Spadło ciśnienie w Szklarskiej Porębie?

Spadło ciśnienie w Szklarskiej Porębie?

Czy w Szklarskiej Porębie spadło ciśnienie w sieci wodociągowej po tym jak w ostatnim czasie doszli dwaj duzi odbiorcy wody? Nie mamy takich sygnałów - odpowiadają w Karkonoskim Systemie Wodociągów i Kanalizacji.

- Czasem nie załącza mi się junkers, takie słabe ciśnienie jest w sieci w godzinach większego poboru – poskarżył się nam pan Piotr. Musiał przestawić piecyk gazowy, ale doszedł do końca skali. Jeśli z ciśnieniem będą większe kłopoty, może nie mieć ciepłej wody. Podobny sygnał z bloków przy ul. Małej odebrał Feliks Rosik, sekretarz miasta. - Pytałem w KSWiK, ale odpowiedzieli, że żadne takie uwagi do nich nie dotarły – mówi urzędnik. Jerzy Grygorcewicz potwierdza, że mieszkańcy jak dotąd o podobnych problemach nie informowali oddziału w Szklarskiej Porębie. - Oczywiście Blue Montain to bardzo duży odbiorca. Miesięcznie goście tego ośrodka zużywają od tysiąca do czterech tysięcy metrów sześciennych wody. Ale nasza firma jest przygotowana na takie pobory – wyjaśnia.
Z ciśnieniem wody w sieci w Szklarskiej Porębie miał kłopoty także pan Kazimierz, inny mieszkaniec miasta. - Rzeczywiście ciśnienie teraz spadło, ale to dobrze. Przez długi czas było zdecydowanie za duże. To groziło awariami sprzętu i instalacji – uważa.

Na zdjęciu bloki przy ul. Małej w Szklarskiej Porębie skąd pochodziły sygnały o zbyt niskim ciśnieniu wody. 

Komentarze (7)

Deweloperzy w Szklarskiej Porębie postawili faktycznie kolejną dzielnicę miasta.Od dziesięcioleci nie było inwestycji wodociągowej a braki wody były w latach dziewiędziesiątych stąd referendum zabrakło w sezonie zimowym wody.Iwestycja KSWiK w kanalizację zaskutkowała wybudowaniem oczyszczalni która w sezonach miała problemy z przerobem,potem ruszyła deweloperka .Burmistrzowie Sokoliński potem Graf wydawali warunki zabudowy apartamentowcom teraz one ruszają z gośćmi.W grudniu może zabraknąć wody w całym mieście ,przy niskich temperaturach sieć wodociągowa przy niskim ciśnieniu zamarznie[przerabialiśmy już te problemy].Panowie burmistrzowie chyba zapomnieli,że wydając warunki zabudowy jednocześnie gmina zobowiązuje się do dostaw wody,odbioru ścieków,zapewnienia dojazdu itd.Gdy tego nie zapewni inwestorzy sądownie przymuszą gminę do tych inwestycji.

Nie wiem o czym zapomnieli Panowie Burmistrzowie, ale Pani zapomniała chyba o tym, że warunki zabudowy wydawane są po pisemnym oświadczeniu od gestorów infrastruktury technicznej.

Pan od junkersa niech najpierw przeglad instalacji wodnej zrobi.Jak stara rura to może nie mieć odpowiedniego przeswitu

Większy problem jest z oczyszczalnią w Szklarkiej Porębie, która nie jest w stanie oczyścić ścieków z takiej ilości ludzi. Obecna oczyszczalnia jest w stanie odebrać ścieki od 14600 osób. W tym momencie jest jednak 7000 mieszkańców i 10000 turystów. Ciągle przybywa obiektów noclegowych i wkrótce będzie 20000 ludzi. Jednak nasze władze skrzętnie ukrywają ten fakt i jeśli w najbliższym czasie nie wybudują nowej oczyszczalni to ścieki będą odprowadzane do rzeki!

No, bo zamiast myśleć o zrównoważonym rozwoju miasta to wspierają interes deweloperów. Już kilka lat temu ta oczyszczalnia powinna powstać, ale zamiast tego to pieniądze szły na imprezki - puchary świata, a nie na infrastrukturę techniczną lub drogi.

W latach poprzednich w studium jak planach zagospodarowania miasta dopuszczalna była zabudowa 2 kondygnacje i trzecia w dachu.Sokoliński i Graf wprowadzili" nową świecką tradycję"-wieżowce.

Kiedy Ziobro zajmie się deweloperami ?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.