Siatkarze BTS-u blisko II ligi

Zespół z bolesławieckiego klubu był jedną z rewelacji sezonu w ZINA III lidze mężczyzn oraz turniejów pół- i finałowych (mecze „każdy z każdym”). Podopiecznym trenera Marcina Sobczyszyna do awansu do wyższej ligi zabrakło tylko jednego zwycięstwa.

Drużyna na nazwie BTS Elektros pewnie, z kompletem wygranych, awansowała do dalszych gier po turnieju w Mikołowie. W półfinałowej batalii zawodnicy z Bolesławca pokonali SPS Głogówek 3:0 oraz po 3:1 ekipy Weny Kostrzyn nad Odrą i UKS-u Trójka Mikołów. W finałowych decydujących zmaganiach o II ligę w Kozienicach siatkarze BTS-u Elektros rozgromili MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:0 (setach do 10, 13 i 21) i wygrali 3:1 z UKS Ilfo Kosmet-Hurt Biała Podlaska. W najważniejszym spotkaniu turnieju bolesławiecki zespół doznał porażki 0:3 z faworytem do awansu, KKS-em Kozienice. Mimo ambitnej walki i piłek setowych BTS przegrał na przewagi dwie początkowe partie, choć w pierwszym secie prowadził 24:22. Potem było 25:27.

W barwach siatkarskiego klubu, który powstał w grudniu 2015 roku (prezes Jacek Łuczkowski), grali w kolejności alfabetycznej nazwisk: Piotr Filistyński, Piotr Induła, Maciej Jaroni, Paweł Kozłowski, Łukasz Krawiec, Łukasz Mesjasz, Przemysław Mszal, Wojciech Nitecki, Kamil Razik, Artur Sławnikowski, Damian Śliwiński, Mateusz Świerzewski, Robert Walkowiak, Tomasz Włoszczyński i Rafał Wójtowicz.