Rekordowy „Kler”

Rekordowy „Kler”

Od wczoraj (piątek 28 września) na ekranach kin w można zobaczyć film Wojtka Smarzowskiego „Kler”. Najgłośniejsza polska premiera filmowa ostatnich lat także w Jeleniej Gorze i Zgorzelcu (tylko w tych miastach, w naszym regionie film jest grany) oznaczała rekordową frekwencję. Na piątkowe seanse miejsca sprzedały się do ostatniego. Na dzisiejsze i jutrzejsze projekcje zostało już bardzo niewiele miejsc.

- To absolutny rekord frekwencyjny. W historii tego kina żaden film nie cieszył się jeszcze tak wielkim zainteresowaniem widzów - oceniła kierowniczka jeleniogórskiego Heliosa.
To zainteresowanie potwierdza, że nic tak dobrze nie popularyzuje wydarzenia artystycznego, jak skandal. W takiej przecież atmosferze „Kler” wchodzi do kin. Dla jednych to po raz pierwszy głośno opowiedziana prawda o polskim Kościele, dla innych jest profanacją i obrażaniem katolików. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywało do bojkotu, zapowiadano protesty i pikiety.
W Jeleniej Górze żadnych protestów i pikiet nie było, były natomiast zgoła odmienne opinie widzów o filmie.
- Znakomity. I wcale nie antykościelny. Po prostu opowiada o ludzkich słabościach i próbach – udanych lub nie – radzenia sobie z nimi. Taki sam film można by zrobić np. o nauczycielach – mówiła po sensie pani Aneta.
Pan Marek był zachwycony, że ktoś „dowalił” księżom. - Tacy właśnie są. Łasi na kasę i robią co chcą. Wreszcie ktoś się odważył to powiedzieć.
Kolejny widz zachwycał się grą aktorską Jakubika, Więckiewicza, Braciaka i Gajosa o fabule wypowiadając się już z mniejszym entuzjazmem. – Były dłużyzny przy których ziewałem – podsumował.
Nie brakowało też jednak opinii, że to jeden ze słabszych, o ile nie najsłabszy film reżysera. – Ten film, tak samo jak „Drogówka”, nie wyszedł Smarzowskiemu. Jest komiksowy i przewidywalny. Postaci bardzo płytkie. Bronią się aktorstwem, ale nie przekonują. Wiem, że przerysowania to swoisty znak rozpoznawczy reżysera, ale gdy zobaczyłem scenę z narodowcami to wybuchnąłem śmiechem; nie dlatego, że była zabawna, ale przez jej infantylizm. Nie wiem, może to skok na kasę, ale bardzo żałuję, że reżyser nawet nie zbliżył się do swojego mistrzostwa z „Domu złego” i „Róży”, moim zdaniem jego najlepszych film.
 

Komentarze (73)

... od wczoraj (piątek28.09.2018)

super sprawa że ktoś zajął się w końcu pokazaniem przestępczej pedofilii i całęj tej mafii, mam nadzieję że może ten reżyser lub inny zrobi też kolejne filmy/części/ o islamistach którzy gwałcą dziewczynki jako swoje żony,potem film o politykach, i innych ugrupowaniach w których aż roi się od pedofilii, może niektórzy politycy i kościelni popierają islamistów bo tam można brać śluby z dziećmi, a wielu polityków i hierarchów kościoła mówi że należy ich przyjmować do europy, ich należy leczyć już w ich państwach
i to też należy nagłośnić, pedofilię należy napiętnować
na każdym kroku !!

Taki Smarzowski jest za cienki w uszach żeby nakręcić film o pedofilii w islamie . Musiałby wynieść się na Marsa żeby go nie potraktowali jak Mahomet nakazał.

Mam nadzieję, że ty też zawsze omawiasz parędziesiąt kwestii luźno powiązanych z głównym tematem, aby uznali cię za wiarygodnego ci, którzy wciąż szukają dziury w całym.

Księża sami sobie zgotowali taki los. Gwizdy dla biskupów którzy widzą ale nie grzmią. Zamiast pogonić takich księży z polowania to na siłę trzymają ludzi skorumpowanych pieniędzmi i seksualnych inaczej. Sam Rydzyk jest temu przykładem, diabeł w sułtanie.

Że też lecicie do kina oglądać takie badziewie. Ciekawią was sceny pedofilskie? To jest obrzydliwe. Ciekawi was alkoholizm? Wystarczy wejść na jakieś podwórko i zobaczycie ochlaptusa . A pazerność też was ciekawi? No spójrzcie na swojego szefa. Na waszym garbie zarabia i mówi że na podwyżki nie ma . To co niby poruszył Smarzowski w swoim nędznym filmiku to rzeczy , które oglądamy na co dzień ( no może poza pedofilią, bo to widzieli tylko ci którzy tego doświadczyli). Uwielbiacie oglądać zmyślone scenki , które można prawie codziennie zobaczyć w serwisach informacyjnych. Smarzowski wam zwyczajnie wyciągnął kasę z kieszeni, a wy daliście się oskubać. Najwyraźniej uwielbiacie oglądać złe rzeczy i utrwalać je w głowie. Tylko do czego to się przyda?

Typowe - nie oglądali, a już zajadle krytykują. XXI wiek już biegnie, komunistyczne Chiny doganiają gospodarczo (albo już przegoniły) USA, a u nas priorytetem "wartości" zaściankowe...

Jeszcze go nie oglądałem, nie wiem czy pójdę. Ten film tak naprawde nie pokazuje niczego nowego. Szokująca jest natomiast postawa społeczeństwa, broniącego kościół i księży pedofili. Taką postawą stają się współwinni przestępstw i gwałtów popełnianych przez księży (biskupów też, ta choroba obejmuje całą hierarchię). Zgadzam się ze Smarzowskim, rozwiązać konkordat, wyprowadzić religię ze szkoły, wyprowadzić finanse kościoła z szarej strefy.

jeszcze nie oglądałeś i nie wiesz czy pójdziesz, a film nie pokazuje niczego nowego.... i nie ma znaczenia, co dalej piszesz... typowe, co by nie napisać, to nie ma sensu, dwa pokolenia dalej dopiero zrozumiecie dalczego tak jest, tak było....

To film sługi szatana!
Będziemy się modlić o przebaczenie dla oglądających tę pseudo sztukę!
A w niedziele wszyscy do kościoła i spowiadać się Heretycy!

Byłem dziś na tym filmie tj: 29.09.2018 i przyznam że film dosadnie obrazuje oblicze kościoła. Polecam wam zobaczyć seans w kinie. Perypetie trzech osób - księży, którzy zmagają sie z własnymi problemami, jakimi jest alkoholizm, pieniądze oraz pedofilia. Wspaniała rola Janusza Gajosa jako arcybiskupa ( prosiaczka) - każdy kto widział ten wie. To wspaniały film i widać sedno problemu. Po tym filmie nigdy nie pójdę już do kościoła.

Nigdy w nim nie byłeś. No chyba, że ze swięconką. I zapewne znów poleziesz.

Ty barani łbie, sam jak chcesz to się jeszcze wyspowiadaj i weź komunię a później wylej żółć,tak potraficie.....katolicy!!! Brawo...

To nie Konkordat , to wina celibatu, to wina . Gzie był wielki Wojtyła tzw. ojciec świety?
To za jego panowania powstało najwięcej afer seksualnych, cenzor Dziwisz nie dopuszczał do niego informacji.
Czas na REFORMACJE ,czas na nowego Lutra czy nawet na Husa.

Jeśli ktoś wierzy w to, że papież jako przywódca kościoła o niczym nie wiedział, nie słyszał i przez ćwierć wieku naiwnie uważał się za dobrotliwego przywódcę kryształowej organizacji, to jest naiwny jak trzylatek. On miał to serdecznie gdzieś, bo pomoc ofiarom i pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności nie było w interesie organizacji, której szefował.

Wyborcza robi naginki na kina, które nie wyświetlają tego filmu. Jak za komuny bit.do/exN6w

..."piekło jest puste, wszystkie diabły są w kościele"...

Materializm księży was nie obraża, mieszanie się kościoła do polityki was nie obraża, pijaństwo i rozpusta was nie obraża, ukrywanie pedofilii was nie obraża, film was obraża...

Kościół powinien znieść celibat. Co to komu by przeszkadzało, że ksiądz ma żonę i dzieci. Ze szkół koniecznie usunąć. Albo dla chętnych po lekcjach.

celibat jest po to by majątek kościoła nie przechodził na dzieci i żone księdza.

woju sługa szatana to cię chyba zrobił, tylko zapomniał włożyć ci mózg.

Byłem dzisiaj. d*** nie urywa! Momentami dłużyzna! Smarzowski lepsze filmy robił np "wesele"

Następny film który musi powstać to oszustwach finansowych, okradania państwa z kasy, lokowanie majątku poza granicami, znieść konkordat z Watykanem .

Alkoholizm to narodowa wada Polaków. Materializm - wada głównie polityków, wszystkich nacji, a kościół również zajmuje się polityką. Nic nowego.

Reżyser poszedł tak naprawdę na łatwy i pewny temat, bo wiadomo było, że film będzie kontrowersyjny i przyciągnie ludzi. Nie odkrył nic nowego i nie poruszył tematu tabu, bo mówi się o tym od dawna. Gdyby np. zrobił film o pedofilach ogółem, to nie byłoby szału. Ale jest film o księżach pedofilach, a to już ludzi przyciąga, bo Polacy uwielbiają opluwać swój kościół. Ciekawe ilu z was sprawdziło, jak wygląda temat pedofilii w innych zawodach zaufania społecznego. Wśród nauczycieli, lekarzy, policjantów. Ktoś w ogóle robił statystyki na ten temat? Czy wśród księży jest więcej pedofilów, niż wśród przedstawicieli innych zawodów? Czy waszym zdaniem te zawody też należy zlikwidować?

Zapominasz, że księża i kościół są pasożytem w naszym społeczeństwie. Nawet gdyby nie gwałcili dzieci i tak mają ujemny bilans. Podstawowym przesłaniem filmu, jak twierdzi Smarzowski - a ja się z nim zgadzam, jest to aby ludzie w końcu zaczęli myśleć samodzielnie.

Gdyby Smarzowski chciał abyśmy myśleli samodzielnie to nie kręciłby filmu który jest ukierunkowany tylko na w jedną stronę. Tutaj chodziło tylko o szumny temat i grubą kasę .

Chociaż spróbujcie. Raz na kilka dni

Jeśli chcesz myśleć samodzielnie, to samodzielnie sprawdzaj wiele źródeł i różne punkty widzenia. Dlaczego oczekujesz, że ktoś ci na tacy wyłoży także to, z czym się sam nie zgadza?

Idziecie do kina jak barany zaganiane przez pasterza. A czy ktoś z was widział na własne oczy księdza pedofila? A jeśli widzieliście - przyłapaliście go na tej zbrodni to dlaczego tego nie zgłosiliście na policję. Wszyscy biegną na filmidło ale beczycie jak te barany bo ktoś wam tak każe . Ta nagonka wrzuciła wszystkich księży do jednego worka. To tak jakby w fabryce produkującej części do samochodu był pedofil i wszystkich pracujących w tej fabryce wytykano by na ulicach i nazywano pedofilami. Warto się zastanowić nad tą całą nagonką . PODKREŚLAM , ŻE JA NIE POPIERAM PEDOFILII W ŻADNYM ZAWODZIE, ŻADNEJ PRZESTRZENI SPOŁECZNEJ. Ale myślę rozsądnie a nie jak baran.

W fabryce części pedofila nie przenosi się do innej filii i nie tuszuje się sprawy. W kościele to powszechna praktyka. Zadaj sobie pytanie, co myśleć o firmie, która pozwala przestępcom na unikanie odpowiedzialności i kontynuowanie swoich praktyk. Oraz czy ma znaczenie, czy takich czarnych owiec jest 1%, czy 90%, skoro firma o nich wie.

Brzydzicie się scenami pedofilii, czy alkoholizmem księży , albo wypasionym życiem za pieniądze owieczek. Ale biegniecie do kin żeby to oglądać. Czyżby oglądający to masochiści ? A może kręci was to i mieliście nadzieję na scenki które są tabu. Ten film to zwyczajna maszynka do kręcenia pieniędzy i wcale jakiejś tam prawdy prawdziwej nie objawiła. Niech Smarzowski nakręci film o pedofilach w sąsiedztwie. Na film pójdzie 10 razy mniej widzów. A temat ten sam.

Ej, wy dwaj powyżej - gdzie zgubiliście mózgi?

KOD nauczył cię obrażać czy mamusia? Jakby Smarzowski nakręcił film o twojej firmie i opowiedział historyjkę jak to u ciebie w firmie się molestuje to stałbyś tez w kolejce do kina? I w tej kolejce pokazywali by na ciebie i mówili o to jeden z tych co molestują w takiej i takiej firmie. Przecież Smarzowski całą prawdę pokazuje. Jemu należy wierzyć.
Tak w ogóle to uważaj bo od piątku samo przejście koło budynku kościoła cię zmolestuje i upije.

Ty tak poważnie? Twój lekarz pewnie już sobie odpuścił?

Dalej obrażasz. Brak argumentów to powoduje. Trochę rozsądku przydałoby ci się bo klepanie jakichś płytkich farmazonów nic nie wnosi do rozmowy.

Płytkie farmazony to sadzą tłuki, którzy mają wklepane w głowie "napisz że ktoś jest z KOD-u, na pewno go obrazisz". Rozumiesz to, wypierdku?

A teraz jeszcze film o romskich żonach w wieku małoletnim... To już nie pedofilia, ale inna kultura?

Zobacz, kilka osób zminusowało twój komentarz - czyżby lubili romskie małolaty?
A ogólnie to masz rację. Nikt nie kręci filmów o pedofilii w islamie na przykład. To takie normalne najwyraźniej. Może ci co wyjechali pracować przy myciu zadów zachodnich naoglądali się tych tradycji bliskowschodnich i uważają że to fajne mieć 11-letnią żonę.

Nie trzeba szukać islamu, wystarczy pojechać do Kowar i popatrzeć, jak dzieci prowadzą swoje własne dzieci. To normalne? Pedofilię trzeba zwalczać wszędzie, nie omijając nikogo, ani kleru ani innych "kultur" i "obyczajów", które krzywdzą dzieci. Dwunastolatka jest dzieckiem, chociaż ma okres.

Nie dla konkordatu, nie dla religii w szkołach, nie dla finansowania kościoła z budżetu państwa. Nie dla patologii zakłamania - 90 % wierzących ?? Dość hipokryzji.

Wypisałeś się już z kościoła? Co z chrztem, ślubem, pogrzebem Twoim i Twoich bliskich. Pogrzeb chcesz z obrządkiem, czy wystarczy, że grabarze wrzucą Cię do wykopu i zasypią gdzieś pod płotem do drewnianej skrzyni bez krzyża? Bożego Narodzenia, ani Wielkanocy nie obchodzisz? To są święta chrześcijańskie, więc nie próbuj bredzić, że dla Ciebie to tylko komercja i okazja do wolnego dnia. Rozumiem, że wszystko masz świeckie i kościół nie bierze udziału w Twoim życiu? Czy może jesteś jednym z tych 90% hipokrytów? Ostatnio w innym temacie cisnąłeś po rowerzystach i gdy wypomniano Ci, że na pewno jesteś też agresywny m.in. wobec katolików, to się zapierałeś, że nie. A dziś co? Widzę, że negujesz wszystko, wszystkich i nienawidzisz całego świata. Podejrzewam, że siebie przede wszystkim.

do czego komu kościelny obrządek? Bóg, jesli istnieje, ma kościół w takim samym poważaniu jak sycylijską mafie. Z resztą kościół we Włoszech jest silnie powiązany z mafią.
Bożego Narodzenie i Wielkanoc nie sa świętami chrześcijańskimi tylko pogańskimi. Zostały zawlaszczone przez kościół a kapłanów słowian wcześniej wymordowano. Chrześcijaństwo nie rozpowszechniło sie w Polsce w sposób naturalny tylko za pomocą siły.

Nie pakuj się między wódkę, a zakąskę. Jego pytałem, a nie Ciebie. Nazywa innych hipokrytami, a sam nim jest.

Donaldzik, śmieszny jesteś. Nie jesteś przypadkiem pajacykiem, który się kiedyś podpisywał anonimlixolixo, kazmirz itp? Bo poziom wody w głowie podobny...

Jestem przed apostazją, chrzest był mi narzucony gwałtem. Wbrew mej woli. Cieszę się życiem i zdrowiem, dużo biegam, sporo jeżdżę na rowerze. Nie jestem agresywny wobec katolików, to wy jesteście agresywni wobec świata. Ilu ludzi chrześcijanie spalili na stosach, zamordowali gdy nie godzili się przyjąć tej śmiesznej wiary. Teraz nie jest dużo lepiej tylko inaczej, dalej nas okradacie z pieniędzy i z filozofii. Ale to się zmienia. Na lepsze. Owszem, powoli, ale kiedy ktoś produkuje taki film jak Kod da Vinci czy Kler, to sami sobie wbijacie gwoździe do trumny. A ja z boku przyglądam się temu z uśmiechem

A ilu katolików zabili innowiercy lub ateiści z jakichś swoich powodów? Co za pokrętna logika. Podawać jakieś średniowieczne historie i krucjaty, jako powód swojego lenistwa, zaniku wartości i wygodnictwa. Kod da Vinci? Przecież to fantastyka, a Ty to wziąłeś, jako film dokumentalny? Litości...

"lenistwa, zaniku wartości i wygodnictwa" ?? Hahaha, idź do kina.

Art. 33.

1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
1.jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu z zastrzezeniem ust. 3a;
2.jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
3.czepiania się pojazdów.

3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego

Nie wiem co to ma do rzeczy i do tematu, ale skoro już zacytowałeś, to niech kierowcy sobie ten przepis przeczytają i pojmą w końcu, że rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów, a nie z drogi dla rowerów i pieszych. Niech potem ci sami kierowcy zobaczą, jakie znaki stoją wzdłuż Sobieszowskiej, Ogińskiego, Jana Pawła II i przy innych ulicach, gdzie często wyma****ą i wykrzykują na rowerzystów. Potem niech się uderzą mocno w łeb i zapamiętają sobie, żeby nie gonić rowerzystów na drogi dla rowerów i pieszych, bo nie ma obowiązku nimi jeździć i to decyzja rowerzysty, którą trasę wybierze.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.