„Śmieci skrzydeł nie mają”

„Śmieci skrzydeł nie mają”

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych i Usługowych w Jeleniej Górze w Schronisku PTTK „Szwajcarka” zawiesili tablicę z wymownym hasłem: „Śmieci skrzydeł nie mają”. Ogólnopolską akcję ekologiczną w górskich schroniskach wymyślił Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik. Wizerunkiem akcji jest... orzeł przedni.

- Akcja obejmie 500 schronisk górskich – mówi Dominik Dobrowolski – Orzeł przedni na specjalnych tabliczkach namawia turystów, aby zabrali ze sobą śmieci, które przynieśli w góry, posegregowali je odpowiednio i wzrucili do odpowiednich pojemników już na dole.

Na pomysł akcji wpadł w ubiegłym roku wędrując po włoskich Dolomitach. Tam wizerunkiem akcji jest niedźwiedź.
W drodze do „Szwajcarki” uczniowie rozmawiali z pomysłodawca akcji o ekologicznych rozwiązaniach w środowisku górskim. Schodząc z gór, rzecz jasna, zabrali na dół wniesione ze sobą śmieci.
- Zainteresowałam się akcją, ponieważ jest edukacyjna. Nasza ziemia jest zaśmiecona. Taka tablica jest umocowana na stałe. Turyści będą ją czytać. Co tu dużo mówić: śmieci skrzydeł nie mają, same nie odlecą – tłumaczy nauczycielka biologii, Renata Jaryczewska, która zachęciła uczniów z technikum leśnego i weterynaryjnego do wzięcia udziału w akcji.
Akcja „Śmieci skrzydeł nie mają” dopiero rusza w Polsce. Schronisko „Szwajcarka” jest drugim miejscem, po „Andrzejówce” w Górach Suchych, gdzie z tablicą doleciał orzeł przedni. Jest to społeczny ruch, pomysłodawca ogłosił akcję w internecie, zebrał dofinansowanie na tablice od fundacji zajmujących się recyklingiem.  

IMG_3673.JPG
IMG_3671.JPG
IMG_3672.JPG

Komentarze (5)

Fajna laska w tym niebieskim i okularach!

Mi też się podoba ten Pan , taki męski . Chrupałbym go .

Zostaw po sobie jakiś ślad przystojniaczku w niebieskiej koszulce i okularach a odezwę się i nie pożałujesz :)

No wez się odezwij , gorący mi ...

Zbychuuu a dzwona w ciałko chcesz dostać?, ładnie to podrywać osobę o tej samej płci. Kompletnie nie przystoi, wręcz przeciwnie, będzie bolało. :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.