Ruszył nabór do przedszkoli i podstawówek

Ruszył nabór do przedszkoli i podstawówek

Od czwartku, 20 kwietnia ruszył nabór do jeleniogórskich przedszkoli i podstawówek na rok szkolny 2017/2018. Nabór ten będzie się odbywał drogą elektroniczną.

Rodzice, którzy chcą po raz pierwszy zapisać swoje pociechy do miejskiego przedszkola, a także do I klasy szkoły podstawowej, muszą się zalogować na specjalny portal rekrutacyjny. Portal ten najłatwiej znaleźć poprzez wejście na stronę internetową www.jeleniagora.pl Na tej stronie łatwo znaleźć zieloną zakładkę „Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2017/2018”. Dalej pokażą się osobne strony naborowe dla przedszkoli i osobna strona rekrutacyjna dla szkół podstawowych.

W tym roku osiem jeleniogórskich przedszkoli prowadzonych przez Urząd Miasta Jelenia Góra dysponować będzie liczbą 370 wolnych miejsc. O przyjęciu do komunalnego przedszkola będą decydowały jasno określone kryteria. Warunkiem podstawowym jest zamieszkanie dziecka na terenie miasta Jelenia Góra.

W podobnym trybie przeprowadzany będzie nabór do I klas szkół podstawowych. Z szacunków wynika, że jeleniogórskie podstawówki przyjmą od 1 września około 520 pierwszoklasistów. Inaczej niż w przedszkolach – do jeleniogórskich szkół podstawowych mogą być przyjmowane także dzieci z okolicznych miejscowości. Pierwszeństwo mają zawsze dzieci obwodu szkolnego określonego dla danej szkoły.

Elektronicznego naoóru do przedszkoli i I klas można dokonać za pomocą domowego komputera przyłączonego do sieci internetowej, ale także w każdej placówce oświatowej, której dotyczy rekrutacja. Warto też pamiętać, że kilkanaście stanowisk komputerowych dostępnych jest dla mieszkańców Jeleniej Góry w Książnicy Karkonoskiej i jej filiach.

Więcej na temat naboru do jeleniogórskich przedszkoli i szkół w "Nowinach Jeleniogórskich", które ukażą się w dniu 25 kwietnia.


 

Komentarze (3)

niestety ale w aktualnosciach na stronie jeleniagora niema słowa o naborze do przedszkoli. Pewnie sie pojawia po weekendzie majowym jak juz czas minie.

polecam SP8 ale szefostwo tej placówki to dramat

Do "Genowefy z 2 klatki" - link do naboru znajduje się na TYTULOWEJ -GŁOWNEK stronie www.jeleniagora.pl zatytułowany "Rekrutacja do szkół i przedszkoli 2017/2018" Szukać mocnego ZIELONOWEGO KOLORU. Pozdrawiam

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.