Ratusz idzie do remontu. Znamy wykonawcę prac

Ratusz idzie do remontu. Znamy wykonawcę prac

Ratusz jeleniogórski wyremontuje spółka Castellum, specjalizująca się w renowacji zabytkowych budowli. Umowę z wykonawcą podpisał wczoraj (9 lipca) Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta.

- Pierwszy przetarg na rewitalizację i termomodernizację ratusza nie został rozstrzygnięty i zdecydowaliśmy, by go nie powtarzać i wybrać drugiego oferenta - firmę Castellum– tłumaczy wiceprezydent. - Goniły nas terminy, a powtórny przetarg nie dawałby wcale gwarancji, że szybko wyłonimy wykonawcę – wyjaśnia. Chodziło o to, by zdążyć z końcem prac do lipca 2019 roku, bo taki termin zastrzeżony został w umowie o dofinansowanie remontu.

Modernizacja budynku ratusza będzie kosztowała ok. 4 mln 700 tys. zł, z czego 2,5 mln zł, to dotacje, które miasto pozyskało na ten cel. Remont obejmuje wymianę okien, wzmocnienie stropów, termomodernizację, wymianę podłóg w niektórych pomieszczeniach, wymianę instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. - Zniknie nareszcie także boazeria, która pamięta jeszcze lata 70. ubiegłego wieku – mówi zadowolony Jerzy Łużniak.

Urzędnicy i radni przeprowadzą się we wrześniu

Remont ma potrwać rok. Rozpocznie się we wrześniu. To oznacza spore zmiany dla urzędników i radnych. Przeniosą się oni do budynku przy ul. Sudeckiej oraz do byłej szkoły podstawowej przy ul. Okrzei, gdzie obecnie mieszczą się wydziały urzędu. Z kolei śluby mają być udzielane w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Remont nie obejmie przybudówki ratusza, w której mieści się kilka wydziałów, bowiem nie tak dawno odnowiono tam pomieszczenia.

Obecny budynek ratusza wybudowany został w 1749 roku. Ostatni większy remont przeszedł w latach 1957-1959 i od tamtej pory pomieszczenia były jedynie odświeżane. Najwyższa pora była, by przeprowadzić tu remont generalny.

Jerzy Łużniak ma nadzieję, że po zakończeniu prac uda się udostępnić dla zwiedzających wieżę, z której jest piękny widok na Jelenią Górę i Karkonosze. Obecnie jest to niemożliwe ze względu na przepisy przeciwpożarowe.

Komentarze (19)

no prosze, a myslalem, ze, jak zwykle Kolko Rolnicze z Siedlecica...

Z 4,2 mln zrobiło się 6,4 mln. To wzrost kosztów o 50%! 2,2 mln z naszych podatków pójdzie na biura i gabinety zamiast na równe chodniki, basen czy ścieżki rowerowe. Łatwo się wydaje cudze pieniądze Panie Łużniak ........

a co Kaflik, dalbys Rydzykowi?

Super, w końcu, to piękny budynek ale mocno pod***dły!

I fajnie, będziemy mieli piękny rynek, jeszcze kamienice wokół warto by odświeżyć

Łużniak myśli, że sobie siedzibę na przyszłą kadencję remontuje. A się zdziwi, jak nie wygra. Szkoda, że na MDK albo SP10 kasa się nie znalazła, ale na ratusz chętnie dołożyli 50% ponad szacunki kosztorysowe.

endrju, jak na swiatowca przystalo, ostawia macice.

Otwieram lodówkę a tam Jerzy Łużniak...

"Ratusz IDZIE do remontu"...

Mało kto w dzisiejszych czasach posługuje się literackim językiem polskim,nowomowa,neologizmy,przyzwyczajamy się do tego.Ko c h am książki, a najbardziej klasykę,min. ze względu na przepiękny literacki język polski.

Znowu zablokowali lajki,cenzura działa.

proszę używać spacji

proszę używać spacji

Fajnie, jestem za:))

A pozostałe 2 miliony z drzewa spadły lub Pan prezydent "zarobił". NO CÓŻ PRZYJDZIE CZAS TO SPŁACIMY. Lecz już bez udziału prezydenta.

Polska nie tylko w ruinie ale i w budowie. To dzięki temu, że w samorządach zasiadają jeszcze ludzie, którzy myślą o wszystkich a nie tylko o swoich.

Taki piękny, wyremontowany ratusz będzie jak perła pośród wieprzy (czyli kamieniczek)

To bardzo dobra decyzia na odnowe Naszego pieknego miasta,taraz MY zmienimy w nadchodzacych wyborach obsade tego pieknego NASZEGO obiektu i to bedzie swietny poczatek zmian na lepsze.

PO-PSL-SLD-Nikodemy Dyzmy odkrecajcie tabliczki idziemy po was. WSZYSCY WON.Do roboty do dreksa za 1600.zl.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.