Śniegu jak na lekarstwo

Śniegu jak na lekarstwo

Kto wybiera się na narty, powinien zapoznać się z sytuacją na stokach. Nie ma zbyt dobrych wieści dla miłośników zjazdów. Dużo lepsze warunki panują na trasach biegowych.

W Karpaczu kompleks Kopa jest nieczynny z powodu przebudowy kolei linowej Zbyszek. Miłośnikom szusowania zostają trzy trasy na Białym Jarze w kompleksie Winterpol. Pokrywa śniegu wynosi około 20 cm.

Podobne warunki utrzymują się w Szklarskiej Porębie. W kompleksie Ski Arena Szrenica czynne są dwie nartostrady: Pucharek i Śnieżynka, ale warunki na nich określane są jako trudne. Nie działają orczyki, na górę można wjechać koleją linową: czynne są obie sekcje kolei Szrenica oraz Karkonosz Ekspress.
Najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa, tyle, że biegowego, utrzymują się w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Przed weekendem ratrak przygotował kilkanaście kilometrów tras. Nic dziwnego, że dostępne parkingi w weekend przeżywają oblężenie.

Komentarze (6)

Mało promuje się narciarstwo biegowe w szkołach. Sport tani, przyjemny i mniej kontuzji niż w zjazdach.

,, na Diabelskie Gorze u Czechow sniegu nie brakuje,tam sobie poradzili z "produkcja" sniegu.Madry sasiad,brac od niego przyklad

Ferie w Czechach.

To smutne ale prawdziwe...Czesi wiedzą jak tworzyć biznes narciarski a w Polsce....Od góry do dołu same problemy....Począwszy od przepisów, parków narodowych a kończąc na kapryśnej i zupełnie innej niż po drugiej stronie gór aurze...

A w Harrachovie wszystko hula.

W weekend droga do granicy z Harrachovem zapchana na maxa....jadą do Czech ...tam lepiej przygotowane trasy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.