Rozmawiali o zagrożeniach zdrowotnych w Kotlinie Jeleniogórskiej

Fot. archiwum KSON

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Instytut Rewalidacji zorganizowali w Jeleniej Górze konferencję dotyczącą zagrożeń zdrowotnych w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz dostępności do usług medycznych z udziałem dyrektora medycznego NFZ we Wrocławiu, Zbigniewa Hałata.

W listopadzie ubiegłego roku Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zaprotestował przeciwko niekorzystnemu rozlokowaniu placówek stomatologicznych dla osób niepełnosprawnych. Wówczas udało się zweryfikować stanowisko w tej sprawie dyrektora medycznego NFZ we Wrocławiu, Zbigniewa Hałata.

-I to nas uskrzydliło. Tym razem zaprosiliśmy dyrektora Zbigniewa Hałata na rozmowę o dostępności i czasie oczekiwań na usługi medyczne i wizyty u specjalistów w Kotlinie – komentuje dyskusję na temat dostępności usług medycznych Stanisław Szubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – Na tle innych powiatów Województwa Dolnośląskiego nie wygląda to najgorzej, ale niepokoi nas dostępność do diabetologów i neurologów, zwłaszcza dziecięcych oraz kardiologów.
Interwencja KSON-u dotyczyła zwłaszcza osób z Kotliny Jeleniogórskiej leczących się na cukrzycę w placówkach wrocławskich.
W spotkaniu wzięli udział świadczeniodawcy, radni oraz przedstawiciele pacjentów.
-Z puntu widzenia pacjenta zweryfikowaliśmy nawet te optymistyczne dane dotyczące dostępności do usług medycznych. Czasy oczekiwań na wizyty u specjalistów i na rehabilitację są w rzeczywistości dłuższe niż w te podane na stronach internetowych – mówi Stanisław Szubert – Doktor Hałat odniósł się do naszych postulatów. Mówił o tym, że szczegółowe wytyczne nie pozwalają na odejście od ustalonych przez centrale ram, nawet jak są nieżyciowe. I jako służby wojewódzkie nie mają na to wpływu. Zadeklarował, że podziela nasze uwagi wygłoszone na konferencji. Po naszym spotkaniu w Jeleniej Górze będzie sygnalizował problemy pod adresem władz nadrzędnych.

 


 

Komentarze (4)

Mowa-trawa i bicie piany , jakie wnioski ze spotkania , czy coś z niego wyniknęło?Wybory blisko...

Bardzo dobra inicjatywa, trzeba obywateli informować . "moi " słuchaj dalej radyjka .

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Zainteresowani. Bicie piany.

Zagrożenia są te same od 1945r.ile można na ten temat mówić.Wyłącz telewizor,włącz myślenie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.