Seniorzy muszą oddać klucz...

Seniorzy muszą oddać klucz...

- Proszę oddać klucz do miasta w poniedziałek o 7.30 – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, na uroczystej akademii w sal Filharmonii Dolnośląskiej kończącej jeleniogórskie Senioralia 2016. I tak czterodniowe obchody święta seniorów dobiegły końca. Bawiło się na nich, jak oceniają organizatorzy, blisko 2 tysiące osób. W V Dolnośląskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów swoje umiejętności zaprezentowało w sumie około 400 wykonawców.

Senioralia zaczęły się w środę barwnym, rozśpiewanym korowodem, który ożywił na kilka godzin centrum Jeleniej Góry. Kilkaset przebranych, roztańczonych, jadących na rowerach, idących z kijkami osób cieszących się życiem na emeryturze, pokazało, że warto być aktywnym, realizować swoje pasje i nie zamykać się w domu. Stanisław Dziedzic, szef jeleniogórskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz organizator imprezy przejął klucz do miasta od prezydenta Zawiły. I od tego momentu, każdy kto przez najbliższe dni popołudniami trafiał na Plac Ratuszowy, mógł cieszyć się muzyką dochodzącą z tutejszej sceny. 23 zespoły, które przewinęły się przez tę scenę, przede wszystkim przyjechały na konkurs V Dolnośląski Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów. Przesłuchania przed jury i publicznością odbyły się w sali JCK.

 

Sobotnia uroczysta akademia była jednocześnie finałem Przeglądu. Jury chwaliło wysoki poziom przesłuchań i podkreśliło, że zespoły ludowe czerpały z tradycji wielu regionów Polski (także z Rzeszowszczyzny i Sądecczyzny). Jury przyznało trzy równorzędne pierwsze nagrody (po 1000 zł): „Smolniczanie” ( z Leśnej), „Górzanie” (Piława Górna), „Cord” (Piława Dolna). Wyróżnienia otrzymali (po 300 zł): „Rudawianie” (Janowice Wielkie), „Spoko, spoko” (Kamienna Góra), „Perfectum” (Jelenia Góra). Wszyscy przemawiający na uroczystości życzyli seniorom zdrowia i sił na realizację swoich zainteresowań.

 

Koncert „Melodie polskie” zakończył akademię i całe Senioralia.

 

Patronat honorowy nad jeleniogórskim Senioraliami objęli: Zofia Czernow, posłanka RP, Cezary Przybylski, marszałek województwa Dolnośląskiego oraz Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. 

IMG_3442.jpg
IMG_3332.jpg
IMG_3341.jpg
IMG_3345.jpg
IMG_3366.jpg
IMG_3378.jpg
IMG_3398.jpg
IMG_3405.jpg
IMG_3410.jpg
IMG_3423.jpg
IMG_3433.jpg
1.jpg

Komentarze (2)

Na prezydenta Jeleniej Góry kandydowała kiedyś posłanka Marzena Machałek z PiS-u.

Przegrała sromotnie.
Uzyskała bardzo mało głosów.

Później jeździła do Warszawy i skarżyła się, że wydała na kampanię wyborczą dużo pieniędzy.

szkoda tylko ze Marszałek Województwa nie dołożył się do tych Seniorali a jedynie je wsparł, ciekawe komu przydzielono środki, którymi do tej pory wspierano te inicjatywę?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.