Single tracki w projektowaniu

Single tracki w projektowaniu

W ciągu najbliższych trzech miesięcy mają zakończyć się prace projektowe nad przebiegiem tzw. singletracków, czyli ścieżek rowerowych prowadzących przez Jelenią Górę i okoliczne gminy. Łącznie ma powstać 62 kilometry tras o różnym stopniu trudności.

Miasto Jelenia Góra wraz z gminami Podgórzyn i Piechowice otrzymały na to dofinansowanie ze środków unijnych, do 85 procent wartości zadania. Całość ma kosztować około 3 milionów złotych. Co za to powstanie? Jedenaście tras, które będą wytyczone na obszarze wymienionych gmin. Najtrudniejsza będzie prowadziła wokół Chojnika i góry Żar. Ma zostać utworzonych 6 punktów startu. Główny będzie znajdował się przy Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie.

Z tej inwestycji cieszy się Maja Włoszczowska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska. – Mamy nieprawdopodobny potencjał w naszych górach, fantastyczne miejsca do uprawiania kolarstwa górskiego, które niestety trochę giną – mówi. – Sporo tras jest nieprzejezdnych po różnych wichurach, inne zostały zniszczone przez zrywki drewna. Wykonanie nowych tras może znacząco rozwinąć nas region pod względem kolarstwa. Patrząc, jak to wygląda u naszych sąsiadów Czechów, jestem przekonana, że będzie to naprawę wielka frajda dla turystów.
Całość ma zostać oddana do użytku w 2019 roku.
 

Komentarze (2)

Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Powodzenia w realizacji!

Mam nadzieję, że trasy zaprojektuje miejscowy kolarz górski , a nie urzędas zza biurka, bo wyjdzie tak, jak gondola i , pożal się Boże, nartostrada w Świeradowie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.