Senator Mróz o programie wyborczym PiS, nauczycielach i eurowyborach

Senator Mróz o programie wyborczym PiS, nauczycielach i eurowyborach

Krzysztof Mróz, senator Prawa i Sprawiedliwości, opowiedział na konferencji o tzw. „Nowej Piątce PiS”. My zapytaliśmy jeszcze polityka o sytuację nauczycieli, kłopoty służby zdrowia i czy będzie startował w wyborach do parlamentu europejskiego.

W Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez senatora Krzysztofa Mroza. Jej głównym tematem była „Nowa Piątka PiS”, czyli program wyborczy, który został ogłoszony w sobotę podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości. -To są rzeczywiste i konkretne rzeczy dla różnych grup społecznych: dla rodzin, dla ludzi młodych, dla tych którzy pracują, dla ludzi starszych - mówił senator Mróz. Parlamentarzysta PiS zapowiedział rozszerzenie programu 500+ na każde, także pierwsze dziecko, bez kryterium dochodowego. Punkt dotyczący młodych ludzi zakłada likwidację podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia. Kolejnym punktem „piątki” jest obniżenie kosztów pracy. Jak zapewniał senator Krzysztof Mróz ma ono polegać na zwiększeniu kwoty kosztów uzyskania przychodów. Seniorów do rządzących przekonać ma tzw. „trzynastka” dla emerytów, zgodnie z którą każdy emeryt ma otrzymać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury. Ostatni punkt programu PiS dotyczy kwestii infrastrukturalnych a konkretnie dotowania komunikacji autobusowej w celu likwidacji wykluczenia komunikacyjnego osób z mniejszych miejscowości. Wykluczenie komunikacyjne, oznaczające pozbawienie całych grup społecznych na korzystanie z oświaty, rynku pracy, dóbr kultury, to rzeczywiście duży problem.


Czy w kontekście ogromnych wydatków (ocenia się je na 30-40 mld zł) na powyżej sformułowane cele, Prawo i Sprawiedliwość myśli o wyjściu naprzeciw postulatom nauczycieli, poprawie sytuacji w służbie zdrowia? - Z tego co wiem rozmowy ze związkami zawodowymi nauczycieli wciąż są prowadzone, a dotąd zapowiedziano już podwyżki płac. Co do służby zdrowia, pamiętajmy, że pielęgniarki dostały podwyżki, a w grudniu na wykup świadczeń medycznych rząd przeznaczył dodatkowy miliard złotych – mówił senator.


Czy senator Krzysztof Mróz wzmocni listę PiS w nadchodzących wyborach do europarlamentu? - Poza pierwszymi miejscami na listach, czyli w naszym okręgu kandydaturami Anny Zalewskiej i Beaty Kempy, wiadomo tylko, że kandydować będzie pochodzący z Opolszczyzny europoseł Sławomir Kłosowski. Co do pozostałych nazwisk na listach nic jeszcze nie wiadomo – wyjaśnił jeleniogórski polityk PiS.
Przypomnijmy, że pięć lat temu do europarlamentu kandydowała Marzena Machałek. Cel wystawiania rozpoznawalnych lokalnie polityków jest oczywisty – mają przysporzyć głosów w swoich okręgach i zwiększyć szanse kandydatów ze szczytu listy.
 

Komentarze (23)

POKO POzamiatane.

Poseł Marzena Machałek (PiS) stała się sławna w ostatnich dniach.
Znane ogólnopolskie gazety i portale piszą o poseł Machałek.
Niestety, nie są to przyjemne artykuły. Nawet na czołówkach artykułów zamieścili zdjęcia Machałek.

Portal Wirtualna Polska napisał sensacyjny artykuł na temat poseł Machałek.

Tytuł artykułu: "Kompromitacja wiceminister edukacji. Internauci: to skandal".

Cytuję artykuł:
"Reforma edukacji budzi wiele kontrowersji zarówno w środowisku nauczycielskim, jak i wśród rodziców. Przysłowiowej oliwy do ognia dolała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Na pytanie o liczbę zwolnionych nauczycieli odpowiedziała: "nie wiem". Internauci nie kryją oburzenia".

Sensacyjny artykuł i Wirtualna Polska? :D Ty chyba w kabarecie jakimś jesteś :D

"Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że można przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi." Alexis de Tocqueville. Co obiecacie jesienią? 500 zł dla każdego???

Nie było pieniędzy na służbę zdrowia, nauczycieli, niepełnosprawnych... A teraz nagle kasa jest i nawet nie trzeba nowelizować budżetu. Prezes na prawdę to geniusz biznesu...

Całe to pyskowanie przyPOmina rzucanie kamieniami w dinozaury. Buahahaha.

Cieniutkie program. Zero inwestycji tylko wydatki socjalne.

Specjalista od łapówek nie ograniczył się do sprawy związanej z wieżami. Teraz zapowiedział ogólnonarodową łapówkę dla emerytów za dobra w postaci głosów wyborczych.

Miłościwie nam panujący Pan Prezes był łaskaw entuzjastycznie ogłosić: 500+ na pierwsze dziecko, tylko nie był łaskaw powiedzieć, że być może urodzone w 2019 roku, podobnie z 13-tką dla emerytów ale przechodzących w obecnym roku na emeryturę, a zwolnienie z podatku dla młodych tylko w tym roku.
Oczekiwania, to ok. 40 miliardów, a j.w to tylko ok. 0,4 miliarda złotych - że, coś pokręciłem - mam obawy, że jednak niewiele...jaskółki ćwierkają, że te 500+ na pierwsze dziecko dla rodzin o dochodzie nie większym jak 1000 zł na osobę!

Strasznie bredzisz. To nie jaskółki ćwierkają, a dinozaury. A jak widzisz dinozaura to kamieniami w niego. PO dwóch miesiącach rzucania, zabijesz go, najesz się i przestaniesz bredzić.

Hejt z samego rana jak śmietana i od razu mi lepiej!

Miłościwy "Pan" zapomniał darować grzechy, zagwarantować RAJ po śmierci.
PIS bez podpórek biskupów i księży nie przetrwa.
Kościół chwieje się w posadach , jest rozwalany od środka ,nawet święcona woda Im nie pomoże.

Dość wciskania bzdur,lepiej Pan przeproś za wszystko i ze sceny zejdz. WSTYD I ŻENADA...

Oj skamlanie w komentarzach. :D A PiS i tak wygra , bo wyborcy nie chcą sprzedawczyków przy korycie. A teraz start, możecie wrzucać inwektywy pod moim komentarzem ( nowiny pozwalają na takie rzeczy) i minusować go :D

sPOro tu jadu wylali POwcy

Słyszałem, że jak uda ci się wpisać literki "po" z shiftem to dostajesz orgazmu pod stołem? Dużo chusteczek musisz zużywać, co nie, szczochu?

Szczochu? Zajebisty POziom. Słychać wycie? Znakomicie!

I tak podstawy ekonomii legly w gruzach. Pieniądze dostaje się za pracę. 500+ owszem ale w odpisie z podatków. Renty i emerytury po prostu podnieść o 300 zł netto tym co pracowali a nie rzucać łapówkę przed wyborami. Jak jest tak świetnie to dlaczego ZUS dla przedsiębiorców wzrósł o 100 zł. To zwykle złodziejstwo nieprawośc i niesprawiedliwość.

Lewusy płaczą że PiS wspiera . A co robiło PO? Napełniało własne korytko i nikogo nie wspierało. To jak mam do wyboru dać donosicielom i zdrajcom czy zwykłym Polakom to wybieram oczywiście tą drugą opcję. Ale wszystkie lewe dzieci wybiorą napełnianie koryta elytom.

Zwykli Polacy - asystentki prezesa NBP. Masz rację.

A za PO i PSL nic sie nie opłacało!!!.Nie było "piniendzy" jak mawiał niejaki pajac Rostowski a LOT i stocznie porty nalezałoby zlikwidowac żeby Niemcy nie mieli konkurencji.Dlatego Tusk odbierał odznaczenia niemieckie od Merkel jego opiekunki i mentorki.Mam nadzieje że nigdy nie beda u władzy w Polsce.Przy PiS, cwaniaczki w krótkich spodenkach z PO wyglądają jak szczeniaki. Zagubieni we mgle imposybilizmu i ignorancji, braku kompetencji i wizji. Jak w ogóle ktoś może chcieć głosować na KE ?

ji bo tamci zastali Polskę drewnianą a zostawili murowana i na inwestycje szła kasa. Obecny rząd rozdaje pieniądze, dróg nie robi niczego nie buduje tylko kaszanke wyborcom funduje.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.