Rzucił się na żonę i policjantów

Rzucił się na żonę i policjantów

31-letni mieszkaniec Jeleniej Góry uraczył sie alkoholem i pobił swoją żonę. Później rzucił się też na interweniujących w mieszkaniu policjantów. Kiedy wytrzeźwiał, spokorniał i dobrowolnie poddał się karze.

Policja otrzymała zgłoszenie w niedzielę ok. godz. 23. Kobieta skarżyła się, że pijany mąż awanturuje się i bije ją. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali pijanego mężczyznę.

- 31-letni mężczyzna skierował swoją agresję na przybyłych policjantów – informuje nadkomisarz Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Mężczyzna był wulgarny i rzucał się do nich do bicia. Po krótkiej szarpaninie agresor został obezwładniony. Miał ponad 2 promile alkoholu.

Domowy „bohater” został przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy już wytrzeźwiał, poddał się dobrowolnie karze. Otrzymał 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, zapłaci też tysiąc złotych grzywny. 31-latek zobowiązał się też do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Mężczyzna musi uważać, by podobna sytuacja nie przytrafiła mu się w przyszłości, gdyż otrzymał stosunkowo niską karę. Za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy grozi do 3 lat więzienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.