Radny straci funkcję za wpis w internecie?

Radny straci funkcję za wpis w internecie?

Odwołania Rafała Piotra Szymańskiego z funkcji przewodniczącego komisji kultury domaga się grupa jeleniogórskich radnych. To za słynny już wpis w internecie, w którym radny radził internautce, by wycięła sobie macicę i "wrzuciła do kibla".

– Takie zachowanie nie przystoi radnemu. Chcemy, by rada wypowiedziała się na ten temat i zdecydowała, co dalej – mówi radny Robert Obaz, jeden z inicjatorów zwołania sesji nadzwyczajnej.

Jednym z punktów jest „dyskusja o sytuacji, w jakiej znalazł się samorząd Jeleniej Góry i Rada Miejska Jeleniej Góry w następstwie nielicującego z powagą funkcji publicznej zachowania Pana Rafała Piotra Szymańskiego, Przewodniczącego Komisji Kultury Rady Miejskiej”. Poddany pod głosowanie ma być też projekt uchwały o odwołanie radnego z funkcji przewodniczącego komisji kultury.
Sprawa dotyczy komentarza, który niedawno Rafał Piotr Szymański zamieścił na facebooku. Napisał do internautki, że „macicę może sobie Pani wyciąć i wrzucić do kibla”. Potem przeprosił, ale oburzenie, jak widać, pozostało. Pisaliśmy o tym, link do artykułu znajduje się poniżej.
Radny Szymański nie chciał komentować tej sprawy sesji nadzwyczajnej. – Komentarz będzie na sesji – powiedział nam.
Odbędzie się ona we wtorek (17 kwietnia) o godz. 14. w Ratuszu.
 

Komentarze (44)

W charakterze autorytetu proponuję zaprosić na sesję Pana Niesiołowskiego. Tego od szpary oralnej.

Popisał się pan tym wpisem. Szpara oralna. Oby taki przydomek nie przypętał się do Pana nazwiska.

Pompujecie tylko popularność Szymańskiego. Facet bronił stanowiska Kościoła, a wy zamiast wyciszyć temat, g****o go rozdmu****ecie. Teraz będzie miał za sobą nie tylko paru dziadków z Zabobrza, ale wszystkich biskupów, hierarchów i wsiowych proboszczów w Polsce. Tym bardziej, że przeprosił za swoje słowa - nawet w Gazecie Wyborczej i naTemat...

No i dobrze, że będzie miał za sobą klechistan - sporo ludzi zobaczy, czego "bronią" sukienkowi!

Co to ma do rzeczy?
Usprawiedliwianie jednego ****stwa drugim?
Ile ty masz lat chlopie, zachowanie jak w przedszkolu,
"prosze pani ale on tez tak zrobil".
Jak na razie to razem z RPS pracujecie na pozostanie obecnego ukladu w samorzadzie.

Z jednej strony ostra, zasłużona riposta - z drugiej złodzieje wyprowadzani w kajdankach. Na kogo zagłosujesz, wyborco?

O ile pamiętam damulka zaatakowała używając słowa "KUTAS".
Czy przeprosiła?

prymitywny, wulgarny wpis pana z partii będącej przejściowo u władzy wiele mówi o tej postaci; szef komisji KULTURY, no faktycznie, kultura 10/10.. takie typy powinny z definicji mieć kilkuletni szlaban w lokalnej polityce, ale jak słyszę ten pan podobno będzie się "bronił": wiadomo - on biedny, on atakowany, on niewinny, on podpuszczony.. jeśli tak, to ŻAŁOSNE, jak można być tak przyspawanym do stołka bez elementarnej godności? ale rozumiem, po dwóch latach rządów tej partii chyba dla wszystkich jest jasne, co znaczy skrót "PiS".

My się w naszym kółku różańcowym modlimy za pana Szymańskiego i za pana Kaflika.W środę odbędzie się w naszym kościele Msza Święta za za tych panów i za PIS.W piątek modliliśmy się wspólnie z całą Polską na antenie Radia Maryja.My panie z Żywego Różańca wspomożemy Was modlitwą w walce ze złodziejami,aborcjami i tym całym seksem! Precz z dewiantami i zboczu****i! Tfu

Dobre!!! Odprawcie egzorcyzmy:)

Panie Rafale współczuję publicznego linczu. Pomimo, że się z Panem nie zgadzam prawie we wszystkim tak jak nie zgadzam się z ideą pisizmu w ogóle, to ten publiczny hejt jest obrzydliwy. Przede wszystkim Pan sam sobie tym wpisem wyrządził tyle szkody, ile nikt w żadnych okolicznościach nie byłby Panu w stanie wyrządzić. Przede wszystkim, żenujące jest dla mnie nazywanie Pana w licznych komentarzach cyt. Rafał macica Szymański". Nikt nie zasługuje na coś takiego, takie traktowanie jest niemoralne i pozbawione uczuć chrześcijańskich. O katolickich nie wspominając. Poza tym jak pamiętam, przeprosił Pan za moment swojej słabości, o czym należy pamiętać i po chrześcijańsku wybaczyć i przytulić symbolicznie do serca.

"Przede wszystkim Pan sam sobie tym wpisem wyrządził tyle szkody, ile nikt w żadnych okolicznościach nie byłby Panu w stanie wyrządzić."

- no się qrwa popłaczę zaraz!

To nie jedyny moment słabości radnego.
Patrząc na inne wpisy radnego, niestety, ta wypowiedź nie powinna dziwić. Szymański lubi zabierać głos także na temat ateistów (poszło o racjonalność ,energię drzew i internetowe loginy) czy muzułmanów w Niemczech (radny zapytał dlaczego kanclerz Angela Merkel jeszcze nie chodzi w hidżabie). Cyt.

Proponuję zaprosić Pawłowicz i Maciarewicza , jest tam z czego wybrać. W tej partii kaflików nie brakuje.

Ale jest pożywka,dopadli pisi ora.Nie za korupcję, nepotyzm,kupczenie, łapówkę...Za prywatny wpis na prywatnym profilu skierowany do niepublicznej osoby.Osoby która jak można wnioskować z wpisu nie posiada wartości albo tą wartość ma mocno zachwianą.Pan Szymański natomiast w dość dosadny sposób jej odpowiedział na ewidentną prowokację.Natomiast slowo macica nie należy do słów obraźliwych.Uzyte zostało ponadto nie do nazwania tej osoby .

Wpis demonstrowany publicznie nie jest wpisem prywatnym. Rzeczywiście określenie macica w stosunku do radnego nie jest zbyt fortunne. Może lepiejjuż byłoby określić go kiblem według jego własnych słów

Janku z Lasu !
Pan Szymański był osobą prywatną do momentu , kiedy nie brał publicznych pieniędzy. Od pewnego momentu jest osobą publiczną, a to zobowiąuje do pewnych zachowań także w prywatnych wpisach, na prywatnych profilach, czytanych przecież przez każdego i w stosunku do prywatnych osób.
Pan Szymański jak chce, niech dalej leje pomyje w necie, ale najpierw niech odda wzięte pieniądze podatnika- państwu, nie Caritas. I przy okazji mandat radnego !

Proponuje zostać w tym lesie. A co do radnego - jak widać doskonale rozumie język autorki wpisu, więc niech wśród takich ludzi bryluje, a nie zarządza komisja kultury. Proponuje w o0góle wyrzucić go z Rady Miasta. Dość ****stwa i prostactwa w życiu publicznym! Podobno to są nasi reprezentanci. Mnie ten pań, jak i wielu innych nie reprezentuje!

Szkoda ruszać goowna, przecież to pisior z zatwardzeniem.

To kolejna próba pozbycia się z Rady Miejskiej największego krytyka Marcina Zawiły. Radny przeprosił (a politycy przepraszają tylko w sądzie) o pokazał, że ma klasę i potrafi przyznać się do błędu. Nie może też być żadnych zastrzeżeń do pracy Komisji Kultury. Nie jest tajemnicą, że na stołek radnego czyha niewybieralny Miłoszek Kamiński - dawny fumfel Zawiły z Unii Wolności i po to jest ta sesja...

Radny (...)pokazał, że ma klasę i potrafi przyznać się do błędu.
Że co ma, klasę?! Chyba pierwszą, podstawówki!
Nie może też być żadnych zastrzeżeń do pracy Komisji Kultury. Dlaczego nie może? Szczochu jeden... Marcinek na k, to ty?

Mniej internetu i mediów społecznościowych p. Rafale i na przyszłość polecam dewizę przejętą po moim Dziadku "Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują..."
I pamiętajmy, że karma wraca, czasami w najmniej spodziewanym momencie. Radnym się bywa a człowiekiem pozostaje do śmierci. Współczuję publicznego linczu, tym bardziej, że dotyka on także bliskich p. Szymańskiego,który nawiasem mówiąc jest członkiem pogardzanej prze ze mnie partii.
A wszystkim życzę na co dzień więcej uśmiechu i radości z rzeczy małych, mniej zawiści i nienawiści i świat będzie lepszy i my szczęśliwsi.

Buba póki partia PiS będzie istnieć, nie będzie uśmiechu i radości. Czołowi politycy tej partii to po prostu źli ludzie. A przykład idzie z góry i zło rozlewa się na cały kraj.

[*][*][*] niech spoczywa w (s)pokoju ...

Ciekawe ile moich komentarzy zostanie jeszcze usuniętych. Boli, że ratusz wypłacił NJ24 pieniądze za materiały sponsorowane? Nie musicie tego kasować. Wszystko jest na papierze. Mleko już się rozlało.

"Przewodniczący Komisji Kultury"
popłakałem się ze śmiechu :)
zwykły **** i prostak!
tacy już jesteśmy, pełno na naszej scenie politycznej Dyzmów a my im dajemy stanowiska żeby się na nich paśli. wystarczy, że założą garnitur, zawiążą muchę, zrobią mądrą minę i już prosty lud wrzuca karteczki do urny cmokając z zachwytu "jaki to dobry kandydat"
hahaha:)

Na co dzień tacy jak ty plują jadem na forum i wyzywają innych. A teraz proszę, wszyscy ący ący, jak puszczają bąki, to pachnie. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, któremu nigdy nie puściły nerwy. Wasze podejście jest typowe dla platformersów. Czekać na błąd opozycji. Znaleźć ten jeden w całej 4-letniej kadencji, a potem truć cały następny rok o takim jednym drobiazgu. Zero merytoryki, tylko czekanie na potknięcia. Już tak raz przegraliście wybory. Liczyliście na to, że jak nic nie będziecie robić, to nie popełnicie błędów, a przeciwnik jakieś popełnić musi, bo nie myli się ten, co nic nie robi. Strategia zawiodła, straciliście władzę, ale niczego się nie nauczyliście i dalej działacie w ten sam sposób. Nie robicie nic, poza wytykaniem błędów przeciwnikowi. To tak, jakby drużyna piłkarska w ogóle nie grała, tylko czekała na faul i rzut karny.

To pisałem ja, wasz ulubiony onanek!

No to trzymając się piłkarskich porównań pis już dawno obsadził federację FIFA kolegami i rodziną ,a arbitrem meczu jest perukarz,który ma wiedzę o futbolu ,bo kiedyś widział mecz w telewizji.

Zanim coś g****ego się napisze, trzeba pomyśleć o konsekwencjach i nie ulegać chwilowym emocjom. Taka postawa właściwie dyskwalifikuje radnego do pełnienia tak ważnej funkcji i nic tu nie pomogą (wymuszone) przeprosiny...Właśnie PIS zaczął polowanie na "czarownice z opozycji" by zamaskować swoje niekonstytucyjne działania, zatem odpór społeczeństwa będzie się nasilał - i tego najbardziej się boją rządzący.

Taki wpis nie dyskwalifikuje, inaczej wpisy w różnych księgach pamiątkowych z bardzo rażącymi błędami ortograficznymi dyskwalifikowałyby również prezydenta Komorowskiego.
"z narodem Joponi w bulu i w nadzieji",
"katastrofy ktoro"
Żeby zdać do gimnazjum, trzeba koniecznie łączyć się z narodem Japonii w bólu i w nadziei
Miał także rady w stylu "weźcie kredyt i zmieńcie pracę".

Wchodzisz na grząski grunt.Kanalie,zdradzieckie mordy czy ostatni występ pewnego kobietona w stosunku do Kamili Pichowicz-Gasiuk. Wolę ludzi robiących błędy ortograficzne niż niż zwykłych ****ów i prostaków zadufanych w sobie. Kultury u tych "prawych i sprawiedliwych" jak na lekarstwo.

Za słowa i czyny trzeba odpowiadać niezależnie od poglądów politycznych. Ten pan powinien sam zrezygnować!
A niektóre komentarze - domniemywam, że kolegów radnych - są równie skandaliczne. Rada Miasta Jeleniej Góry jawi mi się jako zbiór ****ów i prostaków. Cieszę się, że żaden nie miał mojego głosu!

Gensek S. Gawłowski z Przestępczej Organizacji zatrzymany za korupcję i plagiat pracy doktorskiej. Następni platfusowi giganci typu Neumann, Pinior et consortes - czekają w kolejce .... a żałosne lemingi mamroczą coś o szparze oralnej i macicy.

My się kłócimy,a góra się cieszy,skłóconym narodem łatwiej się rządzi.Jak my suweren mamy rządzić?skacząc sobie do oczu?Wyłącz telewizor,włącz myślenie.

Sondaż zrobiłem dziś w pracy, kto za pis - na 30 osób nikt.

Domyślamy się, że "hydraulik" pracuje w agencji ochrony SOLID albo Konsalnet, gdzie ubek ubeka pogania.

To już znany w Jelonce "sondaż" - ze szczypcami do wyrywania paznokci w tle :D

Powiem ci, co mi twój sondaż przypomina. W szkole co jakiś czas ktoś wpadał na pomysł, żeby iść na wagary. Kto ucieka z nami, niech podniesie rękę. Wszyscy podnieśli. No to wiejemy. Po wyjściu z klasy jedni znikali za rogiem korytarza, inni chowali się w kiblu, nieliczni wychodzili na boisko, ale po dzwonku na lekcje wracali. Uciekał w efekcie tylko inicjator i jakiś jego kumpel. Cała reszta wracała grzecznie do ławek i śmiała się pod nosem, gdy kolega dostawał nieobecność do dziennika. Tyle są warte twoje sondaże. Mało kto mówi szczerze, zwykle dla świętego spokoju, bo nie mają ochoty się wykłócać z jakimś PO-wskim pieniaczem. Wybory to prywatna sprawa każdego człowieka. Tylko anonimowe sondaże mają jakiś sens, a nie wypytywanie kolegów z pracy, którzy w obawie przed wyśmianiem albo linczem przytakną dla świętego spokoju szefowi, czy innemu pytającemu.

PS. Bardzo mnie ciekawi w jakiej firmie pracujesz, że masz 30-kolegów jednego dnia w pracy będąc hydraulikiem. Chyba jakieś Nord Stream budujecie, że jednocześnie was 30-stu do pracy jednego dnia przychodzi.

LITOŚCI!!!!!! USUŃCIE WRESZCIE TE ARTYKUŁY ZWIĄZANE Z RADNYM SZYMAŃSKIM!!!!

Pod artykułami aż roi się od postów ze słownictwem wulgarnym i obelżywym. Dlaczego takie słownictwo jest tolerowane w mediach publicznych !?

Dajcie już spokój radnemu Szymańskiemu ...raz coś tam powiedział i już afera na całego .Porównajmy radnego do posłanki o nazwisku''Pawłowicz'' która bluzga, obraża,publicznie lży wszystkich i wszystko co się rusza i nic ,przetłuszczony kudeł jej ze łba nie spadnie a pan Szymański to jeden z lepszych radnych...

kazimierzu Misiewicz się o ciebie pytał. Szuka panny na imprezę.

czekam na oświadczenie majątkowe Pana Szymańskiego za 2017 rok i informację o wielkości przychodu z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej KSM Kosmin. I wtedy zobaczymy jak wygląda altruizm i kultura w PiS. Co do wysokości oszczędności to nie dyskutuję.

Czytam te komentarze i.... ktoś prawde powiedział, ze JG to czerwona dolina, a 70% to PZPRowskiego pochodzenia ludziki.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.