Remont mostu - będą objazdy

Remont mostu - będą objazdy

Na przyszły poniedziałek Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zapowiada rozpoczęcie remontu mostu w Sędziszowej na drodze wojewódzkiej Jelenia Góra – Złotoryja. To oznacza zamknięcie ruchu na tym odcinku i objazdy. Utrudnienia potrwają do końca tego roku.

Inaczej niż w przypadku kilku innych, prowadzonych aktualnie remontów mostów (np. na tej samej drodze w Nowym Kościele) w Sędziszowej nie zostanie uruchomiona przeprawa tymczasowa. Zarządca drogi wyznaczył więc objazd, który poprowadzono przez Kaczorów, Bolków i Jawor. To ponad dwukrotnie wydłuża drogę z Jeleniej Góry do Złotoryi (79 km zamiast 35).
Jest na szczęście wiele innych wariantów (choć niezalecanych dla samochodów ciężarowych) przejazdu na tej trasie z ominięciem remontowanego mostu. Najlepsza opcja (zresztą wskazywana przez google maps, jako najkrótsza trasa między tymi miastami), to przejazd przez Gozdno i Wilków (od Jeleniej Góry w Świerzawie w prawo , w drogę 2603 D); można też jechać przez Lubiechową (w Świerzawie w lewo, w drogę 2006 D), a ciężarówki mogą jechać przez Czernicę i Sokołowiec. Wyznaczanie objazdów dla wszystkich, tak jak zrobiła to DSDiK, to kpina z kierowców.
 

objazd (724x1024).jpg

Komentarze (7)

Kpiną jest kierowanie aut przez Lubiechową, gdzie większość cymbałów nie rozumie znaku "zakaz wjazdu" (nie dotyczy mieszkańców Lubiechowej i służb komunalnych) i zamiast skręcić w lewo na Janochów i jechać do Jeleniej, to pchają się pod zakaz, bo "tak prowadzi nawigacja".

Oczywiście mowa jest o tych, co jadą do Jeleniej od strony Świerzawy. :)

to jeszcze tylko most przed i w Starej Kraśnicy, pożniej w Nowym Kościele (bliżej Nowej Ziemi) i będzie już na gotowo dojazd z JG do ZŁOTEJ

Kpiny, dzisiaj co trzeci most to zwężenie, sypią się bardzo szybko, wina leży po jednej stronie, rządu. Ci co zlikwidowali te linie kolejowe. Zamiast wozić towary pociągami to wolą tirami na efekty długo nie trzeba było czekać, co druga ulica to z dziurami jak ser szwajcarski.

Ciekawe też,jak pojadą autobusy do Głogowa,Poznania czy Słupska przez Swierzawę i Złotoryję ?

Od połowy kwietnia z uwagi na budowę obwodnicy Bolkowa na pół roku ma być zamknięta droga dk3 pomiędzy Bolkowem a Sadami Dolnymi . Objazd przez węzeł jawor południe także trasa do Wrocławia wydłuży się o co najmniej 30 minut

A ja mam to gdzieś, gdyż ponieważ nigdzie mi się nie spieszy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.