Radioterapia w Jeleniej Górze

Radioterapia w Jeleniej Górze

Około 800 a docelowo nawet i tysiąc pacjentów rocznie znajdzie pomoc w nowo otwartej jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt do radioterapii.

– Będziemy leczyć nowotwory prostaty, piersi, mózgu, żołądka, odbytnicy, odbytu, płuc, głowy i szyi, nowotwory ginekologiczne, mięsaki tkanek miękkich oraz chłoniaki – wymienia dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO we Wrocławiu.

Pacjenci będą leczeni w nowym ośrodku ambulatoryjnie. Filia DCO znajduje się przy ul. Ogińskiego. Wyposażona jest w dwa akceleratory do radioterapii. Jeden jest całkowicie nowy, wart 11 milionów złotych. Drugi sześcioletni, ale jak podkreśla dyrektor DCO, jakość promieniowania w obu jest taka sama. Jest też nowoczesny tomograf z powiększona komorą. Można w niej umieścić pacjenta bez konieczności odłączania od podstawowej aparatury.
– Ośrodek będzie działał dwutorowo: napromieniał pacjentów w ramach funkcjonowania zakładu radioterapii, ale będzie też funkcjonowała w nim poradnia onkologiczna – wyjaśnia Iga Skrzypczyńska, lekarz radioterapeuta, kierownik filii w Jeleniej Górze. – Pacjent będzie kwalifikowany do leczenia w poradni albo też decyzją konsylium lekarskiego wielodyscyplinarnego, które działa w szpitalu wojewódzkim w Jeleniej Górze. Samo planowanie radioterapii odbywa się w oparciu o indywidualnie wykonaną tomografię komputerową.
Uruchomienie radioterapii powoduje, że chorzy nie będą musieli wyjeżdżać do Wrocławia. W jeleniogórskim szpitalu jest chemioterapia oraz poradnia onkologiczna, można więc przejśc kompleksowe leczenie na miejscu.
Dr Maciejczyk podkreśla, że oferta filii DCO zwiększy odsetek pacjentów, którzy korzystają z radioterapii. – Zdarzało się, że chorzy nie podejmowali leczenia, gdyż wyjazdy do Wrocławia były dla nich zbyt uciążliwe – mówi.
Budowa filii w Jeleniej Górze kosztowała około 30 milionów złotych. Pieniądze pochodzą w głównej mierze z budżetu województwa dolnośląskiego. Wcześniej podobną filię otwarto także w Legnicy.
– To powoduje, że na Dolnym Śląsku praktycznie nie będzie kolejek do leczenia radioterapii – mówi marszałek dolnośląski Cezary Przybylski. – Oby jak najmniej Dolnoślązaków musiało z tych ośrodków korzystać, ale jeżeli już muszą, to niech przynajmniej mają opiekę na najwyższym europejskim poziomie.
C. Przybylski podkreślił, że to nie koniec inwestycji samorządu województwa w infrastrukturę zdrowotną. Niebawem otwarty zostanie tzw. Breast Unit, czyli Centrum Chorób Piersi we Wrocławiu. – Pacjentki będą miały zapewnione kompleksowe leczenie nowotworów piersi na wszystkich etapach choroby – dodał.

IMG_7994.JPG
IMG_8006.JPG
IMG_8019.JPG
IMG_8022.JPG
IMG_8029.JPG
IMG_8033.JPG
IMG_8047.JPG
IMG_8052.JPG
IMG_8086.JPG
IMG_8105.JPG
IMG_8109.JPG
IMG_8127.JPG
IMG_8131.JPG
IMG_8135.JPG
IMG_8138.JPG
IMG_8150.JPG
IMG_8159.JPG
IMG_8165.JPG
IMG_8186.JPG
IMG_8195.JPG
IMG_8201.JPG
IMG_8211.JPG
IMG_8218.JPG
IMG_8225.JPG

Komentarze (18)

Super świetnie. Nie od dziś wiadomo, że w walce z nowotworami bardziej skuteczne są metody nie osłabiające organizmu jak te wszystkie chemie i promienie.

Leczenie witaminą C, dietami, ziołami jest o wiele bardziej efektywne i wielu pacjentów własnie po takim leczeniu wygrywa z chorobą. No ale wtedy nie zarabiają koncerny produkujące "lekarstwa" i sprzęt jak ten wyżej...

Za to, gdy otwierane będą nowe ośrodki szpitalne, to może przestaną zarabiać tacy szamani jak ty.

Ojciec uwierzył w te alternatywne metody leczenia tak bardzo, że teraz pozostało mi tylko odwiedzać jego grób.

zachoruj a wtedy się przekonasz co jest lepsze w leczeniu oraz jaka metoda jest lepsza...

zachoruj na raka to pogadamy ;)

Co na tym otwarciu robią księża z biskupem i robiący maślane oczy do kleru zamiejscowy radny Wrotniewski? Co robi gardzący mieszkańcami Kotliny członek zarządu tego wrocławskiego województwa Michalak? Gdyby miał choć trochę honoru nie przyjeżdżał by tutaj. O Przybylskim szkoda słów. Gromada cwanych polityków, myślących wyłącznie o interesie Wrocławia, lekceważących nas, mieszkańców Kotliny

bez czarnego to juz nawet sracza w tym kraju nie otworza.

opodatkowac czarnych i bieda na swiecie zniknie

Katabas niech się lepiej pomodli żeby ludzie nie chorowali...

Opodatkować tak aby było sprawiedliwie tzn za deszczówkę zwłaszcza z ich dachów trzeba koniecznie opodatkować. Bo taak jak ogłoszono to tylko Pawlak z Kargulem mogli by się wypowiedzieć za pomocą gran........ Wtedy to wiadomo kto ma rację.

A gdzie to centrum się mieści?

anno jak wiadomo centrum mieści się w centrum czuli w środku .
Chyba jedyny kraj na Świecie gdzie wszystko się kropidłem namaszcza,i tak dobrze że nie używają kadzideł.

no właśnie! dla pana ROB ważne są zdjęcia przecinających wstęgi jakby to oni z własnej kieszeni utworzyli i wyposażyli tą wrocławską filię w Jeleniej Górze! Ale informacji gdzie to jest to już zabrakło! przecież każda babcia i dziadek ma dostęp do internetu i łatwo może sobie sprawdzić prawda ROBciu? a jak nie to wnusio pomoże! Gratulacje za rzetelność dziennikarską i wyczerpujące wiadomości! czekamy na nowe!

Wiadomo że obok szpitala
pacjenci wiedzą gdzie

przyjmą tylko około 1000 pacjentów rocznie a potrzebujących kilka tysięcy - czyli znowu ci co mają układy tam na leczenie trafią
a reszta na cmentarz tak? kiedy w końcu nie będzie limitów na leczenie !!

vg...piszesz aby pisać ? Masz jakieś dane co ilości chorych na tym terenie ,czy taki radiomaryjnt troll jesteś.

przydało by sie nazwisko osoby, dzięki której to mamy w jelonce

Zapewne " byzmesmen"-PINIOR.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.