Recydywista wróci za kratki

Recydywista wróci za kratki

Trzy miesiące w areszcie spędzi seryjny włamywacz z Bolesławca, który został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów. 28-latek podejrzany jest o szereg przestępstw przeciwko mieniu, których miał dopuścić się w okresie minionych 4 miesięcy. Podejrzany usłyszał łącznie 15 zarzutów m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali utracony pojazd o wartości 35 tys. złotych i zatrzymali 28-latka podejrzanego o jego przywłaszczenie. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ w ostatnich miesiącach wielokrotnie wpadał w ręce stróżów prawa w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.


Od maja do początku września br. 28-latek wielokrotnie włamywał się do różnych lokali i pomieszczeń na terenie miasta i gminy Bolesławiec oraz gminy Nowogrodziec. Łupem mężczyzny padały pojazdy, elektronarzędzia oraz paliwo z baków samochodów. Skradzione mienie następnie sprzedawał po zaniżonych cenach. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część utraconych przedmiotów, m.in. do właścicieli wróciły 2 pojazdy oraz rower skradzione przez zatrzymanego.
Mundurowi prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia, kto był odbiorcą towarów pochodzących z przestępstw i gdzie obecnie się one znajdują. 28-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał łącznie 15 zarzutów - kradzieży, kradzieży z włamaniem, przywłaszczenia oraz posiadania środków odurzających.
Na podstawie zabranych materiałów, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (2)

A teraz czas na Magiera i wilka z piechowic co katalizatory kradną

Czyli trafil tam gdzie jego miejsce.Teraz z sobie podobnymi beda opowiadac ,jacy to oni obrotni,cwani.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.