8. Zdzisław Ciechanowski

9. Anna Moskal

10. Barbara Zagrobelna

11. Czesław Robak

bartosz lipiński .jpg
józef Puszczyński .jpg
rada seniorów (1).jpg
rada seniorów (2).jpg
rada seniorów (3).jpg
rada seniorów (5).jpg
rada seniorów (7).jpg
rada seniorów (8).jpg
rada seniorów (9).jpg
rada seniorów (10).jpg
rada seniorów (11).jpg
rada seniorów (12).jpg
rada seniorów (13).jpg
rada seniorów (14).jpg
rada seniorów (15).jpg
rada seniorów (16).jpg
tadeusz gardziejewski .jpg

Komentarze (13)

Puszczyński - TW Albert i były funkcjonariusz SB, świetnie zapowiada się ta rada, złożona z byłych sb- ków i tajnych współpracowników służb totalitarnego państwa.

Panie Puszczyński wstydzi Pan się swojej przeszłości i nawet tego,że był Pan policjantem w wolnej Polsce??? Wstyd dla tej rady, że taki człowiek został wybrany na to stanowisko i będzie reprezentował seniorów.

Z tego co mi wiadomo ten pan był palaczem w kotłowni a nie nauczycielem. Dzięki współpracy z SB (TW Albert)awansował z kapusia SB na jej funkcjonariusza a następnie po likwidacji SB został funkcjonariuszem policji. Jak widać i słychać tej przeszłości się jednak wstydzi. Coś mi się zdaje że z tej Rady pod przywództwem byłego konfidenta SB nic dobrego nie wyniknie.

Ale Rada! Obciach i wstyd ! Na miejscu Pana Prezydenta pogoniłabym byłego SB-ka i konfidenta żeby nie przynosił wstydu. Brakuje chyba kolejnego tematu w TVN24 na temat Jeleniej Góry.

o przeszłości aparatczyków.Czy ktoś prezydenta nie wpuścił w liny?

Tak po ludzku to mi żal tego przewodniczącego tej kolejnej rady, przecież pewnie pochodzi z katolickiej rodziny, a mimo to zaczął kapować, czy już wtedy nie miał poczucia przyzwoitości, przecież skalał nazwisko.

To jest nasz Bolek na miarę naszych możliwości i ambicji !

Dobra zmiana pewnie mu zweryfikowała emeryturę to pan prezydent musiał ratować swojaka. Pytanie tylko kto mu kazał. Pewnie ta siła co go na ten stołek namaściła. Szkoda tej Jeleniej.

SWOJAKI !!!

Bawcie się dobrze dziadki leśne :D

A o jakiś drobny, choćby, zarys programowy to można prosić ?

Papież Benedykt XVI w okresie nazizmu należał do Hitlerjugend. Jak to się stało, że został Papieżem ?, chyba ukrywał swoją przeszłość

Nie porównuj g...a z twarogiem.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.