Skorpion w bolesławieckim szpitalu

Skorpion w bolesławieckim szpitalu

Ponad 50 pacjentów trzeba było ewakuować w Wojewódzkim Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Bolesławcu po tym jak na oddziale Terapii Uzależnień znaleziono skorpiona cesarskiego. Chorzy wrócą na oddziały najprawdopodobniej jutro.

Pajęczaka znalazła pracująca na oddziale lekarka. Pracownicy szpitala złapali go i dostarczyli do wrocławskiego ZOO aby dowiedzieć się z czym mają do czynienia. Okazało się, że to największy przedstawiciel gatunku (wielkością przekracza nawet 20 centymetrów), ale też jeden z najmniej groźnych, o bardzo słabym jadzie: ukłucie kolcem jadowym powoduje dolegliwości porównywalne z ukąszeniem pszczoły. Znaleziony skorpion, to bardzo młody osobnik

Mimo tego zdecydowano się ewakuować oddziały Terapii Uzależnień oraz detoks. W akcji pomogło wojsko, które dostarczyło dodatkowych łóżek dla przenoszonych pacjentów.

– Takie są procedury, mające na celu ochronę pacjentów – tłumaczy dyrektor ds. medycznych bolesławieckiego szpitala Wojciech Donotek. – Ma to też uzasadnienie z tego względu, że ponieważ nie wiemy skąd się wziął skorpion na oddziale, a jest to bardzo młody osobnik, nie możemy wykluczyć, że na oddziale może być także samica i inne młode skorpiony po rozrodzie. (Skorpion cesarski może mieć nawet 32 sztuki przychówku - dop. red.). Poinformowaliśmy wszystkie służby, dziś popołudniu ma się stawić specjalistyczna ekipa, która zajmie się poszukiwaniami.

W  szpitalu nikt nie ma pomysłu, skąd mógł się wziąć skorpion. Najprawdopodobniej ktoś go przyniósł, bo z racji młodego wieku raczej niemożliwe, aby trafił do szpitala np. z owocami.             

Komentarze (8)

Skorpion? ewakuacja a białe myszki to deratyzacja ?...szpital psychiatryczny...

na oddział psychicznie chorych to sam powinienes trafic, typowy prostak ktory mysli ze skoro szpital psychiatryczny to znaczy ze sami niepelnosprawni umyslowo tam siedza. otoz czlowieczku nie ! tam rowniez bywaja ludzie normalni, np. rzucajacy papierosy, zbyt nerwowi itp a nie tylko ludzie ktorzy nie maja kontaktu ze swiatem zewnetrznym. ot prostota wychodzi z butow. jak sie dobrze przyjrzysz to wokol ciebie 99% ludzi ma jakies odstepstwa od normy, jedni mniejsze jedni wieksze, a sumarycznie to ludzie ktory na codzien normalnie funkcjonuja

Co za ****stwo!

dostarczyło dodatkowych łóżek - a ja dodaję dodatkowych komentarz

Do anonim: wyluzuj,śmiejmy się z samych siebie a będziemy weswli całe życie !

skorpion uważaj, za ten tekst i obrazek możesz nieźle beknąć. Jest to obraza i nie ważne że wiele osób tak myśli. Myśleć można ale obrażać i to publicznie - nie. Na marginesie - nie jestem fanem ani tego pana ani jego rządów

Dziękuję za ostrzeżenie,to miłe,pozdrawiam.

Dla wyjaśnienia tylko dodam,że ten pan,z trybuny sejmowej,nazywał oponentów, pętakami,a sam napisał kiedyś artykuł,w którym ujął,że polskość to nienormalność(sic)

Do OOOO: Jeśli ktoś poczuwa się do tej podobizny to jego problem,ja tutaj widzę swoją teścioeą, a co wolno mi...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.