Rondo przy Goduszyńskiej - nie ma wykonawcy

Rondo przy Goduszyńskiej - nie ma wykonawcy

Nie ma chętnych wykonawców do budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Lubańskiej i Goduszyńskiej z Trasą Czeską. Do przetargu nie stanęła żadna firma. - Nie ma zagrożenia dla tej inwestycji – uspokaja Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

To jedno z trudniejszych skrzyżowań w mieście. Zwłaszcza w weekendy nie jest łatwo włączyć się do ruchu z kierunku Cieplic i Goduszyna. Rondo z pewnością usprawni komunikację i poprawi bezpieczeństwo. Samorząd Jeleniej Góry uzyskał wsparcie z RPO na tę inwestycję. W sumie pochłonie ona około 2,5 mln zł (85 proc. z tego to środki unijne). Do przetargu nie zgłosił się nikt dlatego, że na dolnośląskim rynku jest duża podaż zleceń. Sytuacja po części wynika z uruchomienia inwestycji finansowanych właśnie z RPO. - Nie ma żadnego zagrożenia dla budowy ronda. Mamy czas na zakończenie tej inwestycji do 2020 r. - mówi Jerzy Łużniak. Można się spodziewać, że kolejny przetarg zorganizowany za kilka miesięcy pozwoli już wyłonić wykonawcę. Wiele przedsięwzięć zostanie do tego czasu zakończonych, a firmy będą szukać nowych zleceń.

il1.JPG

Komentarze (12)

ej no co wy, wystarczy takie jak w Sobieszowie, narysujcie cos i po sprawie...
bylejakosc jeleniogorska

durnoty antypolskie przez ostatnie 14lat dokonały wygnania polaków z Polski za chlebem a teraz gęby rozdziawiają że niema komu pracować - ciekawe kto będzie niebawem tyrał na wasz zus i jeszcze chcieli sprowadzić do polski islamskich faszystów którzy nie pracują tylko zasiłki biorą

sam jestes faszysta, ciulu.

Coraz gorzej u ciebie z rozumem. Nie nadwyrężaj go, bo ci go zabraknie na podstawowe czynności, jak np. oddychanie...

Inwestycja nie jest zagrozona bo jej nie ma. Co moze grozic nieistniejacemu?

... brak wykonawcy do budowy ronda.....
I ten sam problem przy remoncie Teatru, Ratusza, zabytkowych obiektów w mieście...

To istny cud, że decydenci, urzędnicy nie mający zielonego pojęcia o kosztach inwestycji, metodach pozyskiwania środków na inwestycje, inżynierii ruchu przez wiele lat przez nikogo nie zagrożeni, bez jakiejkolwiek woli dokształcania się, podnoszenia swoich kwalifikacji z powodzeniem grzeją swoje ciepłe posadki opłacane z naszych podatków.

To istny cud, że owe osoby w żaden sposób nie obawiają się choćby kontroli , która wskaże tą niekompetencję i poskutkuje wymianę nieudaczników na fachowców.

Spawa tego ronda, gdzie niejeden wypadek się wydarzył i niejedna osoba została poszkodowana to kpina. Tajemnicą pokliszynela jet to, że przyczyną braku wykonawcy jest fakt, że przetarg rozpisano w oparciu o kalkulację kosztów z przed 5 lat !!!

I kto tu kogo ma za idiotę ?
Czy ktoś w końcu za te jaja beknie ?
Czy znowu winni będą ......kierowcy ?

Nikt ciebie nie ma za idiotę.
Ty jesteś idiotą.

To nie jest problem tylko Jeleniej Góry.Nawet do rządowych przetargów nie ma chętnych np na remonty i modernizacje linii kolejowych.Po prostu ceny idą tak szybko w górę że cały system przetargowy siada czy to na poziomie gminy czy ministerstwa.

Jest sztucznie nadmuchana inflacja,bo przecież towaru jest bardzo dużo.Chodzi o prawa tzw.wolnego rynku.Popyt rośnie,to ceny idą w górę(wprowadził to Balcerowicz),i zgodnie z przepisami,jak napisał/a powyżej,system przetargowy siada.Ja bym nie robiła przez rok żadnych inwestycji,to może ktoś poszedłby po rozum do głowy,i nie windowałby tych cen niebotycznie i w nieskończoność.

W Jeleniej Górze drugą kadencję trwa zapaść w inwestycjach miejskich a i tak za każdą pierdołę płacimy podwójnie.

twój rząd już wie jak nie przepłacić za CPK buchachacha

Fafik: hau hau!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.