Rośnie obwodnica

Zdjęcia i mapa: GDDKiA

Wyczekiwana przez kierowców pokonujących trasę Jelenia Góra – Wrocław obwodnica tego miasta jest już na realizacyjnym półmetku. Wykonawca realizuje prace zgodnie z założonym harmonogramem i wszystko wskazuje, że w kwietniu 2020 r. – tak jak zaplanowano – będzie już można nią jeździć.

Umowa z wykonawcą na budowę obwodnicy Bolkowa została podpisana w grudniu 2016 r. W ramach zadania powstaje obwodnica miasta w ciągu dróg krajowych nr 3 i 5 o długości około 7,8 km, w tym budowa drogi od podstaw na długości ok. 5,7 km. Wykonywana jest także przebudowa i rozbudowa odcinka drogi krajowej nr 5 o długości ok. 2,1 km, która umożliwi połączenie, oddanej w październiku 2018r. drogi ekspresowej S3, z drogą krajową nr 3 na odcinku od węzła Bolków.
W ramach umowy wykonawca realizuje węzeł drogowy, trzy skrzyżowania jednopoziomowe, sześć obiektów inżynierskich w ciągu drogi (trzy estakady o łącznej długości ok. 800 metrów, wiadukt drogowy i dwa wiadukty drogowe nad drogą).
Obecnie zaawansowanie rzeczowe inwestycji sięga prawie 50 proc. Wykonawca po zimowej przerwie będzie kontynuować prace ziemne oraz tworzenie warstw konstrukcyjnych w trasie głównej obwodnicy oraz na drogach obsługujących. Trwają intensywne prace na obiektach inżynierskich związane z wykonywaniem ustrojów nośnych estakad zlokalizowanych w ciągu budowanej obwodnicy. Prowadzone są roboty polegające na budowie murów oporowych z gruntu zbrojonego geosyntetykami oraz kanalizacji deszczowej.
Inwestycja kosztować będzie 73,5 mln zł, a realizuje ją (jako lider konsorcjum) skierniewicka spółka „Mirbud”.


 

obwodnica.jpg
obwodnica2.jpg
obwodnica3.jpg
obwodnica4.jpg
obwodnica5.jpg
obwodnica6.jpg
obwodnica7.jpg

Komentarze (19)

Nie ma to jak połączyć dwie dwupasmówki jednopasmówką brawo!

Pan Mróz obiecał że obecny rząd załatwi budowę łącznika od Radomierza do obwodnicy Bolkowa i co ???
Nic w temacie się nie dzieje pozostały tylko puste obietnice ... I tak Jelenia Góra pozostanie w komunikacyjnym tyle.

Jak obiecał, to będzie! Wpierw przeniosą z Warszawy jakiś ważny urząd - dla kolejnego Misiewicza - do stolicy (Karkonoszy) i droga (2 pasma w obie strony) migiem będzie gotowa!

Viola ty myślisz, że Mróz to pstryka placami i na żądanie się robi? Tak szybko to ty nawet rowu nie podcierasz bo najpierw myślisz czy tipsów nie ubrudzisz.

Znowu belkot. Kto to pisze?

Viola i Anonim+ ;-)

Budowa obwodnicy Bolkowa, w tym budowa drogi od podstaw na długości ok. 5,7 km, inwestycja kosztować będzie 73,5 mln zł, Tymczasem w powiecie Jeleniogórskim, budowa drogowego obejścia Mysłakowic i Kostrzycy na odcinku Głębock – Kowary (DW 366) – 496,61 tys. zł wspomniana droga ma być budowana na długości 5,5 km w tym też dwustumetrowy wiadukt nad drogą i rzeką i to wszystko ma kosztować tylko niecałe pół miliona złotych, niezły WAŁEK nam szykują radni z Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Może to kasa przewidziana w budżecie wojewódzkim na samą dokumentację projektu?

Za 496 tysięcy to można wybudować domek jednorodzinny....

Według mnie jest to bubel a nie obwodnica. Wspomniana obwodnica powinna się zaczynać przed miejscowością Jeżów, żeby ominąć dwa niebezpieczne łuki.

A według mnie nie da rady. Bo to moja ziemia jest i tam są zabytki w tej ziemi wykopaliskowe.Tam są różne mumie,mumia Tamtenhamona i skorupy prasłowiańskie. Ponaddo tam są złoża uranu, neptuna,saturna,jowisza i plutona. Nie wspominam o złocie, srebrze ,tombaku i ropie.

Ominięcie tych 2 łuków w Jeżowie będzie robione później, w ramach przebudowy kilku fragmentów połączenia pisanych wyżej obwodnic JG i Bolkowa. Przebudowa i rozbudowa dróg jest robiona etapami. Przetarg na projekt dalszej przebudowy na odcinku JG - Bolków był ogłoszony bodaj jesienią 2018 r.

A kiedy ruszy temat i budowa południowej obwodnicy Jeleniej Góry...

Poprosimy rondo na obwodnicy południowej

Viola, ale pan Mróz nie jest prezydentem jak byś chciała zauważyć. Ten artykuł został jakoś dziwnie napisany

Viola została wysłana na wojnę przez swoich guru i musi trochę naszczekać pod artykułami. Nie brałbym na poważnie tych jej złotych myśli.

kierowcy bardziej oczekuja mozliwosci ominiecia Maciejowej

Nie do wiary... to na dokończenie obwodnicy potrzeba jeszcze roku z dużym hakiem...??? Rozumiem kwiecień tego roku ale żeby potrzeba było jeszcze aż tyle czasu ???

I z czego ta radość ? .Nowy prezydent w kampanii mówił , że chodzi o tereny inwestycyjne i do tego jest potrzebna obwodnica dla aut ciężarowych i , żeby młodzież szybciej opuszczała J.G. A nie , żeby zwykły człowiek miał lepiej .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.