Ślązacy zDolni nadzwyczajnie

fot. Fundacja Edukacji Międzynarodowej M. Sliwińska-Długosz

Tylko (a może aż) sześcioro uczniów z naszego regionu otrzymywać będzie w tym roku szkolnym stypendia Fundacji Edukacji Międzynarodowej, w ramach programu stypendialnego „zDolny Śląsk” realizowanego razem z samorządem województwa. Tym samym znaleźli się w elitarnym gronie 57 dolnośląskich stypendystów wybranych z kilku setek zgłoszonych. Stypendia dla najzdolniejszych przyznano już po raz 18.

Stypendia dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych wynoszą 250, klas VII i gimnazjalnych – 300, a szkół średnich 350 zł miesięcznie (wypłacane są przez 10 miesięcy).
Środki na stypendia pochodzą przede wszystkim z dotacji samorządu województwa, ale także z darowizn i 1-procentowego odpisu podatkowego. Zgłoszenia kandydatów dokonywać mogli ich rodzice, szkoły, organizacje społeczne, a o przyznaniu decydowały wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, zaangażowanie w pracę społeczną oraz – jak nam powiedziano w mniejszym stopniu – sytuacja materialna kandydatów. Wyboru stypendystów dokonała Dolnośląska Kapituła Wspierania Uzdolnień.
Spośród uczniów szkół podstawowych z naszego regionu stypendium zdobyła Julia Figurska z Lubania (sportowe). Trzy stypendia trafiły do pochodzących z naszych stron uczniów klas VII podstawówek i gimnazjów. Już po raz czwarty takie stypendium przyznano uczniowi VII klasy SP w Janowicach Wielkich, mieszkającemu w Trzcińsku Juliuszowi Amelianowi-Kowalskiemu. Po raz kolejny stypendium przyznano też Mikołajowi Bilskiemu Obaj zdobyli stypendia naukowe. Natomiast stypendium sportowe otrzymywać będzie biathlonista ze Szklarskiej Poręby Marcin Zawół, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
W grupie najstarszych wyróżnionych uczniów (szkoły średnie) nasz region ma dwoje reprezentantów i oboje ze stypendiami naukowymi. Zdobyli je Dawid Dunaj z Sulikowa, uczeń ZSP im. E. Plater w Zgorzelcu i Katarzyna Marusiak z Bolesławca (I LO).
 

gala.jpg
gala2.jpg
gala3.jpg
gala4.jpg
gala5.jpg
gala6.jpg

Komentarze (2)

stypendia naukowe, sportowe - nuda, żadnej sensacji
a jednak bardzo cieszę się, że wśród nas dorastają przyszli olimpijczycy i profesorowe
a wtedy będziemy z NICH bardzo dumni

gratulacje

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.