Seniorzy Karkonoszy zgarniają trzy punkty, juniorzy znowu pokonani

Cenne trzy punkty wywalczyli w sobotę (21 października) seniorzy Karkonoszy Jelenia Góra, pokonując u siebie skromnie 1:0 Włókniarza Mirsk. Mniej szczęścia mieli juniorzy biało-niebieskich, którzy choć zagrali nieźle, to musieli uznać wyższość lidera Ligi Dolnośląskiej Chrobrego Głógów.

Stawka meczu IV ligi seniorów była spora, bo obie drużyny miały przed spotkaniem po 18. punktów i były sąsiadami w tabeli. Był to typowy mecz na remis, zarówno Karkonosze jak i Włókniarz stworzyły po 2-3 sytuacje podbramkowe. Minimalnie lepsi okazali się jeleniogórzanie, którzy wygrali po golu Tobiasza Kuźniewskiego w 10. minucie. Zachował on najwięcej zimnej krwi w polu karnym gości po błędzie obrońcy z Mirska, który omal sam nie pokonał własnego bramkarza.

Kibice biało-niebieskich mogą być zadowoleni z trzech punktów, choć gra pozostawiała sporo do życzenia. Odwrotnie było w meczu juniorów Karkonoszy z liderem ligi dolnośląskiej Chrobrym Głogów. Tu gra zdziesiątkowanej kontuzjami drużyny Krzysztofa Pietrzyka wyglądała nieźle, ale nie ma to przełożenia na zdobycz punktową.
Pierwsza połowa meczu z Chrobrym zakończyła się bezbramkowym remisem. Gra toczyła się głównie w środku pola, nie było widać przygniatającej przewagi lidera. Goście zanotowali zryw w 71. minucie, kiedy to Kacper Perełka pięknym, mocnym strzałem lewą nogą nie dał szans Karolowi Englerowi na skuteczną interwencję. Jeleniogórzanie próbowali zmienić niekorzystny rezultat i po stałych fragmentach gry dwukrotnie byli bliscy wyrównania, ale raz nikt nie sięgnął piłki dośrodkowanej z głębi pola. Za drugim razem piłkę przechwycił bramkarz Chrobrego Rafał Paluch. W międzyczasie Paweł Habasiński po składnej akcji drużyny umieścił piłkę w siatce bramki Chrobrego, ale napastnik Karkonoszy był na spalonym i sędzia słusznie go nie uznał. W doliczonym czasie gry, kiedy jeleniogórzanie mocno odsłonili się, Chrobry wyprowadził kontrę, po której padł drugi gol. Strzelcem był Paweł Jóźwiak. Zdjęcia z tego meczu znajdują się w galerii poniżej.