Rondo na skrzyżowaniu Lubańskiej i Goduszyńskiej

Na skrzyżowaniu Lubańskiej i Trasy Czeskiej od lat dochodzi do wypadków i kolizji.

Wygląda na to, że długo oczekiwane rondo przy Trasie Czeskiej w Jeleniej Górze zostanie w końcu wybudowane. Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie.

Zakres zamówienia obejmuje: budowę skrzyżowania typu rondo, budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, budowę sieci wodociągowej itp. a także wykonanie nowej organizacji ruchu. Przebudowy skrzyżowania przy ul. Lubańskiej, Goduszyńskiej i drodze krajowej nr 3 domagali się m.in. mieszkańcy Goduszyna, którzy wskazywali, że w tym miejscu jest niebezpiecznie. W godzinach szczytu kierowcy jadący od ulicy Lubańskiej mają utrudniony wyjazd. Po kilka razy w roku dochodzi tam do kolizji bądź wypadków.

Przetarg ma być rozstrzygnięty jeszcze w tym miesiącu. Budowa ronda ma potrwać do końca stycznia przyszłego roku. 

Komentarze (16)

wybory powinny być co dwa lata, to by i porządnych decyzji było by więcej, ale chwała za tą decyzję..

Bardziej rozsądny byłby wiadukt i płynne zjazdy/wjazdy. Nie spowalnialoby to trasy "szybkiego" ruchu. Ale dobre i rondo.

ze strachu o stołki hehe zaczynają coś robić - bo wiedzą że może być kopa,d...a,brama heh i wypad z zakładu pracy do fabryczki lub marketu za 1500zł netto do ręki nie tak jak mieli do tej pory po 6000koła netto plus premie tyle dostają za pracę decydenci heh

No i tam powinno być rondo, bo w tej okolicy nie ma pieszych, natomiast na Zabobrzu to porażka.

I tu się z precz,em zgadzam.
memento a pieniądze masz na marzenia?

Popieram w stu procentach. Kiedyś wrócą w to miejsce światła, szkoda tylko że do tego czasu może dojść do tragedii i że podatnicy drugi raz zapłacą za coś co już było.

Moim zdaniem powinno to rondo pozostać, tylko te namalowane bohomazy powinny zniknąć i pieszych od niego odsunąć. Zwykłe rondo takie jak są wszędzie i będzie OK.

Podobno pieniędzy nigdzie nie brakuje, wystarczyło nie kraść, wstalismy z kolan, nie jesteśmy już w ruinie i ogólnie jest świetnie.
Co tam rondo czy wiadukt, czekam na rychłą budowę autostrady do Pragi w miejscu dotychczasowej Trasy Czeskiej. Albo przynajmniej do granicy.

Po kilka razy w roku ?

Ciekawe czy przy okazji Goduszyn doczeka się kanalizacji.Bo o gazociagu to może pomarzyć .
Dzielnica dużego miasta bez kanalizacji i gazu.Smiechu warte

A ścieki płyną rowami od spółdzielni do krzyża .Prawie każdy ma odpływ do rowu podciagniety.Smierdzi latem .Czysta ekologia

jak każe starojeleniogórska tradycja - asfalt będą kłaść w styczniu - prosto na śnieg!

No i po co się odzywasz jak nie masz nic do powiedzenia gamoniu

Nie zapominajcie o Sudeckiej......

a najlepiej jakby jeszcze gielde zlikwidowali albo przeniesli.

A kiedy rondo na drugim końcu drogi czyli skrzyżowanie Lubańska z Sobieszowską. Tam to jest meksyk szczególnie po 14 godzinie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.