Słoneczny, okrojony o 40 km Bieg Piastów

Nie wygrali z kapryśną aurą, ale się nie poddali. Jeszcze w nocy organizatorzy 38. Biegu Piastów dowozili śnieg, m. in. na podbieg na tzw. samolot, i doskonale przygotowali trasę skróconego z konieczności tradycyjnego „królewskiego” dystansu z 50 do zaledwie 10 km.

Ponad 650 biegaczy z 21 krajów czterech kontynentów miało powody do zadowolenia. I nie ukrywało pochwał dla komandora Dariusza Serafina i jego ekipy. Cieszyły słoneczna pogoda, narciarska zabawa i znakomita atmosfera. Jedni pobiegli rekreacyjnie, inni walczyli o jak najlepsze lokaty. Równych sobie nie miał zwycięzca piątkowego biegu z Niemiec, Benjamin Seifert. Drugi na mecie był Czech Dusan Kozisek, trzeci Toni Escher (Niemcy). Najlepszy z Polaków Mariusz Dziadkowiec – Michoń z Miłkowa finiszował jako szósty. Tuż za nim uplasował się Wojciech Smykowski z Sosnówki. Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Grzebisz z Siedlec przed Czeszkami Klarą Moravcova i Janą Jetmarovą.

W niedzielę, 2 marca br. w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach zaplanowano bieg na 8 km (zamiast 26 km). Odpadnie końcowy zjazd z Górnego Duktu na Polanę Jakuszycka, Meta na Górnym Dukcie.