Siódme zwycięstwo piłkarzy Lotnika

Zdegradowana z czwartej ligi drużyna z Jeżowa Sudeckiego dobrze sobie radzi w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej. Po weekendowej, 13. kolejce, podopieczni trenera Artura Milewskiego zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów, bramki 25:17. Jesienny sportowy bilans Lotnika to siedem wygranych, trzy remisy i trzy porażki.

Siódmy komplet ligowych punktów wynikiem 3:0 (1:0), „lotnicy” wywalczyli w meczu z Orłem Wojcieszów. Gospodarze prowadzili od 28. minuty. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Krzysztofa Białkowskiego, do siatki futbolówkę uderzeniem głową skierował Robert Turczyk. Na następne dwa gole kibice musieli długo czekać. Dwie asysty zanotował Michał Piwiński. Najpierw, w 90. minucie, po jego akcji wynik podwyższył rezerwowy Kamil Masel. W doliczonym czasie gry, w 92. minucie, bramkarza Orła Jarosława Miturskiego pokonał Krzysztof Kieć.

Obie drużyny miały bramkowe szanse. W słupek trafił Michał Piwiński, potem udanie interweniował goalkiper Lotnika Adrian Jarosz. Trener Artur Milewski cieszył się z zasłużonej, jak sam stwierdził, wygranej w ciężkim meczu i pochwalił wymagających zawodników Orła. Wojcieszowscy piłkarze i kibice mieli pretensje do sędziego głównego Pawła Turka i jego asystentów o niepodyktowanie dwóch rzutów karnych. Po „jedenastkach” końcowy wynik mógł być inny.