Spełnili marzenie Leszka. Pomogli mu wejść na Śnieżkę

Fot. Fundacja W Góry Serca

O zdobyciu najwyższego szczytu Karkonoszy 20- letni  Leszek, cierpiący od dziecka na czterokończynowe spastyczne porażenie, marzył od dawna. Dzięki wolontariuszom Fundacji "W Góry Serca" zdobył Śnieżkę. Było to pierwsze w Polsce wejście na szczyt przy pomocy specjalistycznego wózka, umożliwiającego osobom niepełnosprawnym ruchowo poruszanie się po wymagającym górskim terenie.

Wolontariusze Fundacji "W Góry Serca" wystartowali z Leszkiem spod kościółka Wang w Karpaczu. Szli tradycyjną drogą przez Strzechę Akademicką, Dom Śląski i Drogę Jubileuszową na szczyt Śnieżki. W obie strony dystans wyniósł prawie 20 kilometrów.

Specjalnie skonstruowany wózek „Joëlette”, z amortyzatorami i pasami, nieśli wolontariusze. W wyprawie wzięli także udział rodzice Leszka, którzy po raz pierwszy byli w Karkonoszach.

Do prawidłowej obsługi wózka potrzebne są przynajmniej dwie osoby, ale podopiecznemu Fundacji towarzyszyła grupa kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy zjechali się z całej Polski.

- To niesamowite, ile osób zgromadziło to wydarzenie - mówi Adam Hofman, współzałożyciel Fundacji "W Góry Serca". - Na trasie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, które dodają nam energię do działania i dobitnie pokazują, jak wielka radość płynie z pomagania innym- dodaje pan Adam.

Leszek z mózgowym porażeniem dziecięcym jest pierwszym podopiecznym Fundacji, któremu udało się w ten sposób pomóc, ale w planach są już kolejne wyprawy.

- Wszystkie osoby związane z Fundacją łączy pasja do gór - mówi Gniewomir Knapski, prezes Fundacji. - Wiemy doskonale, ile radości niesie szlak. Udowodniliśmy, że bariery istnieją tylko w naszych głowach, a wspólne działanie i pomoc innym ma w sobie niezwykłą magię.

Do organizacji kolejnych wypraw Fundacja cały czas potrzebuje jednak wsparcia, którego można udzielić poprzez przekazywanie dobrowolnych datków za pomocą formularza dostępnego na stronie www.fundacjawgoryserca.pl.

W Góry serca (1).jpg
W Góry serca (2).jpg
W Góry serca (3).jpg
W Góry serca (4).jpg
W Góry serca (5).jpg
W Góry serca (6).jpg
W Góry serca (7).jpg
W Góry serca (8).jpg
W Góry serca (9).jpg
W Góry serca (10).jpg
W Góry serca (11).jpg

Komentarze (6)

Super akcja, aż ciarki przechodzą! Wydaje mi się że na zdjęciach jest też Marcin Świerc?

Życzę Leszkowi dużo zdrowia i kolejnych wypraw!

W GÓRY SERCA!!!!!!

swietna akcja. brawo.

tak to kur.. każdy by chciał. W lektyce panisko wielkie sie znalazło.

[quote=mario1]tak to kur.. każdy by chciał. W lektyce panisko wielkie sie znalazło.[/quote]

Synu patrz debil ^

[quote=mario1]tak to kur.. każdy by chciał. W lektyce panisko wielkie sie znalazło.[/quote]

Życzę ci dziadu porażenia 4-kończynowego chociaż przez rok.
Wtedy wypowiedz się jeszcze raz na ten temat.
A redakcji życzę aby nie utrudniała minusowania tego bęcwała.

widziałem na filmiku jak gość z porażeniem jakimś tam czołgał sie po podłodze w szpitalu bo nie chcieli go obsłużyć z powodu covida więc nie piszcie, że sie nie da. Jakby chciał to by sie wczołgał.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.