Rolnicy zablokują drogę w Kaczorowie

Rolnicy zablokują drogę w Kaczorowie

Duże utrudnienia czekają kierowców w najbliższych dniach w Kaczorowie. Rolnicy zrzeszeni w Związku Zawodowym Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni” zapowiadają, że od piątku do niedzieli będą blokować drogę krajową nr 3 na odcinku od zajazdu Nad Potokiem do skrzyżowania z drogą wojewódzka nr 328 (do Wojcieszowa i Złotoryi).

Zgłaszający protest szef ZZRR „Solidarni” Marcin Bustowski zapowiada, że protest będzie trwał całodobowo od godz. 11.00 w piątek, do godz. 24.00 w niedziele. W tym czasie, okresowo, pojazdy rolnicze mają jeździć z parkingu przy zajeździe do skrzyżowania z DW 328 i z powrotem. Zapowiadane też są wielokrotne przejścia pieszych przez przejście dla pieszych przy szkole podstawowej na skrzyżowaniu ul. Bolkowskiej z Kamiennogórską. W proteście ma uczestniczyć ok. 200 osób i 100 pojazdów rolniczych.
- Celem protestu jest zwrócenie uwagi na problemy polskich rolników, traktowanych niesprawiedliwie w porównaniu z innymi grupami społecznymi w Unii Europejskiej. Niska cena mleka, niekontrolowany import żywności do Polski, skutkujący niską ceną produktów rolnych, plany obniżenia budżetu EU na wspólną politykę rolną, a także szykanowanie rolników poprzez nakładanie wysokich kar finansowych w decyzjach ARiMR to problemy którym trzeba się sprzeciwiać. Jednak głównym impulsem, który skłonił nas do decyzji o tak uciążliwym proteście jest nieogłoszenie klęski żywiołowej z powodu oraz nierzetelne szacowanie szkód w gospodarstwach dotkniętych suszą – mówi o przyczynach blokady drogi w Kaczorowie Marcin Bustowski.
 

protest.png

Komentarze (9)

A co to Pisiorów we Warszawie obchodzi.
Chyba że dziadek Mróz przyjedzie i przywiezie prezenty.

A może KRUL Europy POmoże.Chyba,że nic nie może.

Pomóc w tej chwili może tylko pierwszy kulawy 4rp!

Jak rolnicy mają jakiś problem to niech jadą do rządzących a nie normalnie drogi blokowac, banda zje-ow malorolnych. Jutro jadę akurat ta trasą to sobie będę mógł powyklinać na nich

Niech podziękują Morawieckiemu. Przecież mamy wzrost gospodarczy według Pinokia. Wzrost cen na pewno.

Nie na temat, ale może właściciel czeka na tą wiadomość... Koło Mechanika błąka się czarny labrador, zadbany, bardzo spokojny, pleciona obroża z blaszkami ze szczepienia, widać że zagubił się właścicielowi.

Ludzie będą wracać z trasy do swoich rodzin to przez takich idiotów jedyny wolny czas spędza w kabinie swoich aut . Protestujecie pod siedzibą rządu a nie utrudniajcie życie innym .

Drodzy zje.... pseudo rolnicy prosta rada sprzedajcie swoje hektary osrane krowy i weście się za normalną prace i przestańcie płakać, że wam źle. Dotacje do paliwa dotacje do kredytów na sprzęt co jeszcze
Jakim prawem odszkodowania ja się pytam !!!?????

fajnie to jest jak Bustowski wykrzykuje ale ciekawe kiedy prokuratura złapie go za d.... ciekawe czy jego koledzy rolnicy wiedzą jak wyłudza dotacje tym samym okradajac tych którym dotacje faktycznie się należa

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.