Siłownia zewnętrzna dla najmłodszych!

Siłownia zewnętrzna dla najmłodszych!

To pierwsza w Jeleniej Górze, jeśli nie na Dolnym Śląsku, a nawet w Polsce – mówi Józef Pawłowski ze wspólnoty mieszkaniowej Wolności 299 w Jeleniej Górze. W piątek (1 czerwca) w ogrodzie przy bloku otwarto zestaw urządzeń do ćwiczeń dla najmłodszych

– To takie same urządzenia, na jakich ćwiczą dorośli, tylko mniejsze, dostosowane do potrzeb dzieci – tłumaczył Józef Pawłowski. – Mogą na nich ćwiczyć maluchy od 4-go roku życia.

W ogrodzie przy bloku zamontowano m.in. surfer z expanderem. Pierwsze z tych urządzeń służy do rozciągania i poprawy koordynacji ruchowej. Drugie – do rozciągania mięśni nóg, aktywizacji stawów biodrowych.
Urządzenia kosztowały łącznie 9 tysięcy złotych.
Skąd pomysł na taka siłownię? – Jakiś czas temu zamontowaliśmy urządzenia outdoor fitness dla dorosłych. Chętnie korzystały z nich także dzieci, choć nie powinny. No to postanowiliśmy zorganizować siłownię dostosowaną specjalnie dla nich – mówi J. Pawłowski.
– Niektórzy nasi mieszkańcy martwią się, kto będzie tutaj ćwiczył. W tej chwili mamy 11 dzieci, ale myślę, że ten blok przetrwa i nasze wnuki i prawnuki odziedziczą po nas mieszkania i będą się cieszyć z tych urządzeń – mówi.
Obecny na otwarciu zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak chwalił nie tylko urządzenia, ale i teren wokół. – Jestem pod wrażeniem, jak ten ogród jest zadbany. Każda wspólnota w mieście mogłaby brać od was przykład – powiedział.

IMG_2699.JPG
IMG_2703.JPG
IMG_2711.JPG
IMG_2719.JPG
IMG_2722.JPG
IMG_2725.JPG
IMG_2726.JPG
IMG_2735.JPG
IMG_2738.JPG
IMG_2743.JPG
IMG_2748.JPG

Komentarze (8)

Państwo ze Wspólnoty zagrodzili sobie teren, wybudowali tam siłownie dla dużych i małych tylko dla swoich mieszkańców, ale pieski z bloku wyprowadzane są na ogólnodostępne chodniki i do Parku żeby tam mogły się swobodnie wyrsać... Skoro robicie sobie teren zamknięty, to zróbcie też skwerek dla piesków. Z resztą wasze śmietniki przy chodniku i ulicy to masakra :/

Resortowa postkomunistyczna SITWA wygodnie sobie żyje za ukradzione pieniądze, mając w głębokiej pogardzie resztę społeczeństwa!

Nie ma się z czego cieszyć. To siłownia dla wybranej grupy ludzi. Szkoda gadać. Ale Nowiny i włodarze zrobiły wielkie halo. Jak ktoś sobie wybuduje grilla to też artykuł będzie?

A na otwarciu 2 dzieci,a emerytów tłum,to dla kogo ten Plac Zabaw.

a nie lepiej bylo wybudowac boisko?

Józef Pawłowski...i wszystko w temacie.....:(

A co ci się flecie nie podoba? Lekcje odrobiłeś? Kupkę zrobiłeś?

Towarzysze Kusiak, Pawłowski, Łużniak et consortes to Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji! Zamiast ponieść karę, uwłaszczyli się na majątku narodowym i rżną głupa!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.