Smutne pożegnanie Olimpii z III ligą

Nie tak w wykonaniu piłkarzy z kowarskiego klubu miała wyglądać końcówka sezonu. W środowej (14 czerwca), 33. kolejce III ligi grupy trzeciej drużyna beniaminka nie pojechała na mecz do Pawłowic Śląskich. Gospodarze z Pniówka otrzymali trzy punkty walkowerem, gdyż jako powód odstąpienia od gry działacze Olimpii podali kłopoty kadrowe. To drugi wiosenny walkower kowarzan.

W ostatniej, sobotniej (17 czerwca), 34. serii spotkań w konfrontacji na stadionie przy ulicy Karkonoskiej zespół trenera Ołeksija Tiereszczenki doznał porażki 1:4 (0:0) z Górnikiem II Zabrze (13. miejsce w tabeli). W 46. minucie pierwszego gola dla gości, których szkoli Józef Dankowski, zdobył Tymoteusz Wojdanowski. To było łatwe trafienie, gdyż młody, niepełna 16-letni bramkarz Remigiusz Biernacki odbił piłkę wprost nogi śląskiego napastnika. W 58. minucie, po rzucie rożnym wykonanym przez Filipa Żagla, skuteczną główką popisał się zawodnik z „piątką” Przemysław Wiśniewski. Kontaktową bramkę na 1:2 w 60. minucie „zaliczył” dla Olimpii Daniel Gałach. Potem goalkipera gospodarzy pokonali jeszcze po kontrach „górnicy” Filip Żagiel (81 min.) i Jakub Deląg (85 min).

Futboliści Olimpii fatalny debiutancki sezon w III lidze zakończyli na ostatnim, 18 miejscu z dorobkiem zaledwie 11 punktów. Rekordowa była liczba aż 27 porażek i rekordowy stosunek bramek 29:111. Wraz z klubem z Kowar do IV ligi zostały też zdegradowane drużyny wałbrzyskiego Górnika, rezerwy Śląska Wrocław i Unia Turza Śląska. Z awansu do II ligi cieszyli się piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie z Jastrzębia Zdroju.