Eksplozja w kamienicy, w Leśnej

Fot. OSP Leśna

Dziś (czwartek, 8 listopada) około godziny 6 rano doszło do zawału w kamienicy przy ul. Kochanowskiego w Leśnej. Straż pożarna informuje, że z budynku wyprowadzono 10 mieszkańców. Jednej osobie pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Trwa dalsze przeszukiwanie pomieszczeń. Przyczyną najprawdopodobniej była eksplozja zasobnika na ciepłą wodę.

Z informacji uzyskanych w Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wynika, że zgłoszenie o zdarzeniu nadeszło o godz. 6.18. Sugerowano wybuch butli z gazem i zawalenie się budynku. Na miejsce zadysponowano 15 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu i spoza powiatu. Do akcji włączono także specjalistyczne zespoły poszukiwawcze z Wałbrzycha i Lubina. Strażaków poinformowana, że w kamienicy może przebywać 14 osób. Dotąd z budynku wyprowadzono 10.
- Po ustaleniach na miejscu można sądzić, że wyprowadzono już wszystkich, bo cztery osoby prawdopodobnie były nieobecne. Przeszukiwanie pomieszczeń trwa jednak nadal, bo dopiero taka weryfikacja da pewność, że nikt inny nie ucierpiał – informują strażacy.
Nie potwierdziły się informacje o wybuchu butli z gazem. Najprawdopodobniej rozerwany został przegrzany bojler elektryczny w mieszkaniu na najwyższym piętrze, ale strażacy podkreślają, że przyczyna nie została jeszcze oficjalnie stwierdzona. Zniszczone zostało wnętrze budynku na wyższych kondygnacjach, uszkodzony został dach kamienicy, widać też spękania na ścianach zewnętrznych. Czy budowla nadaje się do zamieszkania sprawdzają inspektorzy nadzoru budowlanego.
 

OSPLEsna4.jpg
OSPLesna3.jpg

Komentarze (3)

Brak zaworu bezpieczeństwa!!Ciśnienie pary wodnej jest potężne.

Ponoć winna właścicielka bo miała promile,a ja twierdzę że winny jest monter ,hydraulik + elektryk którzy wykonali fuszerkę.

Ona ciągle ma promile tak jak synek

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.