Rosjanie w jeleniogórskich Termach

fot. Z. Rzońca

Cieplickie Termy chwalą się coraz liczniej odwiedzającymi je gośćmi z Rosji. W niektóre dni bywa tam ich nawet po około 100. Do wizyty w Cieplicach zachęcają Rosjan czescy gospodarze, bo goście ze wschodu zwykle wypoczywają za naszą południową granicą.

- Zdążyliśmy już do tego przywyknąć, że Polacy często zamiast Karpacza i Szklarskiej Poręby, wybierają na zimowy narciarski wypoczynek Czechy. Okazuje się jednak, że nasi południowi sąsiedzi również mają nam czego pozazdrościć. Czego? Term Cieplickich. Nie tylko sami do nich przyjeżdżają, ale przywożą także… Rosjan – mówi Zbigniew Rzońca z cieplickich Term i opowiada o dowożącym Rosjan do Jeleniej Góry kierowcy z czeskiego hotelu w Harrachovie.
- Powiedział mi: „Mamy Liberec i aquapark Babilon, ale Rosjan wolimy przywozić do was. Rosjanie cieszą się, że jadą do term, bo aquapark już nie robi na nich wrażenia.
We czwartek wieczorem w cieplickich termach wypoczywało aż 90 Rosjan. Wszyscy przyjechali do Harrchova z Moskwy.
Moskwianin Walery komplementuje Termy i Jelenią Górę - W Czechach mieszkamy, tam jeździmy na nartach, ale w Jeleniej Górze odpoczywamy. Bardzo mi się tu podoba. Najbardziej chyba to, że gdy na dworze padał śnieg, mogliśmy wypływać na otwarty basem, w którym była ciepła woda.
Wtóruje mu Galina. - A mnie najbardziej podobało się w saunie i w jacuzzi. Dzieciom opowiem też, że kąpałam się w tej samej wodzie, w której dawno temu leczyła się polska królowa, Marysieńka.
 

IMG_0130.jpeg
IMG_0131.jpeg
IMG_0135.JPG
IMG_0136.JPG
IMG_0177.JPG
IMG_0178.JPG

Komentarze (8)

Jak Galina powie dzieciom ze kompala sie w tej samej wodzie co krolowa Marysienka,to chyba to bendzie anty reklama

Jesteś pewien, że musisz tu pisać? Jest tyle innych, fajnych portali dla półgłówków...

Idź sobie najlepiej na ten portal dla gimbusów co ciągle o drajw klubie piszą to będzie święty spokój.

Według mnie to jakaś ściema, ktoś wie o co tutaj się rozchodzi z tymi Rosjanami? Prawda jest taka ze w Czechach w bardzo małych miasteczkach są baseny kąpielowe, w tych 20 000-50 000 tysięcznych miasteczkach są nawet po dwa baseny kąpielowe, kryte z rurami, różnymi atrakcjami sauny i tego typu zaplecze to u nich standard. Prawda jest taka ze to u nich jest o wiele bogatsze zaplecze basenów kąpielowych i w niektórych jest więcej atrakcji na basenie niż w tych Cieplickich termach, które to kompletnie nic nie mają wspólnego z Termami bo do basenu leją dużo więcej wody z kranu niż tej termalnej. Była już wcześniej o tym mowa ale jak widać dalej wolą robić propagandę i ludzi nabijać w butelkę. Jak na Jelenią Górę i okolice to powinien powstać aquapark z prawdziwego zdarzenia a nie takie małe coś, corocznie tą okolicę odwiedzają miliony turystów.

Książeczkę szczepień mają ?

Gorąco polecam w sieci- "Gadowski: Rosyjska agentura jest wszędzie. Działają bez przeszkód. Poprzez nas działają na UE i NATO"

A sufit to kiedy w końcu termy naprawią?

Pan rzecznik wszystkich spółek pewnie nie odróżnia Rosjan od Ukraińców

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.