Smaki Waszych i naszych podróży - Japonia

Smaki Waszych i naszych podróży - Japonia

"Smaki Waszych i naszych podróży" to projekt narodzony z pasji. Z naszej pasji do podróży i smaków, które jak najlepszą pamiątkę przywozimy z dalekich i nieco bliższych zakątków Świata. I tą pasą, postanowiliśmy się z Państwem podzielić. Po ogromnym zainteresowaniu jakim cieszył się tydzień marokański, tym razem przeniesiemy się do Japonii. Tydzień Japoński w Restauracji Caspar w Cieplicach rozpoczyna się już 14 czerwca. 

Hiroshi Kojima - jeden z najwybitniejszych twórców średniowiecznego miecza japońskiego zaszczyci nas swoją obecnością. Jest licencjonowanym kowalem Ministerstwa Kultury Japonii. Podczas spotkania opowie nam historie miecza japońskiego i metody jego wytwarzania.

Paweł Nowaczek - podróżował po Japonii szlakiem japońskiego miecza. Urodzony w Cieplicach, przyjaciel Hiroshiego Kojimy - wspólnie promują kulturę miecza japońskiego w Europie i kulturę polską w Japonii. Prywatnie kolekcjoner japonaliów i wszelkich ciekawostek historycznych. Oprócz sprzedaż i promocji oręża japońskiego zajmuje się pirotechniką (firma Fire Show Pirotechnika).

Kolejnym gościem i prelegentem będzie architekt Dorota Szlachcic, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Prokurent Zarządu Arc2. Projektowała m.in. wrocławskie Afrykanarium, wysokogórskie schronisko w Himalajach czy oceanarium w Angoli. Poprowadzi wykład o architekturze i odkryje tajemnice "Katsura Palace".

Kolejnymi osobami które nas odwiedzą podczas wieczoru japońskiego będą Jakub Kurowski oraz Sylwia Kośmider-Kurowska właściciele Ogrodu Japońskiego Siruwia-Mała Japonia.

O doznania smakowe zatroszczy się Kota Koike pochodzący z Kawaguchi w Japonii.

Ostatnią atrakcją wieczoru będzie pokaz ogniowy przed hotelem Caspar organizowany przez firmę Fire Show Pirotechnika. Pokaz płomieni wykonany za pomocą najnowocześniejszych na świecie projektorów ognia. Potężne płomienie o wysokości ponad 12 metrów pozwalają stworzyć unikatowe widowisko ogniowe.

Tydzień Japoński w cieplickiej Restauracji Caspar rozpocznie się 14.06.2019 o godz.19.00. Przez kolejny tydzień (14-23.06.2019) będzie można zobaczyć wystawę eksponatów oraz spróbować japońskich specjałów przygotowanych specjalnie na nasze wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy!