Saneczkarze z potencjałem

Saneczkarze z potencjałem

Podwójni mistrzowie Polski '2014 w saneczkarstwie lodowym (w dwójkach i w drużynie), z toru w łotewskiej Siguldzie, Artur Gędzius i Jakub Kowalewski przygotowują się do ślizgów i rywalizacji ze światową czołówką na zaplanowanych w styczniu 2015 roku zawodach w Koenigssee i w kolejnych imprezach. W konkursach Pucharu Świata w Kanadzie i w USA medaliści z karpackiego klubu nie startują.

Inaugurację sezonu w Pucharze Narodów w Igls zawodnicy Śnieżki mieli nieudaną. Zaczęli obiecująco. W kwalifikacjach uzyskali czwarty czas. Potem w pierwszym oficjalnym ślizgu zajęli trzynaste miejsce. Niestety, drobny błąd w drugim przejeździe i w konsekwencji wywrotka zepchnęła naszych saneczkarzy na daleką, 21 pozycję. Obaj zawodnicy nie ukrywali, że zabrakło koncentracji. Twierdzą, że mają duży sportowwy potencjał, dlatego realne było miejsce w dziesiątce. W następnych startach dwójka ze Śnieżki obiecuje świetne wyniki.

W ślady wielokrotnych mistrzów kraju w konkurencji jedynek i dwójek, uczestników zawodów rangi europejskiej i światowej, idą młodzi saneczkarze z MKS – u Karkonosze Sporty Zimowe, uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze Cieplicach. W kadrze Polski, która wystartuje w II Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich pod patronatem MKOl. w norweskim Lillehammer znaleźli się Klaudia Domaradzka i Daniel Prucnal. Podopieczni trenera i nauczyciela popularnych „Rzemiosł” Sylwestra Poniatowskiego trenowali na sztucznych torach lodowych w Siguldzie, Lillehammer i w Oberhofie (Niemcy). Zaliczyli też zgrupowanie w Krynicy Zdroju.

Wychowankami trenera Poniatowskiego są m. in. dwukrotny olimpijczyk z Vancouver i Soczi, Maciej Kurowski, mistrzowie kraju Wojciech Chmielewski, Artur Romański, Dominika Łobocka, Małgorzata Kurowska, Sandra Kowalczyk i uczestniczka I młodzieżowych igrzysk z austriackiego Innsbrucku Natalia Biesiadzka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.