Ruszyli do akcji z podręcznikiem złodzieja

Ruszyli do akcji z podręcznikiem złodzieja

Para z powiatu lwóweckiego dobrze chciała przygotować się do zawodu. Zakupili książkę „Jak kraść ? Podręcznik złodzieja" i zgodnie ze wskazówkami rozpoczęli działać. Szło im zupełnie nieźle. Oszukali kilkadziesiąt osób w całej Polsce. W końcu jednak wpadli.  Pewnie żałują, że w podręczniku nie ma rozdziału "Jak radzić sobie w więzieniu".

Policjantów do oszustów doprowadziło zgłoszenie mieszkanki Gryfowa Śląskiego. Kobieta chciała wziąć kredyt gotówkowy. Gdy bank sprawdzał jej dane, uzyskała informację, iż jest obciążona wieloma kredytami na łączną kwotę ponad 50 000 zł. Wiedziała dobrze, że nie zaciągała żadnych zobowiązań, ani w bankach, ani przez Internet, więc natychmiast udała się do jednostki policji i złożyła zawiadomienia o przestępstwie.

Trop prowadził do Gryfowa

Policjanci rozpoczęli współpracę z bankami, uruchomiono także czynności operacyjne. Po niespełna kilku dniach spłynęły pierwsze informacje.

- Policjantom udało się ustalić gdzie i kiedy owe kredyty zostały zaciągane - informuje Mateusz Królak, rzecznik prasowy policji w Lwówku Śląskim. Analiza dokumentacji, wyciągów bankowych, monitoringu oraz zeznania świadków pozwoliły policjantom kryminalnym ustalić, że oszustów należy szukać w Gryfowie Śląskim.

U oszustów znaleźli dowody osobiste, karty telefoniczne i biżuterię

Po potwierdzeniu szeregu informacji policjanci z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim postanowili na podstawie nakazów przeszukań wejść jednocześnie do mieszkań w centrum Gryfowa i Lubania.

U oszustów znaleźli dowody osobiste, karty telefoniczne oraz biżuterię.

W mieszkaniu w Gryfowie została zatrzymana 27 -letnia kobieta, mieszkanka tej miejscowości dobrze znana organom ścigania. W jej mieszkaniu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dużą ilość skradzionych oraz tzw. kolekcjonerskich dowodów osobistych, karty telefoniczne, dokumentację bankową, drogą biżuterię i elektronikę.

Przy łóżku książka "Jak kraść.Podręcznik złodzieja"

Uśmiech na twarzy policjantów wzbudziła książka która leżała na szafce przy łóżku zatrzymanej o wymownym tytule „Jak kraść ? Podręcznik złodzieja" . Wśród kilkudziesięciu rozdziałów są tam między innymi: "Jak kraść - na biednego", "Jak oszukać komornika i wierzyciela", "Jak kraść- metoda tradycyjna", "Jak kraść i nie dać się złapać". Ten ostatni rozdział para przeczytała chyba niezbyt dokładnie.

W Lubaniu , w mieszkaniu podejrzanego mężczyzny, policjanci  zabezpieczyli znaczną liczbę aktywnych telefonów i skradzionych dowód osobistych, prawo jazd i innych dokumentów. Zatrzymano 41- letniego mieszkańca Lubania.

Oboje zatrzymanych zostało przekazanych do dyspozycji prokuratora, który złożył do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych.  Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku prokuratury.

Para oszustów w areszcie

Jak się okazało para dokonała kilkudziesięciu oszustw i wyłudziła znaczną ilość kredytów w całej Polsce. Obecnie policjanci sprawdzają dokładnie, gdzie, kiedy i na jaką kwotę oszuści dokonali wyłudzeń.

zlodzieje lwowek (1).jpg
zlodzieje lwowek (2).jpg
zlodzieje lwowek (3).jpg
zlodzieje lwowek (4).jpg
zlodzieje lwowek (5).jpg
zlodzieje lwowek (6).jpg
zlodzieje lwowek (7).jpg
zlodzieje lwowek (8).jpg

Komentarze (8)

Cvvel w rurkach, 160 cm wzrostu i wysuszona wieśniara, kulossaczka.

Nie hejtować! A swoją drogą mógłby ktoś napisać odwrotną książkę o tym jak ludzi oszukują jakimi metodami i jak nie dać się w naiwny sposób oszukać i jak poznać ,że ktoś nas w capa chce zrobić.Jak są takie książki to powinne być i te gdzie opisane jak można się naciąć.

"znaczną liczbę (...) prawo jazd" - O DŻIZUS!!!

Co z tego,że oszuści zostali złapani? Oddadzą to co ukradli?. Jak znam życie to pokrzywdzona będzie ścigana przez banki i nachodzona przez komornika, bo bank ma jej dane, i nie będzie szukał nikogo innego,żeby swoje odzyskać.

Jak żyję 50 lat , to nie wiedziałem że można kupić podręcznik złodzieja.

Płci też nie za bardzo rozróżniasz, co nie?

książkę chyba też ukradli, bo kosztuje ponad 100 zł :D

do kamieniołomów, niech odrobią co ukradli a później uciąć im ręce żeby więcej nie kradli, dla złodzieja nie powinno być litości

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.