Recydywista znowu złapany

Recydywista znowu złapany

700 zł to wartość towaru wyniesionego przez złodzieja, z jednego ze sklepów w Zgorzelcu. Recydywista napsuł krwi wielu tutejszym przedsiębiorcom. Kolejne przestępstwo może istotnie wpłynąć na ocenę jego postawy i wymiar kary – grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia. 

27-latek włamania do sklepu dokonał w nocy. Po prostu wybił szybę w witrynie sklepowej i zabrał towar, który był tam eksponowany, powodując straty w wysokości 700 zł. Powiadomiony patrol policji szybko przybył na miejsce zdarzenia i po kilkunastu minutach dojrzał mężczyznę, który na sąsiedniej ulicy próbował się ukryć między budynkami. Zatrzymany miał przy sobie pochodzące z kradzieży przedmioty. Nie było najmniejszych wątpliwości, co do jego sprawstwa. Okazało się też, że 27-latek, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego,  jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Udowodniono mu również, że kilka dni wcześniej ukradł odzież z jednego ze sklepów w zgorzeleckiej galerii handlowej o wartości 850 zł.

Złodziej i włamywacz dopuścił się kolejnych przestępstw, mając już wyroki skazujące. Oznacza to, że nie ma co liczyć na łagodne potraktowanie przy kolejnej sprawie sądowej. Może usłyszeć wyrok do 15 lat pozbawienia wolności. 

Komentarze (18)

sędzia, który nakradł pendrajwów za 2 tys dostał tylko upomnienie. Dalej jest sędzią i chodzi wolny.
27-latek za kradziez o wartosci 1550 zl idzie do paki na kilkanascie lat.
Nie mowie, ze to zle ale tak jest.

Pierdzielisz bez ładu i składu.

Jak nie wierzysz to sobie wygoglaj jak sędzia nakradł w Mediamarkcie pendrajwów za ponad 2000. Rada sędziowska nie wydaliła go z zawodu.

Albo przypadek sędziego, który ukradł w markecie część do wiertarki. Jedyną karą jaka go spotkała obniżenie zarobków o 20% na okres 2 lat. W zawodzie pozostał.

Po pierwsze: kradzież z włamaniem to inne przestępstwo niż sama kradzież, karane jest surowiej niż zwykła kradzież. Po drugie, ten 27-latek już kiedyś miał wyroki i odsiadki za podobne czyny, więc recydywa. Po trzecie: 15 lat to maksymalna sankcja, minimalna za taką kombinację to półtora roku, raczej mało prawdopodobne jest, by dostał maks lub choćby blisko maksa, więc nie histeryzuj z tym, że już "idzie do paki na kilkanaście lat". Ogólnie nie histeryzuj, doinformuj się i przestań straszyć ludzi bredniami.

Pójdzie siedzieć recydywista, którego wcześniejsze kary nie nauczyły szacunku dla cudzej własności. Co ci tutaj nie pasuje?

a dlaczego tak jest wyjasnila sędzia Irena Kamińska:
"bo my jesteśmy nadzwyczajną kastą!"

Sędzia NSA Irena Kamińska powiedziała, cytuję:
jesteśmy nadzwyczajną kastą.
Więc do kasty nadzwyczajnej należy Anna Kusio - Młodkowska, sędzia Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Anonim 666 człowiek który żyje nienawiścią . Hejt od od 01 stycznia i tak cały rok. Żal mi ciebie . Karm swojego wilka a zobaczysz jak skończysz.

Czyli Sadowski jak pisze o przestępcy to tez hejter?

W Kowarach Tom takimi rzeczami policja się nie zajmuję mała szkodliwość czynu. Jak poszedłem zgłosić kradzież ubrań np sukienkę żony zo 2000zl rower i kilka innych rzeczy to jeszcze zjebke dostałem od Pana komendanta i pani która pełnia tego dnia dyżur muszę założyć kamery za kolejne 2000zl aby dorwać złodzieja takie życie

chłopak kradnie by żyć, nie zna innego sposobu, nikt go nie nauczył. Izolacja go nauczy gorszych przestępstw, a przede wszystkim robienia ich w taki sposób, aby nie być złapanym od razu. Zaczną ginąć samochody, albo będą napady jak ponownie wyjdzie. To się osiągnie. Jedyna nadzieja, że pozna dziewczynę, która poskromi jego popęd do przestępstwa jakich przypadków znam wiele.

musiała by mu ciągnąć co dziennie. Ja tak robię i wszyscy są zadowoleni.

Oj , niech zmieni "zawód", bo ten mu nie leży :)

jak mowimy o złapaniu recydywisty to ciezko nie uzyc słowa "znowu" !

jakaś zaburzona psychicznie osoba (11:58) podszywa sie pode mnie.

weź flecie wyhamuj trochę, bo sam się podszywasz pod inteligentą osobę. jestem zbyt mądry, aby zniżyć się do twoje ****skiego poziomu, gnoju jeden!

Inspektor Barszczyk też podmienił cichaczem połamaną część. Ochrona go złapała, wezwała policję a i tak nic mu nie zrobili :)

Jasne, znajdzie kobietę to się zmieni, haha. Dopiero będzie kradł bo " hajs najważniejszy ". Kobieta na normalnym poziomie przecież ze złodziejem się nie zwiąże, a bladzie mają nienasycony apetyt na forsę.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.