Spartakus gładko pokonuje Zastal

Koszykarze Spartakus choć pojechali na mecz w zaledwie ośmiosobowym składzie wygrali na ciężkim terenie w Zielonej Górze. Podopieczni Joanny Kawalec pokonali Zastal 95:62.

3. liga koszykówki

Kluczem do sukcesu była druga połowa tego pojedynku. To właśnie wtedy jeleniogórzanie włączyli „piaty bieg” i zaczęli odjeżdżać rywalowi. To zasługa przede wszystkim dobrej grze w obronie, gdzie udawało się odbierać piłki rywalowi. Świetnie spisał się również Szymon Jaszczur zdobywca aż 28 punktów w tym spotkaniu.

Jak relacjonuje trenerka zespołu jej drużyna w pierwszej połowie nie mogła się odnaleźć. – W pierwszej odsłonie graliśmy bardzo chaotycznie i nerwowo. Dopiero po przerwie zaczęło nam wychodzić. Odbieraliśmy piłki, celnie rzucaliśmy, wykorzystywaliśmy osobiste, a rywal zrezygnowany nie mógł już nic zrobić. Nasza przewaga rosła – podsumowuje.

Kolejne spotkanie jeleniogórzanie rozegrają w Jeleniej Górze, a ich przeciwnikami będą koszykarze z Głogowa.

SKM Zastal Zielona Góra -KSW Spartakus Jelenia Góra  62:95 (28:21, 22:15, 15:18, 4:34)
Spartakus - Jaszczur 28, Przydryga 19, Nowicki 15, Góra 13, Adamczyk 13, Owczarek 7, Radziszewski 0, Chrustowski 0.