Siatkarki IKS-u po 0:3 w III lidze

Jeszcze tylko jeden mecz we Wrocławiu z KS AZS AWF (24 marca), rozegrają w rundzie zasadniczej zawodniczki Integracyjnego Klubu Sportowego. I tym razem kibice trzecioligowej drużyny jeleniogórskiej raczej nie liczą na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo pod siatką nad zespołem z czwartej lokaty.

Zgodnie z przewidywaniami w 12. kolejce w Wałbrzychu wiceliderki z Chełmca Wodociągi łatwo i pewnie, 3:0 pokonały siódmą w tabeli ekipę IKS-u. Pierwszego seta gospodynie zakończyły wynikiem 25:8, dwa następne do 11 punktów. Ostatni w tej rundzie „domowy” mecz ESA III ligi zespół trenera Jerzego Sarny zagrał w hali ZST „Mechanik” z UKS-em Ares LO Nowa Sól (5. miejsce – 18 pkt. w 12 spotkaniach). Niestety, choć w pierwszych dwóch setach ambitne jeleniogórskie siatkarki zaprezentowały się przyzwoicie (17:25, 18:25) tocząc wyrównaną walkę, niespodzianki znów nie było. Trzecie starcie przyjezdne wygrały 25:9.

Siatkarki IKS-u mają na koncie zaledwie cztery punkty, w setach 6:36. Jeden za porażkę 2:3 w stolicy miedzi i trzy punkty za walkower, gdyż UKPS Lubin wycofał się z rozgrywek.
Jeleniogórski klub trzeba pochwalić za inicjatywę i organizację we współpracy z UKS Amator Marciszów oraz ZST „Mechanik” i gimnazjum w Marciszowie (partnerzy), rozgrywek Młodzieżowej Ligi Siatkówki. W dwóch grupach systemem turniejowym i ”każdy z każdym” podczas jednego terminu gier rywalizuje osiem drużyn dziewcząt i chłopców z Marciszowa, Kamiennej Góry i Jeleniej Góry. Grają uczniowie szkół średnich i gimnazjów, nawet szkoły podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry. Finałowy turniej zaplanowano 20 kwietnia. Na wszystkie zespoły czekają nagrody.