Samochodowi włamywacze na gościnnych występach

Samochodowi włamywacze na gościnnych występach

Gryfowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku włamania do samochodu. Prawdopodobnie mają bogatsze konto takich kradzieży dokonanych w Jeleniej Górze

W godzinach rannych 3 kwietnia br. dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał telefoniczną informację o dwóch mężczyznach, chodzących bez celu po parkingach na terenie Gryfowa. Skierowani tam policjanci obserwowali zauważonych mężczyzn. Podejrzani podeszli do jednego z zaparkowanych samochodów i usiłowali otworzyć jego drzwi. Wtedy za ich plecami pojawili się policjanci. Sprawcy nie próbowali się nawet tłumaczyć co robią, bo było to ewidentne.
Zatrzymani, to 31 letni mieszkaniec Karpacza oraz 37 letni mieszkaniec Piechowic. Mieli przy sobie kilka skradzionych radioodtwarzaczy, kartę pojazdu oraz inne rzeczy. Z czynności procesowych wynikło, że mogli dokonać podobnych włamań na terenie Jeleniej Góry. Sprawa jest rozwojowa.
Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie i czeka ich sprawa w sądzie; grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Mateusz Królak, oficer prasowy lwóweckiej policji podkreśla, że zatrzymanie było możliwe dzięki czujności mieszkańców, którzy zaalarmowali policję.
- Poważnie traktujemy każdy telefon z informacją od obywateli, a ta sprawa dowodzi, że warto dzwonić na numer 997. Nie trzeba przy tym podawać swoich danych wystarczy opisać daną sytuację i miejsce przypomina M. Królak.
 

Komentarze (4)

kto w tych czasach jeszcze radyjka robi ...

Jacyś desperaci albo "kolekcjonerzy" z tych złodziei , bo bardzo wiekowe te odtwarzacze na zdjęciu.

I znowu debil z perelki karkonoszy Piechowice na wystepach.

ale radia

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.