Samorządowcy sympatyzujący z rządem także odmawiają przekazania spisu wyborców

Burmistrz Wlenia Artur Zych

Baza PESEL to nie to samo co spis wyborców. Przekazanie przez ministerstwo cyfryzacji danych obywateli operatorowi pocztowemu nie rozwiązuje więc problemów z przeprowadzeniem wyborów korespondencyjnych po tym, jak zdecydowana większość samorządowców odmówiła przekazania rejestru wyborców. Jak się okazuje, w naszym regionie tego rejestru poczcie nie przekazali także samorządowcy sympatyzujący z obecnym rządem.

Zdecydowana większość wójtów, burmistrzów i prezydentów rządzących gminami i miastami, uznała, że nie ma podstaw prawnych, aby przekazać spis wyborców wyznaczonej przez rząd spółce prawa handlowego, która ma odegrać kluczową rolę w przeprowadzeniu wyborów (pisaliśmy o tym niedawno). - Za przekazanie danych obywateli nieuprawnionemu podmiotowi grozi przecież odpowiedzialność karna – przypomina jeden z samorządowców. Ministerstwo cyfryzacji w odpowiedzi udostępniło Poczcie Polskiej bazę Pesel. Te dane jednak różnią się od spisów wyborców pozostających w dyspozycji samorządów. Brakuje np. informacji o ewentualnym pozbawieniu praw obywatelskich, a także, co istotniejsze, o miejscu dotychczasowego głosowania danej osoby i deklaracji, gdzie zamierza to zrobić tym razem. Na problemy z tymi różnicami baz wskazuje Państwowa Komisja Wyborcza oraz sama Poczta Polska.

 

W naszym regionie szefowie samorządów gremialnie odmówili przekazania Poczcie Polskiej rejestrów wyborców. Co ciekawe, postąpili tak także samorządowcy, którzy nie kryją sympatii do obecnie rządzących. Co wpłynęło na ich decyzję?

- Rejestru wyborców na prośbę Poczty Polskiej dotąd nie przesłałem. Analizuję wraz z prawnikami podstawę prawną. Żadnego terminu nie naruszam, bo wyznaczony termin jest bezprawny – mówi Artur Zych, burmistrz Wlenia. Samorządowiec podkreśla, że jego sympatie polityczne nie mają tu nic do rzeczy. - Muszę być przekonany, że postępuję zgodnie z prawem, jakie będą konsekwencje mojej decyzji dla gminy. Dopóki nie będę miał takiej pewności, to tego nie zrobię. Kiedy podejmę decyzję, nie wiem – wyjaśnia. Burmistrz Zych podkreśla, że nie jest prawnikiem i swoje decyzje opiera na analizie dokonanej przez specjalistów, z którymi współpracuje. Nie wyklucza, że przekazanie dane osób, które się dopiszą do list wyborców w gminie, nie będzie już rodziło tak dużych wątpliwości i będzie można je przekazać Poczcie Polskiej. - jeśli ktoś przychodzi i dopisuje się do spisu wyborców, to zakładam, że automatycznie zgadza się na przekazanie swoich danych organizatorowi wyborów – wskazuje burmistrz Wlenia.Artur Zych podkreśla, że jest przede wszystkim samorządowcem, a jego poglądy polityczne w służbie mieszkańcom nie mają znaczenia.

 

Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania, także sympatyzujący z obecnym rządem, również dotąd nie wydał Poczcie Polskiej rejestru wyborców, mimo wyraźnych nalegań premiera Morawieckiego i ministra Sasina. Mateusz Zajdel, zastępca burmistrza wskazuje, że samorząd ma szereg wątpliwości w tej sprawie. - O rozwianie tych wątpliwości poprosiliśmy Pocztę Polską. Wysłaliśmy pismo, czekamy na odpowiedź – usłyszeliśmy. Samorządowcy z Lubania dopytywali jak przyjęty sposób postępowania ma się do kodeksu wyborczego. Władze Lubania maja szczególne wątpliwości czy zapisy specustawy (art.99) jest wystarczający, aby móc przekazać dane wyborców. - Nie mamy pewności, czy Poczta Polska będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo danych, które mielibyśmy przekazać. W ocenie sytuacji przyjęliśmy po prostu punkt widzenia obywatela - mówi Mateusz Zajdel.
 

Komentarze (43)

Największy szkodnik mały kulawy wielki dewastator mieszka na Żoliborzu, a rezyduje w "Kaczym Szańcu" na Nowogrodzkiej!

Jego "misją życiową" jest POLSKA W RUINIE!

Największym szkodnikiem był i jest ryszawy Donek i jego dwór szabrowników i złodziei

widzę....... trole piSzczurowskie to plaga gorsza niż koronawirus

Specjalista od haratania w gałę POwiedział, że nie zagłosuje. To jak to tak? Toż to wybory będą nieważne. Jak nie głosuje Słońce Peru, to wybory z miejsca nieważne. Jeszcze nas armia unijna najedzie. Przylecą wszystkie trzy latające Caracale i przyjedzie wszystkie sześć jeżdżących niemieckich Leopardów. Może by tak jakoś przebłagać Rudego. Proponuję, żeby razem z synkiem zatrzymali całe złoto Amber Gold, a dla dziadka pośmiertnie żelazny krzyż z liśćmi dębu. I jeszcze to seicento znanego Sebixa na które tak hojnie łożyli frajerzy.

Psychiatra stale o ciebie wypytuje... Widać że się martwi...

Platfonsy zajmują się pierdołami, a tam im KODawa nurkuje jak Stukas jakiś. O Boże skąd takie skojarzenia. Stukas, dziadek z Wehrmachtu... Może dlatego, że POmioty KOmuny POpiera sąsiad zza Odry i jakieś tam inne Ringier Axel Springer. A widziałeś zarząd fundacji Greenpeace Polska? Karin Kublblock
Heinz Reindl, Florian Faber :) Nie wiem co o tym myśleć :)

Schet i Budka mają charyzmę kołka w płocie i nie nadają się w ogóle na przywódców partii. Budce pycha aż paruje z łysej głowy, jest jeszcze gorszy niż Schetyna, pogrzebie wszystko, za cokolwiek się zabierze. Kidawa to fatalny wybór, ale budka ją jeszcze stale pogrążał, zamiast pomagać. PO jest teraz żałosnym zlepkiem ludzi o wygórowanych ambicjach i miernych możliwościach, a całe młodsze pokolenie - kierwiński, nitras, brejza i podobni jest na poziomie Soku z Buraka.

Ludzie vswoj rozum mają i potrafią wyciągać wnioski.Nic nie usprawiedliwia destrukcyjnego i bezprawnego działania Luzniaka i Zakrzewskiej .

Dla odmiany NJ może napisabły o pomocy dla mieszkańców i przedsiębiorstw udzielonej przez urząd miasta jelenia góra.Chba że to niewygodny temat.Ewentualnie co z laptopami dla uczniów

Śledztwo w sprawie oszustwa i wyłudzenia dużych kwot pieniędzy z Poczty Polskiej zostało nagle przeniesione do innej prokuratury - dowiedział się Onet. Całą sprawę ujawnił przedwczoraj senator Krzysztof Brejza. Polityk Koalicji Obywatelskiej określił sprawę mianem "wielkiej afery i skrywanej tajemnicy" PiS. Poczta Polska ma brać udział w przeprowadzeniu wyborów prezydenckich.

Jeżeli wybory zostaną przesunięte Duda nie będzie mógł w nich startować, bo była by to "trzecia" kadencja. Dlatego muszą odbyć się teraz. PiS nie ma czasu na promocję kolejnej marionetki.

PiS.bolszewik Szumowina, jak przystało na PiS.bolszewika, łże bez mrugnięcia okiem za każdym razem kiedy tylko otwiera rudą zakłamaną paszczę.

Tusek i jego banda też kłamali na potęgę, ale grupa przestępcza małego kulawego hitlerka z Żoliborza wraz z ekipą wykonawczą krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego są w łgarstwach nie do pobicia.

Czuwajcie.

PIS by chciał zdobyć wszelkie informacje na nasz temat aby później nas szantażować .

Do tego dołączyć kartoteki parafialne i już mamy rządy zamordystyczne.
PIS działa jak junta.

Dlaczego chorzy ,lekarze, pielęgniarki czekają po 5 dni na wynik wymazów????A miało być 24 godziny .

Ciekawe rzeczy prawicie kumie. PIS działa jak junta, a nie chce wprowadzić stanu wyjątkowego. Mało tego opozycja prosi, wręcz błaga, żeby junta ten stan wprowadziła. Czy leci z nami psychiatra?
Co do wymazów to dzwoń do laboratoriów. Ze strajku stażystów zapamiętałem jedną pyskatą laskę, która chciała sprowadzić sobie z USA forda mustanga. Jeżeli oni jeżdżą takimi brykami to musi być szybko.

Johns Hopkins we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym oraz Fundacją Billa i Melindy Gatesów zorganizowało 18 października 2019 roku w Nowym Jorku wydarzenie określone mianem „201”, będące ćwiczeniem pandemicznym i obejmujące osoby z wysokiego szczebla. A zatem miesiąc przed wybuchem globalnej pandemii, której źródło ulokowano w Chinach.

W ćwiczeniu zilustrowano obszary, w których partnerstwa publiczno-prywatne będą konieczne w reakcji na poważną pandemię w celu zmniejszenia skutków gospodarczych i społecznych na dużą skalę. Bill Gates był gospodarzem tego spotkania, które de facto odbyło się za zamkniętymi drzwiami, a jego adresatami była ścisła globalna elita. Reasumując, ćwiczenia pandemiczne, pod przewodnictwem Billa Gates’a „przypadkowo” miały miejsce kilkadziesiąt dni przed tym jak tysiące osób na całym świecie już nie żyło w związku z pandemią Covid-19.

6 miesięcy przed wyborami nic niemożna zmieniać krótko i na temat

A ci samorządowcy co boją się koronowirusa w kopercie sami w kopertach przesyłają (pocztą) maseczki dla mieszkańców narażając siebie, obywateli i pracowników poczty.Gdzie logika??????!!! Kopertę do wyborów korespondencyjnych przyjmie nawet jego ekscelencja marszałek Grodzki tylko oprócz druków do wyborów trzeba tam włożyć "odpowiedni załącznik". Reszta oponentów wyborów pójdzie w jego ślady.Szmacierze !!!

No i co redakcjo SB-ccy panowie wydali rozkazy aby nie było widać tego, że mieszkańcy Jeleniej Góry zmądrzeli i pokazują swoje poparcie dla demokratycznie wybranym PIS.

To Duda i Sasin organizowali wylot smoleński z ramienia kancelarii prezydenta a teraz organizują nam kolejną katastrofę tym razem narodową....
Wina Kaczina Kaczyński sprowadził na Polki, Polaków, nasze dzieci i wnuki plagi egipskie...., koronawirus, susza, pożary, inflacja, upadek gospodarki, bezrobocie, zaamanie służby zdrowia, załamanie szkolnictwa, upadek TK, upadek KRS, fatalne postrzeganie w UE

Koniec mafijnego rządzenia PO-PSL-SLD-KGB koniec nadchodzi wielkimi krokami, i wy o tym wiecie. To jest wasz koniec. Poparcie dla waszego kandydata jest--5%. i to jest koniec wasz.

Teraz pozostanie wam powrót do waszych ojczyzn, czyli do Niemiec i Rosji tylko macie jeden problem oni tam nienawidzą konfidentów i obcych złodziei.

To Duda i Sasin organizowali wylot smoleński z ramienia kancelarii prezydenta a teraz organizują nam kolejną katastrofę tym razem narodową....
Wina Kaczina Kaczyński sprowadził na Polki, Polaków, nasze dzieci i wnuki plagi egipskie...., koronawirus, susza, pożary, inflacja, upadek gospodarki, bezrobocie, zaamanie służby zdrowia, załamanie szkolnictwa, upadek TK, upadek KRS, fatalne postrzeganie w UE

10.04.2010 Smoleńsk "Zmieścisz się śmiało "

10.05.2020 Głosujcie.

Musicie umrzeć. Tego wymaga mały kulawy hitlerek z żoliborza Kaczyński.

W nocy umarło 10 Polaków.

Du.pa mówi że pandemia wygasa.

W dzień umrze 25 - 30 Polaków.

Wojewodowie wstrzymują przyjmowanie wniosków o paszporty.

"To nie jest rzecz pierwszej potrzeby"

W kraju siedź i PiS.bolszewię chwal, a nie będziesz się gdzieś po Europie włóczył.

Mały kulawy hitlerek z Żoliborza jest jedyną pierwszą potrzebą.

Wygramy te wybory... Na pewno...

Trwoga mnie ogarnia, jak widzę miotanie się tego przestępczej grupy wykonawczej pod przywództwem krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy Moravitzkyego między stanem zarazy a ośrodkiem narodowo-socjalistycznego terroru w wykonaniu małego kulawego hitlrka na Żoliborzu i w "kaczym szańcu " na Nowogrodzkiej.

Na jednej szali zadowolenie małego kulawego dyktatora z Żoliborza a na drugiej żydzie milionów niewinnych ludzi.

Dla aparatczyka narodowo-socjalistycznego z partII PiS.bolszewii wybór jest prosty.

Zadowolenie małego dyktatora łaknącego krwii Polaków.

Du.pa listy pisze.

To znaczy, że niektórzy samorządowcy chcą mi uniemożliwić
udział w wyborach. A jeśli ja zwrócę się z tą sprawą do sądu?
Róbta co chceta- czyli siedźta w domach mądrale oPOzycyjne.
Ale bez obstrukcji dla przeciętnego obywatela, który chce głosować. Nie bierzta przykładu ze znanego mistrza obstrukcyjnych działań profesora Kopertowskiego!

Rodo chroni twoje dane osobowe. Pisz do psychiatry.

Wypłaszczenie krzywych, to dla małego kulawego dyktatora z Żoliborza i jego narodowo-socjalistycznej grupy wykonawczej pod sztandarem krzywomordego patologicznego oszusta i klamcy Moravitzkyego Heil Kaczyński,
to równie frasobliwe zajęcie, co prostowanie bananów w Komisji Europejskiej.
Przyszło nam żyć w epoce globalnego przegrzania szarych komórek prawej półkuli mózgu i zlodowacenia móżdżków zarazem.

Plebiscyt kopertowy poczty i korporacji

Poczta Polska okradziona na kwotę 20 mln złotych? Taką informację otrzymał senator KO Krzysztof Brejza i natychmiast przekazał ją pisemnie do premiera. Urzędnicza maszyna ruszyła, jednak jak się okazuje, prokuratorskie śledztwo zostało przeniesione.
"Wielka afera w Poczcie Polskiej), to obecnie najbardziej skrywana tajemnica państwa PiS. System jest dziurawy jak durszlak, na skutek przejęcia kodów wewnętrznych Poczty ukradziono ok. 20 mln" - napisał na Twitterze Krzysztof Brejza. Do popełnienia przestępstwa miało dojść na terenie województwa łódzkiego i według senatora polegało ono na "wykradzeniu kodów bezpieczeństwa do wewnętrznego systemu Poczty".

Śledztwo rozpoczęła jeden z wydziałów Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Jednak - jak donosi portal onet.pl - dzień po informacji senatora śledztwo zostało przeniesione do stojącej wyżej w hierarchii Prokuratury Regionalnej. - Mamy tu do czynienia z wyłudzeniem i usiłowaniem wyłudzenia blisko 20 milionów złotych. Cztery osoby zostały aresztowane. Biorąc pod uwagę obciążenie prokuratury rejonowej, decyzja o przejęciu śledztwa jest motywowana chęcią jego zdynamizowania i szybkiego rozwiązania tej sprawy - przekazał prokurator Krzysztof Bukowiecki.

Gdy wnuki zapytają:

A co ty zrobiłeś gdy maly kulawy führer Kaczyński i jego banda, kradła, kłamała, niszczyła demokrację i deptała Konstytucję ?

Uniosę głowę wysoko i odpowiem. -

24 maja 2020 pod domem Kaczyńskiego krzyczałem SPIEPRZAJ DZIADU !

ruski płatny trollu, jak tam efekty? Na drugi dzień po wyborach znikniesz stąd jak go...wno w sedesie...

1000letni REICH małego Adolfa Hitlera miał trwać 1000 lat.

PiS.bolszewizm nie dotrwa do 6 lat.

@Diabel60

Zaproszenie Do soboty 23 maja, będę wpisami zapraszał Was na moje 41 urodziny, pod dom J. Kaczyńskiego 24 maja 2020 roku. Nie chce życzeń, prezentów, chce byśmy jako wolni Polacy wykrzyczeli satrapie SPIEPRZAJ DZIADU!

PiS.bolszewickie mutanty błąkają się.

PiS.bolszewicka gangrena pod wezwaniem malego kulawego hitlerka z żoliborza wprowadzi podatek dla posiadaczy smartfonów i tabletów.

S. Żerko

@StZerko

Pięknie Fakty TVN rozjeżdżają cyrk pt. "wybory korespondencyjne". Chciałbym poznać nazwisko tego orła, który podpowiedział Kaczyńskiemu ten kretyński projekt...

Antoni smoleński.

PiS.bolszewia planuje internowania przeciwników politycznych w obozach KL.
Mały kulawy hitlerek z Żoliborza oszalał.

W kaczym szańcu na Nowogrodzkiej wszyscy lękają się tyrana.

PiS.bolszewicka gangrena pod wezwaniem malego kulawego hitlerka z żoliborza wprowadzi podatek dla posiadaczy smartfonów i tabletów.

W naszym kraju nie umiera się ostatnio na zawał.raka itp,tylko na świrusa.Wstrząsające.Jedyny świrus w Polsce to malutki dyktator żądny władzy ,tylko poseł.Za takim jednym,podobnym też poszło społeczeństwo i wybuchła 2 wojna światowa.

Co jak co, ale ZEMSTA wychodzi PiS-owi bezapelacyjnie idealnie! Myślę, że "ci" samorządowcy jednak czują "pismo nosem" i przy rychłej "zmianie wiatrów" zyskają stanowisko szykanowanych przez obecną "władzę" ...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.