Rządy PO to dla Jeleniej Góry czas stagnacji

Rządy PO to dla Jeleniej Góry czas stagnacji

Rozmowa z Grażyną Malczuk, kanclerzem Kolegium Karkonoskiego i miejską radną SLD

- Tu gdzie dzisiaj rozmawiamy mieściła się przez dziesięciolecia wojskowa wyższa szkołą radiotechniczna. Czy jej likwidację, a następnie konsekwencje tej likwidacji, należy rozpatrywać w kategoriach klęski czy raczej szansy dla miasta?

- Likwidacja jeleniogórskiego garnizonu z punktu widzenia rozwoju miasta na pewno była zjawiskiem negatywnym. Przypomnę tylko, że ja byłam zdecydowaną zwolenniczką istnienia Centrum Kształcenia Radiotechnicznego i to istnienia w niezmienionym miejscu. Kolegium Karkonoskie przejęłoby wówczas budynki po jednostce stacjonującej przy ul. Sudeckiej. Mogła istnieć i szkoła wojskowa, i nasza uczelnia. Te działania byłyby najkorzystniejsze. Oczywiście, teren zajmowany przez nas obecnie jest ładniejszy i bardziej dostosowany do kształcenia studentów niż ten przy wylocie na Karpacz. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co mamy.

(...)

- Kolegium Karkonoskie nie wypada niestety najlepiej w rankingach szkół wyższych…

- To nie jest tak! W 2006r. w rankingu Newsweeka uznani zostaliśmy za najlepszą szkołę zawodową w kraju! W tym roku nie złożyliśmy zgłoszenia do rankingu „Rzeczpospolitej”. Nie uciekamy przed oceną. Czekaliśmy na pozyskanie bazy akademikowej. Jej brak za każdym razem powodował niższą ocenę naszej uczelni. Teraz, przy 220 miejscach w akademiku o dobrym standardzie, możemy być spokojni o wynik. W tym roku w rankingu Geparda Biznesu Kolegium Karkonoskie zajęło 122 pozycję wśród wszystkich firm Dolnego Śląska. Brano pod uwagę dynamikę rozwoju. To ogromny sukces, mówimy przecież o wszystkich firmach, nie tylko o szkołach.

(...)

- Kolegium powstało za rządów SLD, ale powszechnie uważa się, że czas waszych rządów to okres niewykorzystanych szans i stagnacji.

- Nie! Zdecydowanie nie zgodzę się z tym! Jeśli porównamy ostatnie trzy lata rządów PO i osiem lat rządów SLD, to właśnie teraz mieszkańcy odczuwają głęboką stagnację.

Cała rozmowa w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 36/09.

Komentarze (19)

A niech no pani kanclerz wyjawi cóz takiego osiągneła Jelenia Góra za rządów czerwonych bo jakoś sobie nie mogę przypomnieć a żyję w Jeleniej Górze już 54 lata. Jak to się stało że to właśnie działacze SLD (czerwoni) stoją na czele uczelni mam na myśli KK oraz wSM w Sobieszowie. Załatwili sobie ciepłe posadki i teraz się mądrzą że za PO to jest stagnacja a za ich rzadów to było cacy i Jelenia Góra była kraina mlekiem i miodem płynącą

Do "teraz ja": To widać, że jest pani szeregowym pracownikiem, bo nawet czytać pani nie potrafi ze zrozumieniem.

Możecie sobie mówić co chcecie ale wystarczy wejść do campusu KK i od razu widać gospodarzy.Oby całe miasto rozwijało się w takim tempie i było w nim czysto tak na tym terenie.Gratuluję władzom uczelni bez względu na przynależność partyjną

Uważam,że rządów rządów Kusiaka można było większe poszanowanie dla przeciętnego mieszkańca.Nie było 2 miesięcznego oczekiwania na audiencję u Prezydenta.A jak nie wiesz co zrobiła poprzednia ekipa to znaczy,że nie mieszkałeś w tym mieście.Otwórz oczy.

Pani Grażyno niech pani nie przejmuje się zawistnikami.To malkontenci.A czekamy na zakończenie budowy hali sportowej i basenu.

..moze Pani Malczuk chce zostac
Prezydentem ? :X

Do były prac, j222, obserwator
Człowieku zauważ, że twoje IP wyświetla się jedna osoba pod trzema "imionami" zdaje się że już coś takiego mamy Ojciec, Syn i Duch... Podobają Ci się wywody pani kanclerz, to napisz to raz i ni rób sztucznego zachwytu dla rządów SLD, bo na to nie zasłużyły. Ewentualnie lubisz czytać swoje posty.

:D :D :D :woohoo: :woohoo: :woohoo: :evil: :evil:

Przecież to właśnie towarzysze z SLD z tow. Szmajdzińskim na czele zlikwidowali Szkołę Radiotechniczną, a PO tylko dobija JG i region jeleniogórski.

Sraa ta , ta , ta . Sra , ta , ta , ta. Chwalmy się , bo nikt nas nie pochwali. Niewysoka Szkoła Chwalenia się Na Zapas im. Kanclerza Bardzo. Ale jaja!

A to złośliwość. Niedobrzy politycy nie posłuchali dobrych rad pani Malczuk i przez to zniknął garnizon. Na pewno następnym razem nie zapomną zasięgnąć u niej opinii. Taka to już Lwica Południa.

No i znowu banda frustratów się odezwała. Pakujcie manatki i wypie...... gdzieś daleko. Może uda się wam znaleźć takie idealne miejsce gdzie wszytko się wam spodoba, ale wątpię, bo takim zakompleksionym nieudacznikom to i w raju warunki by nie odpowiadały. Jak to mówi wasz idol "spie.... dziady".

Zawsze trzymałam się z dala od polityki. Jestem szeregowym prawnikiem KK i bardzo mnie mierzi a nawet poniża, że takimi artykułami przydziela się mnie do jakiejś partii i do tego SLD. Czy ta pani (o redaktorze już nie wspomnę, bo pewnie jest to artykuł sponsorowany, więc nie wiedział biedy, co czyni) nie ma już żadnych zasad moralnych ani zdrowego rozsądku i nie potrafi oddzielić swej funkcji w partii od funkcji administracyjnej w KK. Już jej się wszystko miesza, ale to tylko źle wróży tak jej samej jak i SLD i uczelni.

Chyba pan nie wie, co pisZe ! Jesliby miato miało się tak rozwijać, to już byw nim mieszkańców nie było, tak jak studentów w tej "renomowanej" szkole. Spójrzcie na wyniki rekrutacji na str.internetowej KK i zobaczcie - po 20 osób przyjętych na kierunki (może z wyjątkiem anglistyki i pedagogiki) ... I dlaczego o KK zawsze mówi Kanclerz, czy w tej szkole, podobno wyższej,nie ma Rektora ?!

Czy internautom musi się wszystko nie podobać.Fakty - na dzień dzisiejszy KK jest największą pod względem studentów uczelnią w Jeleniej Górze.4 tys. studentów to liczba imponująca.To ogromny potencjał.300 pracowników dydaktycznych to także wartość nie do pominięcia.Jak na 10 lat funkcjonowania to wartości ważne podkreślenia

No jjjjjjjjjjjjj
Po raz czwarty zmieniłeś nick, wstydzisz się? Jako jedyny cztery pozytywne wypowiedzi, aj IP zdradza.

no przeciez nie da rady słuchac tej kobiety! patrzec na nia tym bardziej!brrrr... a wlazi wszedzie i ciagle powtarza te swoje "glodne kawalki"

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.