Spacer na „skwerek intelektualnej nędzy”

fot. Piotr Łukowicz

„Zaraz będziemy skręcać na skwerek intelektualnej nędzy” krzyczała liderka dzisiejszej (sobota, 7 listopada) manifestacji, gdy protestujący wchodzili w ul. Długą, przed jeleniogórską siedzibę PiS. I znów były pełne emocji tłumy. Najwyraźniej dłuższa przerwa w protestach nie ostudziła zapału, głównie młodych, jeleniogórzan.

Dziś protestujący spotkali się przy „baniakach”, na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Wolności. Wsparli ich tam potężną grupą motocykliści. Manifestacja przeszła w tradycyjne miejsca – przed biura poselskie jeleniogórskich posłów i senatorów PiS, a potem na Plac Ratuszowy, gdzie każdy chętny mógł podejść do mikrofonu i wykrzyczeć swój gniew. Mógł też pójść na herbatę czy kawę, oferowaną przez restauracje Lord, bo „wspieranie gastronomii, także kin i teatrów”, żeby nie mogli – tak, jak chcą – „zrobić nas głupków”.
Nie zabrakło, co jest normą tych manifestacji, setek banerów wypisanych na tekturze, czasem bardzo dosadnych (choć tych było zdecydowanie mniej niż poprzednio), prawie zawsze ironicznych. I skandowania haseł jednoznacznych w swojej treści. Chyba jednak najważniejszy przekaz dzisiejszego marszu do rządzących wykrzyczała w pewnym momencie liderka manifestacji:
„za mordowanie kultury,
za mordowanie służby zdrowia,
za mordowanie edukacji,
za mordowanie godności kobiet,
za mordowanie społecznego zaufania do policji”
po każdym z wezwań uczestnicy gromko odkrzykiwali: „precz”.
Już Placu Ratuszowym do protestujących dotarła informacja o zwycięstwie Joe Bidena, w amerykańskich wyborach prezydenckich. Nie mogło więc zabraknąć okrzyku:
„Amerykanie właśnie wykopali Trumpa, my wykopiemy Jarka.”
***** ***
Na dzisiejszej manifestacji często przywoływano senatora Krzysztofa Mroza. Hasło „Gdzie jest Mróz?” powtarzało się wielokrotnie. Liderka protestu nawiązywała do wywiadu udzielonego Nowinom Jeleniogórskim, gdzie zaprosiła senatora na manifestację, by mógł powiedzieć wszystko, co ma do powiedzenia.
Korzystając z wolnego mikrofonu o senatorze Mrozie mówił też Piotr Paczóski, działacz SLD, były wiceprezydent Jeleniej Góry.
- W ostatnio czwartek zauważyłem pana senatora. Zawołałem, chciałem z nim porozmawiać. Odpowiedział: „Nie będę z tobą rozmawiał”. Drogi Krzyśku. Chciałem z tobą porozmawiać o tym, jak się zakłada rodzinę, jak się wychowuje dzieci. Ty tego nie wiesz, jak nie wiedzą tego inni, którzy narzucają nam ortodoksyjne prawa.
 

IMG_0009.jpg
IMG_0013.jpg
IMG_0015.jpg
IMG_0018.jpg
IMG_0020.jpg
IMG_0022.jpg
IMG_0025.jpg
IMG_0027.jpg
IMG_0028.jpg
IMG_0029.jpg
IMG_0030.jpg
IMG_0032.jpg
IMG_0037.jpg
IMG_0041.jpg
IMG_0046.jpg
IMG_0048.jpg
IMG_0050.jpg
IMG_0057.jpg
IMG_0059.jpg
IMG_0062.jpg
IMG_0063.jpg
IMG_0068.jpg
IMG_0071.jpg
IMG_0076.jpg
IMG_0079.jpg
IMG_0085.jpg
IMG_0086.jpg
IMG_0088.jpg
IMG_0089.jpg
IMG_0004.jpg
IMG_0006.jpg

Komentarze (109)

Kochani młodzi Przyjaciele, w latach 80-tych Pomarańczowa Alternatywa we Wrocławiu przebierała się za krasnale. Milicja najpierw ich łapała, ale po jakimś czasie komuniści uznali, że łapanie krasnali i skuwanie ich kajdankami wygląda niepoważnie i cierpi na tym wizerunek władzy. Radzę wykorzystać ten patent. Bądźcie wku...onymi krasnalami, jednorożcami, księżniczkami itp. Filmujcie i udostępniajcie jak kulsony prowadzą do suk postacie z bajek. Krzyczcie "uwolnić krasnoludki!". Odpierdzielą się od was szybko

Sędzia Anna Kusio-Młodkowska z Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze uczestniczyła w proteście. Tak mówi się.

uczestniczyła bo to nie jest protest POlityczny tylko spontaniczny

Protest sPOntaniczny, nie POlityczny???
Buhhhahahahaha....
Sędziowie są aPOlityczni-buhahahaha...
APOlityczne są też mateńka i córeńka Konieczyńskie oraz Piotr nota bene Paczóski. buhahahaha.
POzdrówcie Sorosa.....

To sędziowie mogą się mieszać do polityki? I tak jedyną wyg raną tego spaceru intelektualnej nędzy jest blondi w czerwonym. Jeżeli jakiś szejk wejdzie na nj24 to zaraz będzie oferta party na jachcie szejka. Wyguglujcie sobie na jakie party były zapraszane polskie modelki i co musiały tam robić :)

Mylisz szejka z szejkerem

Nie, nie kolego. Z szejkera sam bym się chętnie napił. Ale to co piją "top modelki" z szejka...

Co to za bzdury, panienka pomaga mamie i jej środowisku wrócić do władzy. Dzisiaj było może 10% tego co w ostatnim marszu, to już jest koniec.
Niech pokryją koszty jakie poniosły służby.

Woodstock, Netflix, prawa kobiet!!! Buahahahaha

koniec to z wami pisiorami !!

a ta ładna Pani w czerwonym, to kto to? :)

Prosty tu tka...

Dzięki za ten komentarz. Mój prawnik się odezwie

A to normalne kobiety noszą takie ciuchy na ulicy? No no no dużo się zmieniło. Jak bym szukał prostej tutki to bym podszedł do dziuni ubranej w czerwone mini i wysokie kozaki. Proszę sprawdzić jak ubierają się proste tutki :)

Dziadzu, nie masz czego szukać. Już nie dasz rady.

Człowieku co ty piszesz ? Widzę po twoim wpisie że jesteś znawcą tematu co do ubioru pań ,pewnie nie raz korzystałeś z takich usług bo musisz być niezłym oblechem !!!

Korzystałem czy nie korzystałem. MOJE CIAŁO MOJA SPRAWA :) Ale na następny spęd na pewno się zjawię. Jak lachony tak się ubierają, to pewnie są też gościnne w kroczu :)

Uważaj, Dziadu...niu. Niektóre KROCZA mają ZĘBY. W kształcie paragrafów prawnych. Mieści ci się to w zramolałym mózgu?

Lachony zabjające własne dzieci, mają krocza bardzo gościnne :)

Pani Aniu, każdy kij ma dwa końce. Jak się mój prawnik odezwie i zrobi Pani sprawę o nieobyczajny wybryk, to się Pani zdziwi. Mam nagrane jak na Pl. Wyszyńskiego wykrzykuje Pani publicznie wulgarne komentarze z nagłośnieniem na całą dzielnicę. Mogę zgłosić komu trzeba, jak Pani chce.

Mozna nosic co się chce ty pruderyjny mormonie.

hahaha zabawne

Ty masz prawnika?! Obudź się, zesrałeś się!

ooo, koleżanka się odezwała???

krzywo tu tka

Jeśli ktoś nosi napisy k u r w a albo coś o p i e r d o l e n i u to jest to jednoznaczne samookreślenie. "Prostytutka" to tylko złagodzenie tego co wrzeszczałaś.

Nie przejmuj się takimi wpisami. To celowo prowokują cię nasłani trole. Omijaj te wpisy i jazda dalej.***** ***

***** *** = LUBIĘ PIS

Odnośnie prostej tu tki?
Gdyby była krzywa, to Rzymianie nazwali by ją CURVA.

W związku z Pana wpisem szkalującym moją Klientkę, proszę o podanie swoich danych osobowych, tj. imienia, nazwiska, adresu oraz numeru telefonu. Ułatwi to wykonanie oklepu.

hahahahahaha hahahahaha. Na oklep to możesz sobie pojeździć na klientce...

uwazaj coby ciebie nie oklepali

a ja tylko zapytam czy jest Pan lokalnym prawnikiem g łup kiem, czy po prostu miejscowym g łup kiem który chciałby być prawnikiem??

Prostytutka to Ty jesteś Cwelu z Kleczek!!!

Uroda rzecz względna POpełniasz swoim stwierdzeniem nadużycie i obrazasz faktycznie ładne Panie

To Pani Anna kobieta z klasą i zapamietaj ją...

z klasą najstarszej branży... i tak zostanie zapamiętana

Tytuł artykułu POwinien brzmieć: SPACER INTELEKTUALNEJ NĘDZY

Czego się spodziewasz po tzw redaktorze

Czuje się kobietą? Upadłą? Ach ci zwyrodnialcy :)

Buc nie wie kiedy ze sceny zejść.Niech mi ktoś powie ze to nie ma podłoża politycznego.Kolejny raz opozycja wykorzystała emocje i nieswiadome kobiety.Nikt wam tyle nie da co platforma obieca

Myślę ,że mogłeś sobie ten komentarz darować aż ciężko się to czyta naprawdę :(

One to lubią. Nie słyszysz jak wołają WYPIE...LAĆ?

ale przekaz i kultura jest adekwatna do języka tych wrzeszczących m a c i c. Nawet powiedziałbym; komentarz jest wyważony i stonowany....

Miała swoje 5 minut teraz zajmnie się nią prokuratura a następnie grabarz.

Widać jesteś zorientowany w tego typu ogłoszeniach. Twój bolec jest za mały więc musisz korzystać z ogłoszeń dla nieudaczników z małymi fiutkami i się dowartościować durnym wpisem na portalu :)

Dzięki za ten komentarz. Mój prawnik się odezwie.

Moralna nędzo, niech się odzywa.....

Ale Pani w tej czerwonej mini, to niezbyt stosownie ubrana do zamysłu przekazu manifestacji.

szukała amatora co ją puknie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.