Sejmik podzielony (oficjalnie)

Sejmik podzielony (oficjalnie)

C. Przybylski, M. Obrębalski, J. Pokój, M. Zawiła, A. Kredkowski i T. Zembik, to reprezentanci naszego regionu w Sejmiku Dolnośląskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów do samorządu województwa. W Dolnośląskiem wygrywa PiS, nieznacznie przed KO. Duży sukces Bezpartyjnych Samorządowców, którzy zadecydują o tym kto będzie sprawował władzę w województwie. Dwa mandaty dla listy Dutkiewicza, 1 dla PSL-u.

Podział mandatów w Sejmiku
PiS - 320 908 głosów, 28.53 proc., 14 mandatów
KO - 289 831 głosów, 25,77 proc., 13 mandatów
Bezpartyjni Samorządowcy - 168 442 głosów, 14.98 proc., 6 mandatów
Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 93 260 głosów, 8.29 proc., 2 mandaty
PSL - 58 820 głosów, 15,23 proc., 1 mandat

 

SLD - 61 889 głosów, 5.50 proc., bez mandatów
Kukiz'15 - 53 800 głosów, 4.78 proc., bez mandatu

Partia Zieloni - 19 783 głosów, 1,76 proc., bez mandatu
Partia Razem - 18 087 głosów, 1.61 proc., bez mandatu
Wolność w Samorządzie - 15 499 głosów, 1.38 proc., bez mandatu
Ruch Narodowy RP - 14 874 głosów, 1.32 proc., bez mandatu
Wolni i Solidarni - 9 624 głosów, 0.86 proc., bez mandatu.

 

Indywidualnie zdecydowanie wygrał u nas Cezary Przybylskiz Bezpartyjnych Samorządowców. Zebrał 21639 głosów. Jego wynik dał miejsce w sejmiku Markowi Obrębalskiemu, na którego głosowało 6013 osób.
Drugi wynik w regionie dla Andrzeja Kredkowskiego – 19 298 głosów. Tu podobna sytuacja – drugi mandat dla Teresy Ziembik z 5455 głosami (weszła z trzeciego miejsca).
W Koalicji Obywatelskiej głosy podzieliły się bardziej równo. Pierwszy na liście Jerzy Pokój zgromadził 14396 głosów, startujący z ostatniego miejsca Marcin Zawiła – 10480 głosów.
Spośród kandydatów do sejmiku ładne wyniki zanotowali też Jan Michalski (KO) – 7618 głosów, Józef Kusiak (SLD) – 4797, Wojciech Leszczyk (PiS) – 4876 i Andrzej Sikora (PiS) – 4355.
Trzy najczęściej wskazywane przez wyborców w naszym regionie ugrupowania będą miały po dwóch radnych w sejmiku województwa, co wskazuje na remis. Jednak podliczenie głosów uzyskanych przez wszystkich kandydatów na listach Bezpartyjnych, KO i PiS dowodzi, że u nas także wygrał PiS. Na jego kandydatów głosowało 44712 wyborców; na kandydatów KO - 41534, a na Bezpartyjnych - 38677.

Pozostałe miejsca w Sejmiku obsadzą:
Wrocław: Marek Łapiński (30 874), Magdalena Piasecka (20 749), Monika Włodarczyk (12 190) – wszyscy KO; Andrzej Jaroch (31 656), Marcin Krzyżanowski (10 789), Małgorzata Calińska-Mayer (6110) – wszyscy PiS; Michał Bobowiec – Bezpartyjni Samorządowcy (8936); Stanisław Huskowski (24 170) - Komitet R. Dutkiewicza.
Dawne woj. wrocławskie: Damian Mrozek (25 673), Tytus Czartoryski (14 836), Anna Michalska (11 020) – wszyscy PiS; Wojciech Bochan (24187), Marzena Majdzik (6231), Aleksander Skorupa (6427) – wszyscy KO; Dariusz Stasiak (7946) – Bezpartyjni; Ryszard Lech (11 252) – Komitet Dutkiewicza.
Wałbrzyskie: Kamil Zieliński (32115), Gezegorz Macko (9629), Jerzy Dec (8880) – wszyscy PiS; Iwona Krawczyk (23144), Stanisław Jurcewicz (9710), Jacek Iwancz (6010) – wszyscy KO; Patryk Wild (10793) – Bezpartyjni; Mirosław Lubiński (6706) – PSL.
Legnickie: Jacek Baczyński (27862), Paweł Kura (14924), Piotr Karwan (5340) – wszyscy PIS; Piotr Borys (26 697), Jadwiga Szeląg (7332) – oboje KO; Tymoteusz Myrda (15155) - Bezpartyjni.

 

Komentarze (31)

Czemu artykuł ilustruje zdjęcie z lokalu wyborczego z herbem Świerzawy?

Bo na zdjęciu nie ma żadnego polityka, jest za to ładna dziewczyna, o której taki jak ty może sobie tylko pomarzyć.

Nie to żebym się czepiał ale proponuję wizytę u okulisty.

Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi. Nie pomyślałeś pewnie, że zmieniono zdjęcie, co? Lepiej się produkować i udawać mądrego, co nie? Udawanie ci nie wychodzi, zajmij się czymś innym.

Ja zdjęć nie zamieniam a tobie onanisto polecam melisę.

Bo to też Dolny Sląsk

jesli to czarna Zosia to ja biore na swoja dzide

Ciekawe czy Bezpartyjni Samorządowcy pójdą za stanowiska na współpracę z PiS w Sejmiku.

Niestety raczej tak bo stołki zawsze były dla nich najważniejsze. Tym bardziej, że część tych bezpartyjnych przegrała wybory na birmistrzów lub prezydentów

"Bezpartyjni Samorządowcy", czytaj: sprzedajne k***y.

Zawiła paszoł stąd koniec ery starego zgreda i następny Łużniak też stary zgred wejdzie na fotel na prezydenta stare dziady powinny iść na emeryturę i dać miejsce młodym i tak będą siedzieć w tej polityce do śmierci a na ich miejsce wejdą ich dzieci i całe rodziny bo to jest cała sekta polityczna.

Teraz prosimy radnych sejmiku dolnośląskiego pochodzących z Jeleniej Góry oraz z powiatu jeleniogórskiego, Pana M. Zawiłę, Pana M. Obrębalskiego, Pana J. Pokoja, o to aby wydeptali gdzie trzeba ścieżki, lobbowali o normalną drogę ekspresową 2+2 z Bolkowa do Jeleniej Góry. To jest tylko 30 km. Bez takiego połączenia cała Kotlina Jeleniogórska jest skazana na niebyt, na marginalizowanie, na pozostawanie w tyle. Panowie działajcie.

Juz Ci wydepatali.Pokój były marszałek ,Zawiła były poseł,Obrębalski były prezydent i radny w sejmiku.Pokój wydeptał dotacje na pensjonat,Zawiła etat dla żony i córki.Nie licz na to.Bedzie koalicja PiS z bezpartyjnymi ich zadanie głosowanie na nie, tak aby przypadkiem nie wyszło pisowi

Taaa i ci sami ludzie zagłosowali na tych samych co nic nie zrobili dla nich. Głupota nie boli

Oni już mieli lata na deptanie i co najwyżej swoje korzyści wydeptali a nic dla miasta mimo że ich koledzy byli u wladzy

O drogę powinni się starać już w latach 90-tych. Nawet z prywatnym kapitałem. To ci sami ludzie. Wtedy wykazali się niemotą to i teraz będzie to samo. Żal tylko upadającego miasta.

No cóż paliwo znowu podrożało. Kiedy Polacy zrozumieją, że PiS to najgorsza szarańcza jaka mogła zaatakować Polskę. Prąd, węgiel, paliwo, artykuły spożywcze wszystko drożeje, bo 33% obywateli postanowiło płacić więcej kosztem wszystkich. I nic nie usprawiedliwia żadnych koalicji z rządową tubą na każdym szczeblu. Za rok wybory albo pogonimy Pychę i Szmal albo będziemy płacić coraz więcej.

ta, ta Tusk i Schetyna poroszą OPEC o obmniżke cen ropy, a oni obniżą bo kochają PO

za cenyy paliwa odpowiada usrael hehe

Teraz niech szeryf i spółka posprząta swoje gęby z okolicy.

Zawiła cwaniak, zrezygnował z kandydowania na prezydenta, żeby skoczyć na lepszy stołek. Z dala od JG nie będą mu patrzeć na ręce. Naiwni ci co myślą, że coś załatwi dla miasta, a nie już pośrednio wkręcił swoją żonę na radną. Był Zawiła, będzie Zawiła w Radzie miasta. Kuźwa, co osoba siedząca na stołku w muzeum może wiedzieć jak np. ściągnąć inwestorów do miasta??? Ale czyja to wina? Przecież sami się nie wybrali, to wina wyborców, że wybierają po nazwisku. W ten deseń to w mieście nic nie nie zmieni...

Wskoczyła na radną bo stołek muzealny zagrożony.Muzeum podlega pod marszałka .W sejmiku większość z PiS i to oni mogą zacząć dzielić.Odnośnie klanu to taki ich sposób na życie.Ciepła budżetowa posada,nic innego nie potrafią.

W sumie PO przerżneło totalnie w sejmikach,Schetyna powinien zapłacić za to stanowiskiem.Przy innym liderze takiej porażki by nie było.Uważam,że Przybylski powinien utworzyć koalicję z PiS-em[chociaż to obrzydliwa partia]aby wyautować schetynowców ze stanowisk marszałkowskich.

Ale droga benzyna. Brawo dojna zmiana i wyborcy pis.

Za tuska była tańsza 6,xx.Zapomniałeś.A twój guru po wyborach mowił ,,Teraz to może być awet ii po 7zł"

Przecież na wszystkich stanowiskach siedzą ludzie Przybylskiego, Papaje i Miedzińscy. Powinniśmy jako mieszkańcy apelować do Marka Obrębalskiego, żeby nie optował za koalicją z PiS. Jelenia Góra zawsze było po stronie wolności i praw człowieka. Panie Marku, niech Pan nie idzie z PiS!! Jelenia Góra tego Panu nie wybaczy!!

Marek może nie zrozumieć...

200 000 głosów wyrzuconych na śmietnik. 28% cynicznych oszustów rządzi 72% bezmyślnych baranów nieznających podstaw arytmetyki. Ich genetyczny debilizm doprowadził że wstyd i hańba Dolny Śląsk w kolorze PiSsblue.

BS to koń trojański PIS

Przez ostatnich kilkanaście lat naszym pięknym miastem rzadzą sld, platforma. Na stałe w krajobraz naszego pięknego miasta wpisała się lewica. Panowie schludni, wygadani, elokwentni, krasomówcy. Ci sami z polecenia na polecenie zmieniają się stołkami. Jak wygląda teraz nasze miasto pod ich rządami? Miasto opustoszało, wyjechało mnóstwo ludzi, sklepy popadały, centrum umarło. Zadnych inwestycji rozwjowych dla regionu. Myśle, że po tylu latach stagnacji zacofania czas dać możliwość wykazania się Mrozowi. Tym bardziej, że w sejmiku dolnośląskim pis najprawdopodobniej będzie rządził z bezpartyjnymi. Mróz w chwli obecnej jest jedną opcją aby te miasto pozyskiwało środki w zaczeło wkońcu rozwijać sie jak należy rozwijać region turystyczny. Nie są nam potrzebne kolejne Lidle, netta, biedronki itd. Skończny z głosowaniem na tych amantów i zacznijmu rozwijać miasto.

O. Mareczek = stołeczek. BS = PIS

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.