To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spore zmiany w organizacji ruchu przy byłym gimnazjum

- W tym miejscu będzie chodnik - mówi dyrektor Eugeniusz Sroka.

Pełną parą idą prace przy przystosowaniu budynku dawnego Gimnazjum nr 4 na jeleniogórskim Zabobrzu na potrzeby klas I – III szkoły podstawowej. Przeprowadzka najmłodszych dzieci wiąże się z istotną zmianą organizacji ruchu w tym rejonie miasta.

Wyłączony zostanie wjazd do szkoły od strony ulicy Różyckiego – mówi Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, której formalnie podlega budynek po Gimnazjum nr 4. Powinno to ulżyć mieszkańcom tej części miasta i osobom dowożącym dzieci do żłobka miejskiego. – Będą tamtędy wjeżdżały jedynie samochody dowożące posiłki oraz po odbiór odpadów – deklaruje dyrektor.

Główny wjazd do szkoły zostanie zorganizowany od strony ulicy Karłowicza. Przy istniejącej drodze zostanie dobudowany zjazd na teren szkoły, prowadzący równolegle do budynku, z miejscami parkingowymi oraz chodnikiem. Wszystko pomyślano tak, że dziecko wchodząc na chodnik w szkole nie przecina drogi dla samochodów. – Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze przedstawił plan strefy, zgodny z projektem ideowym szkoły – mówi dyrektor Sroka.
Wyremontowany zostanie asfaltowy plac przed głównym wejściem do szkoły. Dzieci będą wchodziły do budynku bocznym wejściem, prowadzącym prosto do szatni.
Szkoła poczyniła spore remonty w szatniach, które od 20 lat nie były użytkowane. Wykonano 17 boksów dla poszczególnych klas. Tyle powinno wystarczyć, gdyż z SP nr 11 do budynku przy ul. Karłowicza przejdzie 14 oddziałów i 3 ze Szkoły Podstawowej nr 8. Gimnazjaliści, którzy pozostaną w szkole, dotąd nie korzystali z szatni i nie będą z nich korzystać nadal.
– Wywieźliśmy tony gruzu. Wykonano nowe wejścia, ściany działowe, oświetlenie. Boksy zostaną wyposażone w nowe regały szatniowe – wymienia Eugeniusz Sroka.
To nie wszystko. – Wewnątrz budynku czeka nas wiele prac związanych ze zmianą oświetlenia na technologie ledowe, malowanie sal lekcyjnych i kosmetyka tych pomieszczeń – wymienia dyrektor. – Nasi konserwatorzy przystosują część toalet na potrzeby małych dzieci. Wyposażenie sal (stoliki, krzesełka, mebelki-szafki) przewieziemy z budynku przy ul. Moniuszki, a w zamian przewieziemy tam stoliki i krzesła z dawnego Gimnazjum nr 4. Stolikom należą się nowe blaty, które przez ponad 30 lat użytkowania wymagają wymiany. Zrobią to nasi konserwatorzy.
Jak szacuje, koszt jednego porządnego blatu to około 60-70 złotych.
– Bardzo ważnym będzie utworzenie sali zabaw dla klas I-III, w czym możemy jak zawsze oczekiwać pomocy ze strony Rady Rodziców SP nr 11, kierowanej przez Pana Artura Kociołę – mówi E. Sroka. – Rada Rodziców dba również o pomoce w świetlicy.
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przekazał z budżetu miasta na remonty i prace dostosowujące do nowej funkcji budynek przy ul. Karłowicza 33 kwotę 200 tysięcy złotych i drugie tyle na utworzenie strefy dojazdowej, chodników i plac przed wejściem do szkoły.
Więcej o przygotowaniach szkoły do przeprowadzki napiszemy w następnych „Nowinach Jeleniogórskich” (15 maja).
 

Komentarze (8)

Czy przy szkole będzie plac zabaw dla maluchów ?
Po co to całe przystosowywanie szkoły dla klas I - III , można było przenieść do gimnazjum starsze klasy VII-potem VIII z jedenastki i ósemki a te małe dzieci zostawić z małymi dziećmi . Widocznie u nas w mieście jest za dużo pieniędzy !Jak chodziłem kiedyś do szkoły nr 8 / była wtedy nr 3 /to pierwszych klas było 7 ,innych roczników również było sporo, chodziliśmy na dwie zmiany / na godz. 8 i na 11 / i jakoś się mieściliśmy . Po jakimś czasie kilka starszych klas przeniesiono do miasta i było dobrze, a teraz trzy szkoły w jednej . WARIACTWO !

Cokolwiek będzie w tej "Czwórce", czy tylko puste mury pozostaną?

Pani Silbert Salabura obudziła się tuż przed końcem roku że nie ma gdzie dzieci pomieścić Ale sorry nie tędy droga! Jest to złamanie przepisów prawa i Prawa Oświatowego ! A MEN to tylko potwierdzi !!!!

Którego konkretnie przepisu, mój ty Absolutny Znawco Prawa Oświatowego kochany? Jak MEN potwierdzi to nie omieszkaj odtrąbić na cztery strony świata. Powodzenia, trzymam kciuki :D

Przed wyborami prezydenckimi Kandydaci zapewniają iż pragną aby nasze Dzieci miały lekki, miły, przyjemny, dostęp do edukacji. Po wyborach temat milknie i Wszyscy zapominają o obietnicach. A nasze Zabobrze III gdzie jest ogrom młodych rodzin, gdzie rodzi się coraz więcej dzieci nadal nie ma żłobka, przedszkola i szkoły. Taszczymy się z naszymi Pocie****i na Zabobrze II. WŁADZE JELENIEJ GÓRY LITOŚCI

Zabobrze III nigdy nie powinno powstać. Miało się wszystko kończyć na Zabobrzu II. Wtedy obwodnica byłaby obwodnicą, a nie drogą w środku osiedla. Wtedy Jeżów byłby Jeżowem, a nie kontynuacją Zabobrza. Plany dawno temu zakładały łączenie Cieplic i Centrum nowym osiedlem i tam te bloki powinny stanąć. Miasto miało się nie rozbudowywać dalej na północ, żeby się nie wydłużało jeszcze bardziej. Komuchy z SLD wszystko schrzaniły i dopuściły do takiego kuriozum, że 50% ludności miasta mieszka na małej powierzchni na północnym końcu 20 kilometrowej nitki. A geograficzny środek miasta to niezabudowane pola, gdzie nadal stoją stodoły i drewniane komórki.

Napisz jeszcze coś o łużniaku i zawile, pomyłko genetyczna.

MOŻE BY ZROBIĆ PORZĄDEK Z AUTAMI PARKUJĄCYMI PRZY UL.KARŁOWICZA PRZY GARAŻACH I W POBLIŻU PASÓW , KTÓRE OGRANICZAJĄ ZNACZNIE WIDOCZNOŚĆ , STRAŻ MIEJSKA IGNORUJE PROBLEM POZOSTAWIA ŻÓŁTE KARTKI DLA KIEROWCÓW I NIC Z TEGO NIE WYNIKA , SYTUACJA POWTARZA SIE REGULARNIE , MOŻE BLOKADY LUB ODHOLOWANIE AUT ZDYSCYPLINUJE KIEROWCÓW