Siatkarki wygrały... jednego seta

Kibice siatkówki i Integracyjnego Klubu Sportowego nadal muszą poczekać na historyczne, pierwsze zwycięstwo w ESA trzeciej lidze dolnośląskiej kobiet. Zamiast punktów jeleniogórzanki zanotowały porażkę 1:3 z przedostatnim, szóstym w tabeli UMKS-em Volley Głogów. To już ósma przegrana IKS-u w tym sezonie.

Zespół trenera Jerzego Sarny był lepszym tylko w początkowym secie (25:17). Trzy kolejne zakończył niekorzystnymi wynikami 18:25, 14:25 i 22:25. Mimo walki do samego końca nie udało się doprowadzić do tie-breaku. To dopiero trzecie zwycięstwo głogowskich siatkarek. Wcześniej pokonały one drużynę z Jeleniej Góry 3:0 i w tym samym stosunku już wycofany z rozgrywek UKPS Lubin (w 8. serii IKS JG dostał walkowera 3:0).

W następnej kolejce III ligi (24 lutego), jeleniogórzanki zagrają w Oławie z liderkami tabeli z MGLKS-u Sobieski. Rywalki IKS-u są jedynym zespołem kobiecych rozgrywek z kompletem punktów i bez straty seta. Pierwsze starcie oławianki wygrały gładko 3:0. W marcu siatkarki IKS-u powalczą w Wałbrzychu z Chełmcem Wodociągi. Do hali ZST „Mechanik” wrócą 17 marca na potyczkę z UKS Ares LO Nowa Sól.