Rowerami po szybowiec dla niepełnosprawnych

Rowerami po szybowiec dla niepełnosprawnych

Blisko 500 km przejadą rowerami szybownicy i miłośnicy latania, by zebrać pieniądze na zakup szybowca do nauki dla niepełnosprawnych. Charytatywny rajd, który odbędzie się od 22 do 26 września 2014 r, jest organizowany przez Aeroklub Jeleniogórski. Szybowiec na rower zamieni m.in. Elżbieta Urbanowicz Rekordzistka Polski w wysokości absolutnej lotem szybowcem 9250m.n.p.m

Kilkudziesięciu uczestników w ciągu czterech dni przejedzie trasę od Jeleniej Góry do Świnoujścia, zwiedzając po drodze lotniska miedzy innymi w Przylepie czy Zirchow. Za rowerzystami jechać będzie samochód, ciągnący szybowiec. - Szczególnym miejscem, jakie odwiedzimy, jest Słońsk, gdzie znajduje się Rzeczpospolita Ptasia. To największe naturalne lądowisko i startowisko w Polsce, gdzie codziennie przelatuje tysiące ptaków – mówi Jacek Twardowski, jeden z uczestników.

Rajd ma na celu popularyzację lotnictwa szczególnie wśród młodzieży i zbieranie pieniędzy na zakup szybowca do nauki dla niepełnosprawnych. - W Polsce niepełnosprawność tak naprawdę wyklucza z uprawiania pięknego sportu, jakim jest szybownictwo – przyznaje Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego. - Dlatego chcemy zakupić sprzęt dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych i umożliwić im w ten sposób latanie – dodaje.

Główna atrakcja będzie miała miejsce 26 września, w sobotę, w Świnoujściu. Tam na Placu Wolności od godz. 11:00 do 15:00, rozstawiony będzie namiot, szybowiec i przez cały czas będzie można zapisać się na szkolenie szybowcowe oraz porozmawiać o lataniu. - Mamy nadzieję, że zainteresujemy młodych i przekonamy ich aby dołączyli do braci szybowników – mówi Jacek Twardowski.

 

Patronat honorowy nad akcją objęli Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

JTW_9173.jpg
JTW_9181.jpg
JTWL2227.jpg - 7956227344.jpg
JTWL2396.jpg - 7956240990.jpg
JTWL6076.jpg

Komentarze (6)

super inicjatywa i szczytny cel

Panie Musiał, gdzie są pomieszczenia sanitarne i toalety dla potrzeb grup młodziezowych z Dolnego Śląska "zbudowane" za publiczne pieniądze na Górze Szybowcowej? Ani widu ani słychu.

a pieniądze z urzędu marszałkowskiego gdzie są? a 5 000 litrów paliwa lotniczego gdzie? jak przyjdzie nowy prezydent a obecny przestanie was bronić to sie skonczy nielegalny proceder w AJ! !!

Musiał zwąchał kasę u niepełnosprawnych i będzie udawał, że zbiera na szybowiec dla nich a skończy się jak zawsze na niczym. Panie Musiał i Regulski czy myślicie, że ktoś rozsądny da wam jeszcze pieniądze które potem rozliczacie rachunkami ????? Na facebooku stop bezprawnemu wyrzucaniu członków można poczytać oraz jak prezydent Zawiła sankcjonuje bezprawie a wybory tuż tuż.

czyzby w ten sposob chciano wykonczyc rzesze niepelnosprawnych bo jest ich za duzo? kto mu podsunal taki pomysl - ZUS?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.