Rok 2016 okiem włodarza miasta

Wyróżnieni przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Solidny, choć bez spektakularnych sukcesów – tak prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła pokrótce scharakteryzował miniony rok. Na tradycyjnym spotkaniu noworocznym nagrodzono też wyróżniające się firmy i stowarzyszenia.

– To, czy rok był udany czy nie, będzie można ocenić z perspektywy czasu – mówi Marcin Zawiła. – Było jak to w życiu: czasem coś wychodzi, czasem nie. Był to rok przygotowań do rozdania funduszy europejskich. Myślę że był niezły, aczkolwiek nie tak spektakularny, jak ten, w którym oddawaliśmy Termy Cieplickie, park i muzea.

Za największy sukces minionych 12 miesięcy uznał medale olimpijskie wywalczone podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro przez Maję Włoszczowską (srebro w kolarskim MTB) oraz Lucynę Kornobys (srebro w pchnięciu kulą w igrzyskach paraolimpijskich).
Podczas spotkania, które odbyło się w Teatrze Norwida, prezydent wręczył kwiaty L. Kornobys. M. Włoszczowskiej nie było, gdyż przebywa na zgrupowaniu.
Marcin Zawiła dużo mówił o poprawie komunikacji Jeleniej Góry z resztą kraju: budowie S-3 do Bolkowa, przetargu na budowę obwodnicy Bolkowa.
– Naszą odpowiedzią na to jest przygotowanie dokumentacji obwodnicy Maciejowej. Chcemy wyjść z miasta, aby zbliżyć się możliwie do układu autostradowego, który się tworzy – podkreślił. – Od końca obwodnicy Maciejowej do wjazdu na S-3 będzie nas dzieliło około 20 kilometrów.
Przy okazji zaapelował do samorządowców i polityków wszystkich opcji, aby czynili starania, by w przyszłości w planie rządowym znalazła się budowa łącznika pomiędzy S-3 a obwodnicą Maciejowej.
M. Zawiła podkreślił też, że coraz więcej firm inwestuje w Jeleniej Górze, a efektem tego jest rekordowo niskie bezrobocie, na poziomie około 4 procent. Dodał, że Jelenią Górą interesują się też firmy inwestujące w nowoczesne technologie, choćby z dziedziny informatyki.
Na koniec tradycyjnie prezydent wyróżnił trzy firmy, działające na terenie Jeleniej Góry. To Wydawnictwo Plan, spółka Simet S.A. oraz przedstawiciel wymierającego zawodu – mistrz zduński Piotr Kut.
Simet to największy na Dolnym Śląsku Zakład Pracy Chronionej. Zatrudnia 270 osób, z tego około 190 osób to osoby o różnym stopniu niepełnosprawności. – To docenienie naszej firmy i zauważenie, że oprócz aspektu finansowego ważny jest również aspekt społeczny, który od wielu lat realizujemy na rzecz jeleniogórzan – powiedział prezes Ryszard Grot. Jakie plany na rozpoczęty rok? – Te same co zawsze: rozwój i udoskonalenie produkcji – odpowiedział. Przyznał, że po zmianach na rynku pracy, uchwalonych w 2014 roku, i zrównaniu ulg podatkowych pomiędzy ZPCh a otwartym rynkiem coraz trudniej prowadzi się zakład pracy chronionej. – Zobaczymy, jak obecny rząd spojrzy na tę sprawę – dodał.
Prezydent wyróżnił też dwa stowarzyszenia, działające na rzecz miasta: Jeleniogórskie Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników Radar oraz Stowarzyszenie Erfstadt – Jelenia Góra. 

IMG_7768.JPG
IMG_7773.JPG
IMG_7780.JPG
IMG_7786.JPG
IMG_7793.JPG
IMG_7799.JPG
IMG_7804.JPG
IMG_7806.JPG
IMG_7819.JPG
IMG_7823.JPG
IMG_7832.JPG
IMG_7845.JPG
IMG_7846.JPG
IMG_7849.JPG
IMG_7851.JPG
IMG_7854.JPG
IMG_7856.JPG
IMG_7878.JPG
IMG_7892.JPG
IMG_7900.JPG
IMG_7910.JPG
IMG_7913.JPG
IMG_7926.JPG
IMG_7941.JPG
IMG_7951.JPG

Komentarze (29)

Jak widać włodarz miasta nie dostrzegł dyrektora sanepidu . Słusznie....bo nie ma za co!

O dżizas, co za bełkot! Największy sukces JG ostatnich 12 miesięcy to medale olimpijskie???

Przecież ten człowiek od zawsze czyjeś sukcesy uważał za własne. Na miejscu Włoszczowskiej bym się solidnie wkurzył, gdyby ktoś taki uważał, że ma swój udział w moim ciężko wypracowanym medalu. Mówi, że udanym rokiem był ten, gdy oddawał termy. Tylko, że termy powstały za Obrębalskiego, a Zawiła je tylko nieudolnie dokończył. Szkoda gadać.

Na twarzach uczestników coś nie widać entuzjazmu. Występ Zawiły to istna propaganda niby sukcesu

Bezrobocie spało o jednego bo 3 I wyjechał na stale do Hajchu ,ilu zdolnych jeszcze wyjedzie ? W tym roku będzie kryzys w szpitalu zabraknie pielęgniarek ,odchodzą na emerytury.

Solidny rok... trzeba mieć iście ułańską fantazję, aby mówić o solidności. A uwagi o spadajacym bezrobociu są poprostu objawem tupetu, bo o głupotę włodarza nie posądzam (jest miły, inteligentny, obyty, schludny, uśmiechnięty, oczytany). Możnaby mnożyć przymioty prezydenta pana, ale...Tu przypomina mi się tekst piosenki Młynarskiego o rodzinnym obiadku. I zastanawiam się jakie "grzybki" wprowadzą nas z przedsionka do rodzinnej kryptki, by dać nagły, tej dusznej atmosferze uwielbienia, kres?

Brawo!Pani starosta nie zwiodła czyżby te spodnie to latex?Reszta towarzystwa to geriatia+pic wyborczy .Miasto stało się z.....em ze stałym korkiem przy galerii Nowy Rynek,dzięki za to panie prezydencie,kiedy stoję w tym korku zawsze o panu pamiętam

Z sypialni wyszła i nie zdążyła się przebrać. Ten lateks to ma też chyba górną część pod żakietem. Brakuje tylko gwiazdy Bagrowskiej w kabaretkach i z pyszczkiem wychlapanym niebieskimi cieniami do powiek, jak to zwykły robić sklepowe z lat '80. Full profesjonalny make-up.

"-przygotowanie dokumentacji obwodnicy Maciejowej. Chcemy wyjść z miasta, aby zbliżyć się możliwie do układu autostradowego, który się tworzy-" - obwodnicą jednojezdniową??? To po co zrobiono obwodnicę Południową (w połowie, bo drugą część chyba nigdy)dwujedniową? "Tą obwodnicą damy znać niedowiarkom, że stać nas i będzie ona miarą i znakiem naszych możliwości..."

a posel Czernow nie protestuje w sejmie? jakas dyspenza?

Pianie kogucie. Czym ważnym mógł się poszczycić presidente tegoż miasta? Tym że co raz więcej ludzi wyjeżdża? Tym że otwierają się fabryki z pracą pożal się boże? Czy może tym że miasto ma więcej pustych lokali i ulic niż Prypeć po wybuchu reaktora atomowego? Nasze miasto się nie rozwija w żadnym dobrym kierunku. Jest żałośnie. Ale platfusy mają taki glupawy nawyk ,żeby mimo wszystko zakrzywiać rzeczywistość i wmawiać że jest fajnie.

Prezydent może pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. W drobny mak rozwalił miejscową Platformę Obywatelską.

Za rozwalenie PO brawa również dla p.Pokoja,tak trzymać.

Trochę za wcześnie puszczony ten tekst, powinien się ukazać 1 kwietnia...

Nie martw się. Do 1 kwietnia nasz prezydent skleci jeszcze niejedno śmieszne przemówienie i będzie na pewno o czym pisać.

Największym sukcesem Jeleniej Góry jest budowa obwodnicy Bolkowa. Na konkurencyjnym portalu ktoś trafnie napisał, że zapomniano wspomnieć o gazoporcie w Świnoujściu i rozejmie w Aleppo. To zapewne również sukcesy naszego prezydenta.

Niestety nie mój, mnie nie stać na takie inteligentne teksty.

Władza miasta jak zwykle zadowolona, ale co się dziwić jak się żyje na koszt podatnika, a rzeczywistość skrzeczy i trzeszczy.

Pani Starosta do dopiero jest laska!!! Pozdrawiam Panią
Starostę

Laska KODziarska.
Zawilec też zresztą KODerasta.

HAu Hau!! Wrrrrrr! Hau! Hau! Auuuuuuuuuuuu!Hauhauhauhauhauhauhauhauhau Nie na jedno wychodi kochani "dyskutanci"?

Pani na zdj. nr 2 to jakiś nowy nabytek waaadzy?

Nie żaden nowy nabytek, tylko wicemarszałek Iwona Krawczyk. Orientuj się. Ta kobieta pokazuje się w regionie już od dłuższego czasu. Była m.in. prezesem kamiennogórskiej strefy ekonomicznej.

No, faktycznie nie śledzę z uwagą sytuacji politycznej na Dolnym Śląsku. Żadna strata, jak sądzę.

Wpisz sobie ją w wyszukiwarce i przełącz na zdjęcia - tragedia!

Doktor po Moskwie też siedzi

Co pieprzysz przecież jeszcze nie siedzi .

No, ale nadzieja zawsze jest.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.