Rozpoczęły się 18. TEATRRRAŁKI

Rozpoczęły się 18. TEATRRRAŁKI

Rekordowa liczba uczestników. Spektakle konkursowe prezentowane przez trzy dni na profesjonalnej scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Warsztaty z podziałem na grupy wiekowe i działania animacyjne. Współpraca z zawodowymi aktorami, reżyserami i autorami oprawy scenicznej. Zespoły teatralne z Jeleniej Góry, Karpacza, Wałbrzycha, Bolesławca, Zgorzelca, Chojnowa, Warszawy i aż osiem grup teatralnych z Czech. W środę, 9 maja w Jeleniej Górze rozpoczęły się 18. Dziecięco – młodzieżowe konfrontacje teatralne – TEATRRRAŁKI. Organizatorem najazdu na Jelenią Górę młodych amatorów sceny jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Emocji konkursowych dziś – w środę 9 maja – był dzień pierwszy. Na scenie Zdrojowego Teatru Animacji zaprezentowano dziewięć spektakli teatralnych. Nie zapomniano o oficjalnej inauguracji festiwalu.

-Bardzo się cieszymy, że w tym roku w naszym festiwalu weźmie udział blisko 500 uczestników. Tym sposobem pobiliśmy rekord w historii TEATRRRAŁEK. Po raz pierwszy też gościmy teatry spoza Dolnego Śląska. I aż osiem zespołów z Czech – mówiła Sylwia Motyl, dyrektor ODK podczas inauguracji festiwalu, życząc uczestnikom przede wszystkim dobrej zabawy i miłego pobytu w Jeleniej Górze.
Koordynator festiwalu, Jacek Paruszyński nawiązując do gościny w Zdrojowym Teatrze Animacji zauważył, że „deptać profesjonalne sceniczne deski to większa frajda niż nasze w ODK”.
-Niech ta scena będzie wam przychylna i zyczliwa. Życzę wam, aby wasze spektakle zachwyciły jurorów i widownię – dodał koordynator festiwalu.
W czwartek, 10 maja i piątek, 11 maja spektakle konkursowe w Zdrojowym Teatrze Animacji rozpoczynają się o godzinie 8.30. Laureatów TEATRRRAŁEK 2018 poznamy podczas Gali Festiwalowej – w sobotę, 12 maja o godzinie 11.  

DSC08332.JPG
01a.JPG
01b.JPG
02b.JPG
03.JPG
05.JPG
05a.JPG
06.JPG
06a.JPG
DSC08283.JPG
DSC08302.JPG
DSC08305.JPG
DSC08318.JPG
DSC08324.JPG
DSC08325.JPG
DSC08326.JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.